Про це з місця події передає кореспондентка "Еспресо.Захід".
Захід провели біля пам'ятника на вул. Снопківській – В. Стуса. Панахиду очолив о. Прах та отці УГКЦ та ПЦУ у супроводі хорів "Надсяння" та "Лемковина".
Фото: Андріана Стахів
"Ми стараємось відроджувати українську лемківську пісню, яка відроджує той етнос, який у свій був втрачений. Лемківська пісня дуже колоритна, її треба доносити до людей, вшановуючи тих, хто був безневинно вигнаний зі своїх земель. Нехай живе Лемківщина. Нехай живе Україна", – зазначила учасниця ансамблю "Лемковина" Леся Кульчицька.
Фото: Андріана Стахів
"Які висновки маємо робити на вшануванні 80-х роковин початку великої депортації українців Закерзоння 1944 – 1951 років? Перший висновок – непокаране зло множиться, розростається і стає сильнішим. У світі засудили нацистський режим, досі з боку Німеччини світ має спокій. У світі не засудили комуністичний режим. І в результаті все своє існування "совєтскій союз", усе своє існування уже так звана незалежна московська федерація продовжують діяння кривавих тиранів: депортації, убивства, концтабори, знищення і створення проблем для усього світу", – наголосила народна депутатка Софія Федина.
Фото: Андріана Стахів
Додамо, за рішенням Верховної Ради від 2019 року, у другу неділя вересня в Україні вшановують роковини примусового виселення українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944–1951 роках.
- У суботу, 7 вересня, у Львові у Палаці Потоцьких свою книжку "Запах суниць. Патріарх Йосиф Сліпий в спогадах та документах" презентувала внучата племінниця Патріарха Люба-Ольга Двуліт