На Бакоті створили артпростір для митців з деокупованих територій
На Бакоті, у Хмельницькій області, діє артпростір, який слугує для митців з деокупованих територій притулком та простором для проведення своєї діяльності
Про це Суспільне розповів директор "Туристично-інформаційного центру" Староушицької громади Андрій Захарко, передає "Еспресо.Захід".
Відомо, що у творчу резиденцію на три місяці приїхали шість художниць з деокупованих територій України. Лише за місяць перебування вони створили понад 40 різнопланових робіт.
"Команда перетворила колишню сільську школу на резиденцію та хостел, де митці та туристи можуть знайти притулок та натхнення. Тут є все, що потрібно для комфортного відпочинку: кімнати на 25 осіб, WI-FI, кухня, душі та туалети. Окрім відпочинку, це ще й чудова локація для проведення резиденцій, таборів, тренінгів та будь-яких заходів", – зазначив Захарко.
Понад рік Бакота Хаб був місцем, яке слугувало прихистком для переселенців, які вимушені були тікати від російсько-української війни. Проте цього літа хаб відновив свою основну діяльність – мистецьку.
"Зараз тут знаходиться резиденція для митців у зоні ризику – Artist At Risk. Сюди на три місяці приїхали шість мисткинь з деокупованих територій та інших міст України, в яких часто бувають ракетні обстріли. Тут, в безпечному місці, вони зможуть жити та продовжувати свою мистецьку діяльність", – пояснив директор центру.
- Раніше стало відомо, що в Україні запустили проєкт "Бакота в пошуках затопленої спадщини", щоб відродити багатовікову історичну й культурну спадщину регіону, знищену радянською владою у 1980-х роках під час будівництва Дністровської ГЕС.
- Актуальне
- Важливе