На Прикарпатті ініціюють внесення сирної іграшки до переліку культурної спадщини
На Прикарпатті ініціюють внесення сирної іграшки до національного переліку культурної спадщини України
Про це кореспонденту Укрінформу повідомила завідувачка відділу фольклору і етнографії Навчально-методичного центру культури та туризму Прикарпаття Стефанія Капустинська, передає "Еспресо.Захід".
Наразі на Прикарпатті монтують фільм, готують облікову картку для того, щоб внести традиційне виготовлення сирної іграшки до національного переліку культурної спадщини України. Відомо, що найбільш популярною сирна іграшка є у селі Брустури. Також її виготовляють в інших карпатських селах – Верховинського, Косівського, Коломийського районів.
"У Брустурах майже у кожній хаті виготовляють сирну іграшку. Хтось робить великі коники і торти до 18-20 кг, а хтось робить маленькі коники, але вони обов’язково є у пошанівці на Великдень, коли жінки його вкладають його у пасківник для освячення. Ця традиція у них передається від покоління до покоління", – розповіла Капустинська.
Також відзначають, що раніше сирну іграшку робили з овечого молока, а тепер використовують коров’яче. Спочатку з нього роблять сир, потім кидають його в окріп. Коли сир стає м’яким та тягучим, роблять з нього іграшки, які закріплюють у холодній сировиці.
"Цей сир надзвичайно смачний і у сировиці може довго зберігатись. Тішимось, що ми маємо такий гарний елемент, будемо просити експертну раду включити сирну іграшку до національного переліку культурної спадщини", – додала завідувачка.
- Нещодавно до переліку нематеріальної культурної спадщини України додали ще три традиції та обряд Заходу України.
- Актуальне
- Важливе