Через пасивність чиновників Львівщина може пролетіти з "Великою реставрацією"
В області є 24 об'єкти, які могли б отримати загалом 200-500 млн грн.
Свірзький і Старосільський замки, палац у Поморянах, костел у Годовиці... На Львівщині найбільше в Україні пам’яток архітектури та культури національного значення, але при цьому область може не отримати ані копійки з державного бюджету на так звану "велику реставрацію". Про це заявив "Еспресо.Захід" заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.
"Старт підготовки до участі в програмі "Велике будівництво у культурі" почався ще у грудні. Ми провели обговорення з усіма громадськими активістами, органами місцевого самоврядування. Загалом є 24 об'єкти, які могли б брати участь у цій програмі, – каже Юрій Холод. – Але наскільки активними б не були громадські активісти, є процеси, які може виконати лише Департамент архітектури та містобудування ЛОДА. Насамперед департамент мав би прийняти на баланс ті об'єкти, які поки що не є в них на балансі. Річ у тім, що саме ЛОДА є суб'єктом подання заявок. По-друге, вони мають підготувати витяги з реєстру майнових прав. Третій і найтриваліший процес – виготовлення охоронних договорів на всі ці об'єкти. І всі договори мають бути погоджені Міністерством культури. Тому якщо в березні міністерство розпочне прийом заявок і виділить на це 30 днів, ми просто не встигнемо навіть подати документи".
За словами Юрія Холода, якщо ЛОДА не почне активну підготовку документів, то єдиним, хто зможе отримати кошти на реставрацію, буде Львівська національна галерея мистецтв, оскільки вона може самостійно подавати заявки.
Читайте також: Костел Меретина та Пінзеля у Годовиці може отримати держфінансування на реставрацію
"Прогнозують, що на "Велике будівництво у культурі" можуть виділити понад два мільярди гривень з державного бюджету. Ми сподіваємось, що Львівщина отримає хоча б 20% цієї суми, адже в нас найбільше об'єктів, які потребують реставрації. Та й загалом найбільше об'єктів культурної спадщини в Україні, – каже Юрій Холод. – Тобто ми можемо претендувати на 200-500 млн. Якби ми отримали ці кошти, це було б дуже круто, бо ніколи за всю історію в нас не було такого фінансового ресурсу на культурну спадщину. І буде сумно, якщо через зволікання департаменту ЛОДА ми навіть не зможемо правильно подати заявки".
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе