Син у батальйоні — це мотивація триматись: історія захисника з Рівненщини, який після поранення повернувся на фронт
50-річний Сергій із позивним Старичок 26 років працював слюсарем на Рівненській АЕС. У 104-й бригаді воїн служить разом із сином
Історією служби Сергія поділились у бригаді, передає "Еспресо.Захід".
Сергій не надто любить розповідати про себе, та побратими кажуть, що за цією скромністю ховається відвага. Коли почалася повномасштабна війна, то одразу ж пішов у ТЦК, там його розподілили в 61-й батальйон 104-ї бригади з Рівненщини.
"Я навіть не знав, що таке та ТрО. Вже коли приїхав в місце дислокації, то там розповіли. Тут зустрів багатьох знайомих, бо ж я з Вараша, а батальйон, фактично об’єднав Вараський район", – розповідає воїн.
У цьому ж батальйоні служить і його син: "Раніше думав, що краще, аби він служив поряд, але зараз навіть не знаю. Дуже за нього переживаю. Він моя мотивація триматися, бо мрію дочекатися онуків".
Перший бойовий досвід Сергій із побратимами отримали навесні 2022 року в боях біля селища Макарів на Київщині.
"Тоді все було дуже динамічно, не мали часу вчитися, бо треба було діяти. Нас розставили по позиціях, прийшов капітан, запитав чи тримав в руках гранату, я кажу, що на "срочці". Він простягнув гранату і сказав – тримай", – пригадує Старичок.
Читайте також: "Тому, хто дружить із комп'ютерами, легше", – пілот дронів 104-ї бригади
Потім був Бахмут, де захисник отримав осколкове поранення: "Це був кінець березня 2023-го. Прилетів чи танковий снаряд, чи міна, я навіть не знаю. На реабілітації провів пів року. Лікарі мене зложили, більшість осколків дістали, поставили желізяку, та й тепер служимо".
У 2024 році Сергій разом із побратимами працювали на Куп’янському напрямку, де основним завданням Сергія була евакуація воїнів.
Читайте також: "Коли бачиш результат – це дає натхнення працювати завзятіше": історія молодого артилериста 104-ї бригади
"На щастя, жодного разу нас не підбили. Було, що FPV падали за 2 метри – РЕБ добре виконував свою роботу, ми навіть не одразу зрозуміли, що то було. Але бувало, що машина ламалася", – ділиться військовослужбовець.
За його словами, найважче в цій роботі – чекати, коли вже приїхали на точку і там мають бути хлопці, щоб їх забрати: "На загрузку в нас є секунд п’ятнадцять, бо машина не має стояти, але часом і довше хвилини доводилось. Ця хвилина дуже довго тягнеться".
Але, попри всі перешкоди та небезпеку, Старичок із побратимами вивіз усіх, за ким виїжджав.
- Рівненська 104-та бригада запрошує на службу військових у СЗЧ.
- Актуальне
- Важливе