![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
У Львові у Першому театрі провели ритуал перемоги весни
У Львові "Під дахом" Першого театру у захопливому театрально-пісенному дійстві "Джереґеля. ВеснянОчки" здійснили ритуалом перемоги – весни над зимою і світла над темрявою
Про це інформує Еспресо.Захід.
Напередодні Вербної неділі у Львові у Першому театрі на його новому сценічному майданчику на стриху (захопливе театрально-пісенне дійство "Джереґеля. ВеснянОчки". показали захопливе театрально-пісенне дійство "Джереґеля. ВеснянОчки". Ця динамічна і багата на фольклорні ритуали вистава (музичною режисеркою та режисеркою-постановницею якої є актриса театру Богдана Бончук) не лише розповіла про українські традиційні звичаї та продемонструвала новітній дівочий ритуал закликання весни, а й стала своєрідним ритуалом перемоги – весни над зимою і світла над темрявою.
Не обійшлося і без аналогій до сучасної боротьби українців. І попри те, що були у ній дуже щемкі пісенні моменти, вистава назагал доклалася, щоб віра у перемогу ставала міцніша.
Як розповіла мені в.о. директора-художнього керівника Першого театру Ірина Артим'як, окремий театрально-співочий проєкт "Джереґеля" у цьому театрі виник ще минулого року. І раніше пісня в житті багатьох акторів посідала далеко не останнє місце, однак коли кілька років тому до постановки режисерки Ірини Ципіною "Пливе човен" залучили виконавицю та дослідницю українських автентичних пісень Уляну Горбачевську, а потім і до інших постановок, то актори такими спільними співами просто почали жити.
"Сьогодні у нас є уже не тільки вистава "Джереґеля. ВеснянОчки" у постановці Богдани Бончук, а й "Джереґеля. Дівич-доля", яку поставила Уляна Горбачевська, - каже Ірина Артим'як, яка стала керівником проєкту "Джереґеля" (слово "джереґеля" означає метод заплітання коси). – Будуть і інші. А визріли ми в окремий проєкт минулого року, коли з’явилася нагода поїхати з виступом до Туреччини. Я була переконаною, що треба показувати саме етно-виставу. Бо турки – люди, які народне дуже шанують і саме через нього пізнають інших. І ми не прогадали. На нині Туреччина уже бачила обидві вистави цього нашого театрально-пісенного проєкту і чекають наступних. Як і ми. Бо це ще один спосіб сказати не тільки про себе як про актора, а й про всіх нас як народ".
- У Першому театрі поставили моновиставу "Пес" за вибраними автобіографічними оповіданнями Олега Сенцова
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)