Надія для "Надії". Небайдужих просять підтримати проєкт соціальної крамниці-майстерні
Підопічні тут виготовляють екописанки, екокоралі і свічки.
Про те, що у Львові збирають підписи на підтримку проєкту соціальної крамниці-майстерні у Дрогобичі, користувачі соцмереж дізналися зі звернення депутатки Львівської міськради Наталія Шелестак, яка попросила своїх друзів-львів’ян не бути байдужими. Проте у Дрогобичі Ірину Дзюрах і ще 242 родини, які виховують дітей з інвалідністю, знають і старі, і малі. Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей-інвалідів "Надія" відоме у місті тим, що дає надію тим мамам і дітям, кому вона найбільше потрібна. Тут можна отримати комплексну допомогу - заняття з реабілітологом і таку цінну арт-терапію, побічним ефектом від якої стають ще і заробітки на потреби центру.
"Збиратися разом - це початок, триматися разом - це процес, працювати разом це успіх", - переконані тут.
Саме тому з 1991 року активні мами організували для своїх дітей різні способи організації дозвілля. Остання новація - творчі майстерні, де діти і молодь до 30 років власноруч створюють корисні речі - сувеніри, прикраси і свічки на свої потреби. Активні мами з "Надії" написали проект, щоб організуватися у соціальну крамницю-майстерню "Надія". Тепер їх треба підтримати. Ціна питання - всього 66 250 гривень, передає "Еспресо.Захід".
Читайте також: Річна зарплата – на кисень для хворих
Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей-інвалідів «Надія» працює з дітьми та молоддю з інвалідністю різних вікових категорій і різних хвороб. Це - перша і єдина у Дрогобичі така організація. З 1991 року у місті вони організували чимало активностей для дітей. Бо для успішної соціалізації молодим людям потрібна трудотерапія, але реалізувати себе в праці не завжди виходить. І не завжди через хворобу. Часом просто від того, що банально, немає де. Саме тому і потрібні соціальні майстерні, які стають містком між хворими і здоровими, де є взаємодія і партнерство. Бо якщо продовжувати не робити нічого, як правило, молодь з особливостями залишається в самоізоляції, переживає депресивні стани.
Дрогобичанка Ірина Дзюрах - керівниця Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів "Надія" і мама особливого синочка. Разом зі схожими мамами вони просить підтримати їх проект, щоб могти будувати місточок і давати дітям надію на завтра.
Читайте також: "Без цих грошей я міг обійтися": лікар зі Львова віддав свій "медичний Оскар" на потреби онкохворих дітей
"У нас в "Надії" є 242 сімей. Наймолодший хлопчик має у нас 9 місяців.Ми трошки поїздили по інших організаціях в Україні, щоб навчитися щось робити, щось самі вчилися робити і тепер робимо тематичні сувеніри, великодні ікебани, особливі екописанки з тканини, стрічки. Ми переробляємо різні тканини на сувеніри, тому наша майстерня матиме ще й екологічний компонент. Одна з наших мам вичитала таку технологію, ми навчили свою молодь. Так робота пішла. Багато в техніці декупаж. Свічки у формі мішечка солі, гербом Дрогобича", - пояснює Ірина Дзюрах.
Цього року підопічні "Надії" вперше виготовляли стрітенські свічки. Кажуть, що можуть і весільні свічки і товари для декору робити.
Читайте також: 50 кілограмів монет – на пральку для інтернату
"Ми все робимо, але нема системності. Ми - громадська організація, в нас немає людей на зарплаті, є лише мами і волонтери. Треба все впорядкувати і систематизувати для кращого ефекту", - каже Ірина.
Вона не просить якихось надзвичайних вливань. Вудка у них уже є - діти з особливостями вміють і можуть заробляти на своє утримання. Їм треба дати для цього більше можливостей для організації їх праці.
"Дуже би ще хотіли гончарну справу вивчити, але не маємо достатньо місця для цього. Ми є у приміщенні, яке занедбане і потребує ремонту. Хочемо, щоб було постійне місце і умови для праці. Молодь і вдома працює, але нема, де реалізувати їх продукцію. Нам усім потрібна платформа для зустрічі з покупцем цих товарів", - переконана директорка.
Цього року вихованці навчилися коралі з пшона. Будуть робити їх не діти і молодь, а молоді мами.
"Ми закуповуємо матеріали і мами можуть забрати собі зроблене намисто, але також ще треба буде зробити кілька намист на продаж для нашої організації. Також робимо коралі з вовни. Стараємося робити корисні продукти, щоб людині були потрібні вдома. Але водночас це і легкі до виконання вироби, які може робити молода людина навіть з найважчою формою інвалідності", - каже Ірина Дюрах.
Читайте також: Шити і бути з дитиною: у львівському ательє запрошують на дистанційну роботу мам, які мають дітей з інвалідністю
Майстерні можуть відбуватися просто неба у гарну погоду, решту ж виробів молодь робить удома. Але виготовлення свічок, мила, екосумок та іншої сувенірної продукції і не завжди виходить робити вдома, тим більше, що асортимент "Надії" тільки зростає. Є одна проблема - немає системної можливості для реалізації.
Тому мета проекту на "Активних громадянах" – створити умови для зайнятості молодих людей з інвалідністю, їх соціалізації та реалізації продукції, виготовленої у майстерні громадської організації. У межах проєкту ми планують провести дев’ять навчальних, мотиваційних, практичних тренінгів, конкурс та відкриття крамниці-майстерні:
- Тренінгові курси для молодих людей з інвалідністю-бенефеціарів проєкту;
- Конкурсний відбір серед молодих людей з інвалідністю для їхньої зайнятості відповідно до можливостей та працевлаштування;
- Урочисте відкриття соціальної крамниці-майстерні.
У підсумку - відкриття крамниці-майстерні, дев’ять навчальних, мотиваційних, практичних тренінгів, працевлаштування восьми молодих людей з інвалідністю.
У подальшому планують, що крамниця-майстерня продовжить функціонувати, розширюватиметься асортимент виробів, які виготовлятимуться в майстерні, буде можливість залучати до роботи все більшу кількість членів організації, а структури міста (бізнес, місцеве самоврядування, приватні підприємці та індивідуальні громадяни) робитимуть замовлення на виготовлення іменних, тематичних та презентаційних виробів в майстернях.
Зараз "Надії" з Дрогобича потрібна надія, яку кожен з нас може дати, проголосувавши за проект активних дрогобичан.
Проголосувати за проект можна тут.
Фото: facebook/NadiyaDrohobych
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе