Еспресо. Захід
Огляд

Генерал, ексрегіонал, доктор наук і кавалер безлічі орденів: що відомо про звільненого начальника Академії сухопутних військ Павла Ткачука

19 грудня, 2024 четвер
11:26

Через численні порушення генерал-лейтенанта Павла Ткачука звільнили з посади начальника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові

Зміст

18 грудня був оприлюднений відповідний наказ міністра оборони. За повідомленням міністерства, звільнення стало наслідком аудиту Головної інспекції Міноборони стосовно діяльності Нацакадемії та "численних порушень", які були виявлені в закладі. 

Еспресо.Захід розповідає, хто такий 69-річний Павло Ткачук, який близько 20 років керував Національною академією сухопутних військ ім. гетьмана Сагайдачного.

Військова служба та освіта

Родом Ткачук із Вінницької області, народився 13 липня 1955 року в селі Пузирки Козятинського району.

У 1970 році закінчив 8-ий клас і вступив до Одеського морехідного училища, де навчався до 1973-го. У 22 роки (1977) Павло Ткачук закінчив Одеське вище артилерійське командне училище (тактичний рівень підготовки). 

Після закінчення навчання був направлений для проходження військової служби в Забайкальський військовий округ (Монгольська Народна Республіка), де у 1977-1982 р.р. проходив службу на посадах командира взводу та батареї (МНР).

Пізніше (1982-1986) Ткачук проходив службу на посадах командира артилерійської батареї та начальника штабу артилерійського дивізіону, а з 1986-го і аж до розвалу СРСР був командиром окремого артилерійського дивізіону.

Заочне навчання у Військово-артилерійській академії в м. Санкт-Петербург Ткачук розпочав у радянські часи, а диплом про оперативно-тактичний рівень підготовки отримав уже в російському навчальному закладі в 1992-му.

Щодо інших дипломів, то в 2005 році генерал закінчив Національну академію оборони України за спеціальністю "Управління діями з'єднань та об'єднань Збройних Сил" (оперативно-стратегічний рівень підготовки), а в 2009 – Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії держуправління при президентові України.

Стрімкою була наукова кар'єра Павла Ткачука. У 2004-му році генерал захистив кандидатську, через рік став доцентом, ще через три професором, а з 2009-го генерал є доктором історичних наук.

Кавалер Ткачук

Різного роду відзнак, орденів, медалей і нагород у Ткачука так багато, що не вистачить пальців і на двох руках, щоб усі перерахувати. Він є повним кавалером Ордену "За заслуги" (три ступені), має Орден Данила Галицького, Орден "Полярна зірка" (отримав у Монголії в 2011 році). 

Окрім військових нагород, Ткачук здобув чимало звань і в галузі освіти – Заслужений працівник освіти, Відзнака Національної академії наук України "За сприяння розвитку науки" і навіть є переможцем акції "Галицький лицар" у номінації "Науковець, освітянин". 

Але це ще також далеко не повний перелік, бо, окрім світських і військових відзнак, Павло Ткачук отримував нагороди від духівників. У 2006 році Українська православна церква Київського патріархату нагородила генерала Орденом Святого Архистратига Михаїла, а через 10 років УПЦ КП вручила Ткачуку ще й  Орден Святого Юрія Переможця. Також має відзнаку Центру Військового Капеланства "Золотий Хрест".

Статків у генерала Ткачука нема, він просто всім безплатно користується

За даними журналістів програми Слідство.Інфо, родина Ткачука мала у власності 4 квартири, 3 будинки та 3 джипи, хоча в декларації генерала в розділі "нерухоме майно" нічого не вказано.

Восени 2016 року в НАБУ навіть відкрили провадження щодо незаконного збагачення Павла Ткачука. Тоді стало відомо, що генерал з офіційною зарплатою близько 200 тисяч гривень станом на 2017 рік, не декларував свої два заміські будинки та позашляховик Lexus. 

У звіті НАЗК після перевірки декларації Ткачука зазначалось, що одне з помешкань він не вказав у декларації помилково, а нерухомість у Солонці, що біля Львова, належить третій особі, сім'я генерала просто нею безплатно користується.

Фото будинку Ткачука в Солонці журналісти публікували – хоча офіційно маєток і зареєстрований на "сторонню людину", однак будинок, яким він просто "тимчасово безплатно користується", генерал вирішив прикрасити родинним гербом із власними ініціалами. За інформацією "Наших грошей", належить будинок рідній сестрі Ткачука Ніні Шкляренко, яка мешкає у Бердичеві на Житомирщині.

Схожа ситуація, як із маєтком, і з квартирою, кабінетом та транспортом Павла Ткачука. Нерухомість і автомобілі Hyundai, Volkswagen і Lexus не належать генералу та сім'ї, вони просто безкоштовно користуються всім цим майном. 

Встановивши ці факти у 2016 році НАЗК, однак, вирішило, що в них немає ані конфлікту інтересів, ані ознак незаконного збагачення. 

Політична кар'єра генерала

Крім освітньої, наукової та педагогічної діяльності, Ткачук займався і політикою. Він був депутатом Львівської міської ради VI скликання (2010-2015), де входив до складу фракції Партії регіонів. Після 2013 року позафракційний. Павло Ткачук був не дуже активним депутатом. Так, за даними руху "Чесно", в 2012 році він пропустив усі 100% засідань.

Із 2020-го року Ткачук є депутатом Львівської обласної ради. Зараз він також представляє пропрезидентську фракціюю– обирався у раду від партії "Слуга народу". Не дивлячись на всі скандали в яких фігурує його прізвище, Ткачук брав участь у комісії Львівської облради з питань антикорупційної діяльності, а також зустрічав військові делегації країн НАТО.

Нинішні скандали, пов'язані з Ткачуком

Станом на листопад цього року, за даними журналістів видання "Межа" в Національній академії Сухопутних військ порушено з десяток кримінальних проваджень:

зловживання гуманітарною допомогою — зниклі цигарки, які підлягали роздачі курсантам; фіктивна "закупка" генераторів на 60 мільйонів, які насправді надійшли як "гуманітарка"; передача 26 джипів на відповідальне зберігання викладачам академії; розтрата бюджетних коштів на будівництві на 47 мільйонів; створення каналу для переправлення ухилянтів за кордон; причетність керівництва до трагедії на Яворівському військовому полігоні.

Про відкриття кримінального провадження львівською поліцією за зверненням Анни Скороход стало відомо з ухвал Франківського районного суду. Серед звинувачень на адресу академії, зокрема, твердження, що навчальний заклад не надав звіт про використання отриманої в 2022-2023 роках благодійної допомоги з 1597 найменувань на загальну суму 137,9 млн грн. Це - транспортні засоби, генератори, медикаменти, одяг, харчові продукти, сигарети, будівельні матеріали, БПЛА тощо. За даними голови ТСК, академія отримала як благодійну допомогу 59 транспортних засобів, з яких 26 легкових автомобілів. 

Ще одна претензія ТСК – начебто неякісне харчування курсантів. "Для перевірки фактів та обставин неякісного харчування та постачання продуктів 19.03.2024 року виїзною Тимчасовою слідчою комісією в межах академії проведено анонімне опитування серед курсантів. Серед численних скарг курсанти звернули увагу на їхнє харчування низькоякісними продуктами, термін придатності яких закінчився", – йдеться у тексті ухвали суду. 

Теги:
Читайте також:
Львів
+8.1°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.74
    Купівля 41.74
    Продаж 42.24
  • EUR
    Купівля 43.52
    Продаж 44.22
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
19 грудня
14:38
сесія ЛМР
"Не буде задовільного звіту заступників, не буде премій", – Адамик про виплати для чиновників
14:24
У Хмельницькому відновили фасади будинку, який найбільше постраждав від атаки "шахедами" 
14:12
У Шевченківському районі Львова вулицю перейменують на честь правозахисника Рафаля Лемкіна
13:54
Львівська опера розпочне свій новий рік із сольника співака Андрія Кравченка
13:52
У Тернополі суд обирає запобіжний захід командиру 211 понтонно-мостової бригади
13:40
Облрада проголосувала за ліквідацію МСЕК на Львівщині
13:30
Яблуко
На Буковині чоловік викрав у жінки яблук на 50 тис. грн, його впіймала поліція
13:16
Американська компанія інвестує €300 млн у будівництво вітроелектростанції на межі трьох областей заходу України
13:00
дрони
Мукачево виділило додаткові 7 млн грн на безпілотники для військових
12:44
конфіскований у росіян завод
Компанія співвласника АТБ купує конфісковані у росіян заводи на Львівщині та Київщині 
12:40
суд, вирок
З Волині поїхала працювати у "суд" окупантів: колаборантка отримала 12 років тюрми
12:25
Провели 18 обшуків: на Рівненщині вилучили 4160 л фальсифікованого алкоголю та 4212 пачок сигарет
12:10
сміттєпереробний завод у Львові
Понад 40% обладнання уже на сміттєпереробному заводі, решта – у Польщі та Туреччині, – керівник "Зеленого міста" Єгоров
11:56
ракетний удар по Львову
У Львові завершили 70 % відновлювальних робіт після ракетного удару 4 вересня 
11:49
У Львові відновлюється захисник, який втратив на фронті руку, ногу і частково зір
11:35
Скільки людей перетнули західний кордон України 18 грудня
11:23
модульна котельня у Бурштині
У Бурштині, який через російські атаки на ТЕС має проблеми з опаленням, встановлюють модульні котельні
11:15
За допомогою дрона прикордонники затримали порушників біля кордону з Румунією
За допомогою дрона прикордонники затримали порушників біля кордону з Румунією
10:56
побиття
Побиття студента в гуртожитку у Чернівцях: прокуратура перекваліфікувала справу на катування
10:41
На Львівщині викрили канал контрабанди побутової техніки
На Львівщині викрили канал контрабанди побутової техніки
10:18
теплотраса
Сихівський район Львова залишився без тепла через прорив тепломережі
10:08
На трасі Львів – Луцьк під колесами автобуса загинув пішохід
На трасі Львів – Луцьк під колесами автобуса загинув пішохід
09:55
Ексклюзив
подарована ікона храму в Хирові
До дня створення 80-ї ОДШБр батьки полеглого воїна передали ікону Божої Матері храму в Хирові – місці народження бригади
09:52
Ексклюзив
сміттєпереробний завод у Львові
Польський підрядник відновив роботи на сміттєпереробному заводі у Львові, – Назарій Бербека
09:48
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 19 грудня
09:37
Газмережі
На Львівщині через витік газу понад дві сотні споживачів залишились без газопостачання
09:23
Легендарна 80-та ОДШБр зі Львівщини відзначає день створення
09:02
Ексклюзив
поліклініка на Левандівці
У 2025 році у міських поліклініках Львова можуть з'явитись платні послуги, — Валерій Веремчук
08:47
У Бурштинській лікарні на Прикарпатті відкрили реабілітаційне відділення
У Бурштинській лікарні на Прикарпатті відкрили реабілітаційне відділення
08:24
зима
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 19 грудня
08:05
сили ППО
Уночі сили ППО знищили 2 ворожі "шахеди" на Хмельниччині: що відомо
07:50
Директорку спецшколи на Тернопільщині, де розслідують насильство над дітьми, звільнили з посади
Директорку спецшколи на Тернопільщині, де розслідують насильство над дітьми, звільнили з посади
07:11
Інтерв’ю
Петро Адамик
За 3 роки війни місцеве самоврядування довело, що є більш ефективною опорою для держави, - Петро Адамик
2024, середа
18 грудня
22:19
комунальники
Збільшити кількість заброньованих комунальників: Луцька міська рада звернулася до Міноборони
21:55
незрячі
Допоможи незрячим: у Львові збирають 2,4 млн грн на звукові орієнтири для світлофорів
21:36
Смертельна ДТП на Тернопільщині: пасажирка вилетіла з авто та потрапила під колеса фури
21:15
Зеленський під час візиту до Львова провів зустріч зі студентами УКУ
21:00
На Хмельниччині судитимуть угруповання, які створили псевдореабілітаційний центр
20:49
Умєров звільнив начальника Національної академії сухопутних військ Павла Ткачука
20:43
Музей Шухевича у Львові, розбір завалів
У Львові на території музею Шухевича, який знищили росіяни, розпочали підготовчі роботи для відновлення
Більше новин