Сергія Шкарлета призначили міністром освіти і науки України
За його кандидатуру проголосували 226 народних депутатів.
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
За призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки проголосували 226 народних депутатів.
Сергій Шкарлет очолюватиме Міністерство освіти і науки, попри те, що проти цього призначення виступає більша частина наукової спільноти України. Напередодні Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій також не підтримав його кандидатуру на цю посаду.
Коли стало відомо, що тимчасового виконувача обов’язків міністра освіти Сергія Шкарлета хочуть призначити міністром, середовище освітян розділилося на фактично два протилежні табори.
Деякі освітні організації та профспілки звернулися до президента Зеленського з листом, у якому виступили за це призначення. Лист оприлюднив сайт РБК Україна.
Окрім "щирих подяк" Зеленському за "повсякденну увагу до проблем науково-освітянської галузі", у листі було згадано про низку чинників, які "завдають шкоди освіті і науці" – зокрема, про "відсутність уже протягом півроку повноправного очільника Міністерства освіти і науки України". Зрештою, згадавши про низку чеснот Сергія Шкарлета, як-от управлінський досвід, фахове розуміння проблем галузі, інноваційність і патріотизм, підписанти листа просили "вельмишановного Володимира Олександровича" "посприяти прискоренню вирішення вкрай важливого питання – призначення С.М. Шкарлета Міністром освіти і науки України".
Співзасновниця громадських організацій "Батьківський контроль" і "Смарт освіта", ексрадниця міністра освіти і науки Іванна Коберник на своїй facebook-сторінці, згадуючи про цей лист, написала, що його пропонували розмістити за гроші низці інтернет-видань.
"Мене вже нічим не здивує нинішня влада. Але спостерігати за нею цікаво з антропологічного інтересу. Вчора редакції багатьох сайтів отримали пропозицію розмістити за гроші звернення ректорів вишів до президента, прем’єра і ВР, де в стилістиці "о, світлоликий" президента просили призначити міністром освіти і науки нинішнього тво шкарлета. Я не звинувачую тих, хто розмістив новину про звернення, але я точно знаю про спроби поставити це повідомлення за гроші від тих, хто відмовився", – написала Іванна Коберник.
Відтак було оприлюднено і два кардинально інші за змістом листи від науковців та освітян – проти призначення Шкарлета та посаду міністра МОН, повідомляє "Українська правда". Перший лист – це звернення наукової спільноти до Верховної ради України.
Другий лист – це відкрите звернення освітніх громадських організацій до президента, голови Верховної Ради України, прем’єр-міністра й народних депутатів. Зокрема, ініціатори другого листа згадали і про провалену підготовку до 2020-2021 навчального року, про відсутність будь-якої допомоги з боку МОН для закупівляі засобів індивідуального захисту у школах, про те, що саме освіта найбільше втратить у фінансуванні з бюджету наступного року (тим часом т.в.о. міністра навіть не прийшов на засідання бюджетного комітету ВР, де розглядали правки до бюджету освіти), про підтверджений академічний плагіат у наукових роботах Шкарлета, а також про його контроверсійні заяви щодо реформ в освітній галузі, як-от запровадження 10-річної освіти чи зменшення ваги сертифікату ЗНО.
Звернення наукової спільноти підписало близько 300 українських науковців. Звернення освітніх громадських організацій підписали ГО "Смарт освіта", "БАТЬКИ SOS", "Батьківський контроль", "Центр Інноваційної освіти "Про.Світ", "Ре:Освіта", Благодійна організація "Благодійний фонд "ГОФ", ГС "Міжнародний інститут інтегрального розвитку", а також, а також небайдужі батьки на вчителі.
16 грудня у відкритій заяві спільнота Національного університету "Києво-Могилянська академія" закликала депутатів та депутаток Верховної Ради не голосувати за недоброчесного кандидата на посаду Міністра освіти і науки України.
"Призначення на найвищу посаду людини, чия репутація як науковця є небездоганною, а факти вживання плагіату у наукових працях загальновідомі, може завдати великої шкоди цілій освітній галузі, від якої залежить розвиток нашої країни. Ми поділяємо занепокоєння української наукової спільноти та профільного комітету ВРУ, які не підтримали кандидатуру Сергія Шкарлета. Ми вважаємо, що Міністром освіти і науки України має бути лише людина з бездоганною академічною репутацією та патріотичною громадянською позицією", – йдеться в заяві спільноти "Могилянки", відкритій до підписання.
Сергій Шкарлет – український економіст, професор, доктор економічних наук, ректор Чернігівського технологічного університету.
25 червня 2020 року Шкарлета призначили заступником міністра освіти і науки з питань європейської інтеграції та тимчасово виконувачем обов'язків міністра освіти і науки України в уряді Дениса Шмигаля. Відмову підтримувати Шкарлета профільним парламентським комітетом Шмигаль пояснив тим, що "як такої відмови парламенту не було", утримавшись від подальших пояснень. Згодом Шмигаль заявив, що Шкарлет перебуває на випробувальному терміні на кілька місяців.
У червні 2020 року Шкарлета звинуватили у плагіаті. На початку липня Денис Шмигаль заявив, що уряд проведе розслідування наявності плагіату. Після цього Сергій Квіт, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, яке мало розслідувати це звинувачення, заявив, що МОН намагається ліквідувати його агентство.
11 вересня етичний комітет Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти ухвалив рішення про виявлення плагіату в роботах Сергія Шкарлета. Окрім цього, наявність плагіату підтвердили три незалежні міжнародні експерти з США, Чехії та Польщі, які проаналізували уривки робіт, перекладені англійською мовою.
2004 і 2010 року Сергій Шкарлет, за його власними словами, підтримував на президентських виборах Віктора Януковича та Партію регіонів.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе