![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
На Закарпатті незаконно будують деревообробний завод − один з найбільших в Україні, − UNCG
Біля села Батьово, що на Закарпатті, ще з травня активно будується один з найбільших деревообробних заводів в Україні
Будівництво заводу проанонсував ще весною голова ОВА Віктор Микита. Будує компанія "БФ Термінал", бенефіціаром якої є відомий у лісовій сфері Леонід Юрушев − власник Коростенського заводу МДФ.
Єгор Гриник, представник Української природоохоронної групи, розповів "Еспресо.Захід", чому цей завод небезпечний для області і його будівництво є незаконним.
Біолог зазначає, що є декілька моментів.Перший – завод будується із порушенням законодавства. Перед будівництвом має бути проведена процедура оцінки впливу на довкілля. На цей час Міндовкілля ще не надав висновків, але завод активно будується ще з травня. Це значне порушення законодавства, оскільки до будівельних робіт можна приступати лише після дозволу з міністерства.
Фото:UNCG/зверху - будівництво у червні; знизу - будівництво у листопаді
Другий – на Закарпатті, та й взагалі у Карпатах, немає великих деревообробних заводів. А цей буде дуже великим, його максимальна потужність 1,1 млн кубометрів. Тобто, це призведе до збільшення обсягів рубок лісів та зловживань щодо цього. Для порівняння, у 2022 році на Закарпатті зрубали приблизно 1,2 мільйонів кубометрів деревини. Тобто якщо завод збудують − він зможе споживати всю деревину в області самостійно.
"Ну і малим деревообробним підприємством доведеться конкурувати з цим великим заводом і, швидше за все, для багатьох це означатиме кінець діяльності", – додає Єгор Гриник.
Він також говорить, що оцінку впливу на довкілля пише саме підприємство та надсилає на затвердження у Міндовкілля. Вже у міністерстві погоджують або не погоджують будівництво, спираючичь на цю оцінку.
"Так от, у тому, що надіслали міністерству не вказано про негативні соціальні наслідки для місцевих громад та збільшення обсягів рубок. Ми звернулися в екоінспекцію Закарпатської області, але поки не отримали жодної відповіді. Крім того, подали зауваження до Міндовкілля, мабуть, протягом місяця буде вже рішення звідти", – каже Гриник.
- Нагадаємо, раніше ми також писали про забудову заповідника біля Пікуя
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)