Львівська ОВА пояснила, чому потрібно три роки, щоб створити 129 профільних ліцеїв
До 1 вересня 2027 року на Львівщині планують створити 129 профільних ліцеїв. Станом на зараз в області вже повністю функціонують два профільні академічні ліцеї – Шептицький ліцей та обласний науковий ліцей у Дрогобичі. Ще по 35 закладах прийнято рішення про створення, вони перейменовані та знаходяться у процесі формування
Як повідомляють у Львівській ОВА, відповідне рішення затвердили минулого тижня на сесії Львівської обласної ради, передає "Еспресо.Захід".
Директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска під час брифінгу зазначив, що профілі мережі закладів розподілені наступним чином:
- 40% - суспільно-гуманітарний;
- 37% - природничо-математичний;
- 10% - лінгвістичний;
- 7% - технологічно-інформативний;
- 4% - військово-спортивний;
- 2% - мистецький.
"Реформа старшої профільної школи здійснюється для того, щоб учні у старших класах (10, 11 та 12) з 2027 року могли обирати ті профілі навчання, за якими вони планують вступати у заклади вищої освіти. Це дозволить краще готуватися до ЗНО та навчання за обраними напрямками у закладі вищої освіти"», – сказав Олег Паска.
З цією метою у 2021 році був прийнятий Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти". Законом визначені певні вимоги до закладів, на базі яких можуть утворюватись ліцеї. У серпні 2022 року розпорядженням голови обласної адміністрації Максима Козицького затвердили прогнозовану мережу профільних ліцеїв Львівської області, на той момент без закладів Львова.
На формування мережі суттєво впливає демографія
Цьогоріч Львів ухвалив перелік закладів, які стануть профільними ліцеями. Минулого тижня на сесії ЛОР затвердили повний перелік, до якого входять 129 закладів. Майже половина майбутніх профільних ліцеїв знаходиться у Львові та Львівському районі.
"Відповідно до Закону усі засновники закладів (сільські, селищні та міські ради) до 1 вересня 2027 року мають провести конкурси на посади директорів ліцеїв і конкурси на посади вчителів. Це робиться для того, щоб зібрати в цих закладах кращих вчителів і кращих керівників. Подібний досвід вже мають Шептицький ліцей та Обласний науковий ліцей у Дрогобичі. Це є класичні приклади якими добрими можуть бути результати цієї реформи", – розповів Олег Паска.
Крім того, реалізація реформи передбачає оновлення матеріально-технічної бази закладів.
На формування мережі суттєво впливає демографія, передбачається, що через 10-15 років половина учнів буде сконцентрована у Львові і це є серйозний виклик для рівномірного розвитку територій.
- Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з 2027 року старшокласники на Львівщині зможуть обирати для поглибленого вивчення предмети, які знадобляться для майбутньої професії
- Актуальне
- Важливе