На Львівщині стартували Дні профілактики та раннього виявлення діабету
Медики закликають людей із групи ризику здати аналіз на визначення рівня цукру у крові. Щоб зробити це безоплатно, слід звернутися у поліклініку. Бажано у ту, де приймає сімейний лікар, з яким людина уклала декларацію.
"Раніше цих локацій, де можна було здати такий аналіз під час "Днів профілактики", було дуже багато, зокрема й у нас, в обласному ендокринологічному центрі. Сьогодні ж, з огляду на епідеміологічну ситуацію, раджу все-таки звертатися у поліклініку за місцем проживання", - зазначив під час пресбрифінгу експерт департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з ендокринології, керівник обласного ендокринологічного центру Юрій Вендзилович, передає "Еспресо.Захід".
Він наголосив, що визначення рівня цукру у крові не повинно відбуватися натще. Принциповим є визначити рівень цукру у крові після сніданку, адже саме визначення рівня цукру при навантаженні (через дві години після сніданку) вважається найбільш інформативним. "Однак замало здати аналіз, - зауважує експерт з ендокринології. – Потрібно ще звернутися до лікаря за коментарем. Це можна також зробити у поліклініці – проконсультуватися зі сімейним а при потребі – й з лікарем-ендокринологом".
Акція триватиме впродовж двох тижнів, однак Юрій Вендзилович закликає моніторити рівень цукру у крові протягом всього року. Особливо якщо людина схильна до діабету. Обов’язково це треба робити, якщо цю хворобу у людини вже діагностували.
Він нагадав, що через пандемію COVID-19 захворюваність на цукровий діабет зросла. Часто діабет якраз і маніфестує на тлі коронавірусної хвороби. "Лікування (тяжких форм. – Ред.) COVID-19 передбачає застосування гормональної терапії, що впливає на рівень цукру у крові. Як правило, він підвищується", - зазначає керівник обласного ендокринологічного центру.
Тих, хто ще не наважився вакцинуватися від COVID-19, лікар радить не зволікати і якомога швидше отримати захист від небезпечної інфекційної хвороби: "Хворі з діабетом, якщо вони не вакциновані, мають більші ризики летальних наслідків. Тож я закликаю всіх діабетиків вакцинуватися - тоді у них перебіг COVID-19 буде набагато легшим. Всі пацієнти з діабетом, які були вакциновані, мали легкий перебіг. Більшість лікувалася у домашніх умовах. Дехто навіть не мав жодних ознак захворювання і дізнався, що хворий лише коли здав ПЛР-тест. А от у невакцинованих пацієнтів з цукровим діабетом перебіг COVID-19 є дуже тяжким".
Наостанку Юрій Вендзилович додав, що жодна ендокринна патологія не є протипоказанням до вакцинації від COVID-19.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе