Еспресо. Захід
Огляд

Генерал, ексрегіонал, доктор наук і кавалер безлічі орденів: що відомо про звільненого начальника Академії сухопутних військ Павла Ткачука

19 грудня, 2024 четвер
11:26

Через численні порушення генерал-лейтенанта Павла Ткачука звільнили з посади начальника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові

Зміст

18 грудня був оприлюднений відповідний наказ міністра оборони. За повідомленням міністерства, звільнення стало наслідком аудиту Головної інспекції Міноборони стосовно діяльності Нацакадемії та "численних порушень", які були виявлені в закладі. 

Еспресо.Захід розповідає, хто такий 69-річний Павло Ткачук, який близько 20 років керував Національною академією сухопутних військ ім. гетьмана Сагайдачного.

Військова служба та освіта

Родом Ткачук із Вінницької області, народився 13 липня 1955 року в селі Пузирки Козятинського району.

У 1970 році закінчив 8-ий клас і вступив до Одеського морехідного училища, де навчався до 1973-го. У 22 роки (1977) Павло Ткачук закінчив Одеське вище артилерійське командне училище (тактичний рівень підготовки). 

Після закінчення навчання був направлений для проходження військової служби в Забайкальський військовий округ (Монгольська Народна Республіка), де у 1977-1982 р.р. проходив службу на посадах командира взводу та батареї (МНР).

Пізніше (1982-1986) Ткачук проходив службу на посадах командира артилерійської батареї та начальника штабу артилерійського дивізіону, а з 1986-го і аж до розвалу СРСР був командиром окремого артилерійського дивізіону.

Заочне навчання у Військово-артилерійській академії в м. Санкт-Петербург Ткачук розпочав у радянські часи, а диплом про оперативно-тактичний рівень підготовки отримав уже в російському навчальному закладі в 1992-му.

Щодо інших дипломів, то в 2005 році генерал закінчив Національну академію оборони України за спеціальністю "Управління діями з'єднань та об'єднань Збройних Сил" (оперативно-стратегічний рівень підготовки), а в 2009 – Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії держуправління при президентові України.

Стрімкою була наукова кар'єра Павла Ткачука. У 2004-му році генерал захистив кандидатську, через рік став доцентом, ще через три професором, а з 2009-го генерал є доктором історичних наук.

Кавалер Ткачук

Різного роду відзнак, орденів, медалей і нагород у Ткачука так багато, що не вистачить пальців і на двох руках, щоб усі перерахувати. Він є повним кавалером Ордену "За заслуги" (три ступені), має Орден Данила Галицького, Орден "Полярна зірка" (отримав у Монголії в 2011 році). 

Окрім військових нагород, Ткачук здобув чимало звань і в галузі освіти – Заслужений працівник освіти, Відзнака Національної академії наук України "За сприяння розвитку науки" і навіть є переможцем акції "Галицький лицар" у номінації "Науковець, освітянин". 

Але це ще також далеко не повний перелік, бо, окрім світських і військових відзнак, Павло Ткачук отримував нагороди від духівників. У 2006 році Українська православна церква Київського патріархату нагородила генерала Орденом Святого Архистратига Михаїла, а через 10 років УПЦ КП вручила Ткачуку ще й  Орден Святого Юрія Переможця. Також має відзнаку Центру Військового Капеланства "Золотий Хрест".

Статків у генерала Ткачука нема, він просто всім безплатно користується

За даними журналістів програми Слідство.Інфо, родина Ткачука мала у власності 4 квартири, 3 будинки та 3 джипи, хоча в декларації генерала в розділі "нерухоме майно" нічого не вказано.

У НАБУ навіть відкрили провадження щодо незаконного збагачення Павла Ткачука. Тоді стало відомо, що генерал з офіційною зарплатою близько 200 тисяч гривень станом на 2017 рік, не декларував свої два заміські будинки та позашляховик Lexus. 

У звіті НАЗК після перевірки декларації Ткачука зазначалось, що одне з помешкань він не вказав у декларації помилково, а нерухомість у Солонці, що біля Львова, належить третій особі, сім'я генерала просто нею безплатно користується.

Фото будинку Ткачука в Солонці журналісти публікували – хоча офіційно маєток і зареєстрований на "сторонню людину", однак будинок, яким він просто "тимчасово безплатно користується", генерал вирішив прикрасити родинним гербом із власними ініціалами. За інформацією "Наших грошей", належить будинок рідній сестрі Ткачука Ніні Шкляренко, яка мешкає у Бердичеві на Житомирщині.

Схожа ситуація, як із маєтком, і з квартирою, кабінетом та транспортом Павла Ткачука. Нерухомість і автомобілі Hyundai, Volkswagen і Lexus не належать генералу та сім'ї, вони просто безкоштовно користуються всім цим майном. 

Встановивши ці факти у 2018 році НАЗК, однак, вирішило, що в них немає ані конфлікту інтересів, ані ознак незаконного збагачення. 

Політична кар'єра генерала

Крім освітньої, наукової та педагогічної діяльності, Ткачук займався і політикою. Він був депутатом Львівської міської ради VI скликання (2010-2015), де входив до складу фракції Партії регіонів. Після 2013 року позафракційний. Павло Ткачук був не дуже активним депутатом. Так, за даними руху "Чесно", в 2012 році він пропустив усі 100% засідань.

Із 2020-го року Ткачук є депутатом Львівської обласної ради. Зараз він також представляє пропрезидентську фракціюю– обирався у раду від партії "Слуга народу". Не дивлячись на всі скандали в яких фігурує його прізвище, Ткачук брав участь у комісії Львівської облради з питань антикорупційної діяльності, а також зустрічав військові делегації країн НАТО.

Нинішні скандали, пов'язані з Ткачуком

Станом на листопад цього року, за даними журналістів видання "Межа" в Національній академії Сухопутних військ порушено з десяток кримінальних проваджень:

зловживання гуманітарною допомогою — зниклі цигарки, які підлягали роздачі курсантам; фіктивна "закупка" генераторів на 60 мільйонів, які насправді надійшли як "гуманітарка"; передача 26 джипів на відповідальне зберігання викладачам академії; розтрата бюджетних коштів на будівництві на 47 мільйонів; створення каналу для переправлення ухилянтів за кордон; причетність керівництва до трагедії на Яворівському військовому полігоні.

Про відкриття кримінального провадження львівською поліцією за зверненням Анни Скороход стало відомо з ухвал Франківського районного суду. Серед звинувачень на адресу академії, зокрема, твердження, що навчальний заклад не надав звіт про використання отриманої в 2022-2023 роках благодійної допомоги з 1597 найменувань на загальну суму 137,9 млн грн. Це - транспортні засоби, генератори, медикаменти, одяг, харчові продукти, сигарети, будівельні матеріали, БПЛА тощо. За даними голови ТСК, академія отримала як благодійну допомогу 59 транспортних засобів, з яких 26 легкових автомобілів. 

Ще одна претензія ТСК – начебто неякісне харчування курсантів. "Для перевірки фактів та обставин неякісного харчування та постачання продуктів 19.03.2024 року виїзною Тимчасовою слідчою комісією в межах академії проведено анонімне опитування серед курсантів. Серед численних скарг курсанти звернули увагу на їхнє харчування низькоякісними продуктами, термін придатності яких закінчився", – йдеться у тексті ухвали суду. 

Теги:
Читайте також:
Львів
+3.2°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.8
    Купівля 41.8
    Продаж 42.32
  • EUR
    Купівля 43.59
    Продаж 44.35
  • Актуальне
  • Важливе
2025, субота
25 січня
11:26
Бойових медиків готуватимуть на базі Львівського медичного університету імені Данила Галицького
11:07
перетин кордону, прикордонник
Скільки людей перетнули західний кордон України 24 січня
10:45
На вулиці Патона у Львові загорілась кухня у квартирі, сусідів евакуювали
10:36
"Безжальні" єгері – воїни, які несуть страх і смерть окупантам: як потрапити у лави 71-ї бригади
10:20
шахед
Пошкоджено будинок і підприємство: вночі Хмельниччину атакували російські дрони
09:56
черги на кордоні
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 25 січня
09:33
прощання з героями
Львівщина 25 січня прощається з шістьма полеглими бійцями
09:11
Десантники 82-ї бригади знищили на Курщині групу морпіхів РФ із Тихоокеанського флоту
08:44
зима
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 25 січня
2025, п'ятниця
24 січня
22:31
На Рівненщині запрацював новий онлайн-хаб для навчання ветеранів
22:18
У Львові стався конфлікт під час перевірки документів працівниками ТЦК
21:55
На Хмельниччині до 8 років засудили водія автобуса з вини якого загинуло 10 людей
21:32
У TikTok закликала до змін кордонів: на Буковині повідомлено про підозру луганській пропагандистці
21:13
На Тернопільщині рівень загальної злочинності є одним із найнижчих в країні, - начальник обласної поліції
20:55
На Волині затримали браконьєра, який вбив вагітну лосицю
20:30
Як користуватися львівським громадським транспортом гостям міста. Пояснення
20:09
мобілізація в Україні
Мав мережу інформаторів: прикарпатця підозрюють у "зливі" місця роздачі повісток
19:37
Огляд
Хмарно з проясненнями: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 25 січня
19:29
Із Волині видворили росіянина, який незаконно перебував в Україні
18:59
Почаївська лавра
Є підстави для розірвання оренди між Почаївською лаврою і УПЦ МП, але місцева влада не втручається, – релігієзнавець
18:33
кір
На Буковині спалах кору: у січні захворіли понад 100 людей
18:14
гроші
На Львівщині профтехи оплачуватимуть частину енергоносіїв власними коштами, освітяни можуть залишитися без зарплати
18:10
Ексклюзив
Ірина Закревська
Нагороду присвячую батькові-військовому": студентка ЛНУ Ірина Закревська на першому форумі талановитої молоді в Україні
17:57
вилучення зброї на Прикарпатті
На Прикарпатті викрили і вилучили склад вогнепальної зброї та боєприпасів
17:42
На Рівненщині судитимуть двох чоловіків і жінок, які зберігали наркотиків на 1 млн грн
17:15
Збували раритетну зброю і боєприпаси: на Прикарпатті засудили учасників злочинного угруповання
16:47
Львівські волонтери евакуювали 19 кіз із Запорізької області, на допомогу чекають ще 50 тварин
16:21
Євген і Дар'я Пилипюки
Чернівецькі каратисти не повернулися з-за кордону після змагань: їх виключили з федерації
16:20
Львівщина передала 125-й бригаді ТрО квадрокоптери, FPV та шини
16:04
На Львівщині помер 29-річний воїн, який приїхав з передової у відпустку
15:47
На Львівщині нагородили найкращих спортсменів за 2024 рік
15:33
пожежа на Рівненщині
Двоє дітей загинули в пожежі на Рівненщині
15:31
курсантка-агентка ФСБ
Готувала ракетний удар по казармах свого інституту: курсантка військового вишу, який переїхав з Харкова на Львівщину, працювала на ФСБ
15:18
карантин
У Нетішині на Хмельниччині всі школи й дитсадки відправили на карантин
15:00
На Закарпатті затримали жінку, яка продавала наркотики по всій Україні
14:44
У суботу на Полі почесних поховань у Львові помоляться за загиблих захисників і захисниць України
14:39
Львівський митник
Автівки, човен і 22 земельні ділянки: експрацівнику Львівської митниці оголосили підозру у незаконному збагаченні на 12 млн грн
14:30
На Волині ліквідували канал незаконного переправлення через кордон чоловіків
14:12
Бунт у колонії на Рівненщині: одного з учасників ув'язнили на 5 років
13:59
панорама Львова
У Львові відкриють культурний хаб ЮНЕСКО
Більше новин