За кордон виїхали 27 чоловіків призовного віку: судитимуть посадовця пункту пропуску "Краківець"
Заступник начальника одного з відділень пункту пропуску "Краківець" Держприкордонслужби та інспектор допомогли незаконно виїхати за кордон 27 чоловікам призовного віку
Про це повідомляє ДБР, передає "Еспресо.Захід".
Посадовець допомагав безперешкодно перетнути кордон громадянам з підробленими посвідченнями про ІІІ групу інвалідності.
Чоловік зустрічав автомобілі з військовозобов'язаними, які мали намір виїхати, скеровував їх поза чергою в одну із вільних смуг руху, забирав їхні паспорти та посвідчення і передавав їх інспектору, який не був обізнаний зі злочинними намірами свого начальника.
Посадовець зазначав, що ці особи "на контролі" у вищого керівництва і потрібно допомогти їм перетнути кордон. Своєю чергою інспектор не проводив належної перевірки документів, вносив відомості про них до бази даних осіб, які мають законні підстави для перетину кордону. Після цього чоловіки законно виїжджали до Польщі.
Загалом протягом травня-червня 2024 року за такою схемою за кордон потрапили 27 громадян призовного віку.
Заступника начальника відділення пункту пропуску обвинувачують в незаконному переправленні осіб через державний кордон України (ч. 2 ст. 332 КК України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.
Його відсторонено від виконання обов’язків та переведено на інше місце служби.
Інспектор пункту пропуску, який всіляко сприяв проведенню розслідування, підписав угоду про визнання винуватості у несанкціонованій зміні інформації (ч. 1, 3 ст. 362 КК України).
Примітка: згідно зі статтею 62 Конституції України особа вважається невинуватою в скоєнні злочину і не може бути кримінально покарана, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Буковинець сяде до в'язниці на 7 років за незаконне переправлення військовозобов’язаних за кордон
- Актуальне
- Важливе