Депутати проти Шкарлета: призначення оскаржать у Конституційному Суді
Депутати, які не голосували за призначення скандального Шкарлета на посаду міністра освіти і науки, подають позов у Конституційний суд щодо скасування постанови про його призначення і відкликання Міністра.
Про це повідомляє "Еспресо.Захід"
Про те, що депутата Суркіса не було в Раді на час голосування, помітила депутатка від партії "Голос" Наталія Піпа. Але, за спостереженнями Наталі, його картка таки проголосувала за Шкарлета! Тобто 226 голосів нема.
"З цього питання буде рішення і регламентного комітету ВР, крім того, ми подаємо звернення у ДБР, щоб було знято відео з більших камер, які доступні не каналу "Рада", а державній службі охорони. Позов до суду готується довше ніж один день. Працюємо з юристами над цим питанням. Ми маємо йти за тим, що нам каже закон, або змінювати його", – розповіла "Еспресо.Захід" Наталія Піпа.
Депутатів з фракції "Голос" підтримали їх колеги з "Європейської солідарності".
Фото: facebook Наталія Піпа
"Ми разом готуємо судовий позов. Є дві постанови - від "Голосу" і від "Європейської солідарності" про скасування рішення Верховної Ради. Двох депутатів не було в залі, коли відбувалося голосування. Ситуація така, що один голос виявився вирішальним. Призначення Шкарлета виглядає як легітимне, він уже склав присягу. Тобто тепер ми можемо його усунути тільки через суд. Наші юристи нам це підтвердили. У мене з нового тижня захист магістерських. Я пів року з ними сварилася, щоб не було плагіату. Як я тепер маю вийти до своїх студентів, коли сам міністр освіти плагіатить наукову роботу на 87%?", – розповіла "Еспресо.Захід" народна депутатка від "ЄС" Софія Федина.
Крім того, щоб таких прецедентів у майбутньому більше не виникало, народні обранці вирішили зробити крок на випередження – уже у січні 2021-ого голосуватимуть за законопроєкт, який підсилить відповідальність за кнопкодавство і дасть можливість уневажнювати голосування за своїх колег.
Читайте також: Міністра освіти у відставку: львівські студенти проведуть акцію проти Шкарлета
"Якщо цей законопроект приймуть, то за кнопкодавство буде кримінальна відповідальність і штраф – 81 000 гривень. Так, це не така вже велика сума для депутата, але сам факт притягнення до відповідальності за кнопкодавство – дуже важливий. Так можна буде визнати рішення ради нелегітимним. Впильнувати депутата за 10 секунд, які дані для голосування, насправді важко. Довести без ґрунтовного слідства кнопкодавство неможливо. Тому ми за те, щоб було, як у Київській міській раді - сенсорна кнопка", – пояснює Наталія Піпа.
Вона також додає, що "Голос" буде добиватися голосування сенсорною кнопкою, яка є на робочому пульті депутата.
"Колись наші депутати у цій раді цього добилися. Також встановляться додаткові камери на місця депутатів, зокрема, на "гальорці", де сидять депутати від ОПЗЖ. Але Шкарлет як міністр піде або через суд, або тоді, коли піде цей уряд. А уряду залишилося недовго. Головна перемога – що Шкарлет піде, бо якби він був ТВО, то він міг би залишатися на посаді вічно", – додає депутатка.
- Нагадаємо, вчора, 17 грудня, Верховна Рада призначила на посаду міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, який з 25 червня цього року виконував обов'язки міністра замість Любомири Мандзій. "За" проголосували 226 народних депутатів.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе