Мережко про блокаду кордону з Україною: найімовірніше, йдеться про координовану підривну політику з боку Москви
РФ використовує будь-які можливості для послаблення України, і протести перевізників на кордонах — не виключення
Про це ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, передає "Еспресо.Захід".
"Росія намагається використовувати всі можливості, намагається скористатися своєю агентурою в різних державах. І те, що відбувається на кордонах, цим користується країна-агресор і, найімовірніше, йдеться про координовану підривну політику з боку Москви", – сказав він.
Мережко також зазначив, що під час протидії проблемам, які продовжують виникати на кордонах, вирішити їх із Варшавою буде простіше, ніж з іншими країнами.
"Польща – наш друг і союзник. Питання тільки в тому, щоб реалізувати норми права на її території, в тому числі – рішення Євросоюзу. Ситуація на кордоні залежить від внутрішньополітичної боротьби у Варшаві, і нас цікавить, щоб у Польщі було обрано стабільний уряд. Оскільки щойно він з’явиться – проблему буде вирішено в дуже короткий термін", – наголосив голова комітету.
За його словами, в інших країнах ситуація може бути дещо складнішою, зокрема в Угорщині та Словаччині.
"Але з цими державами необхідно працювати, і як на двосторонній основі, так і використовуючи такі механізми, як Європейський Союз і НАТО, для того, щоби ті проросійські сили, які там є, щоби вони не піднімали голову і, врешті-решт, не заважали Україні", – додав Олександр Мережко.
Страйки на кордоні з Україною: що відомо
6 листопада польські перевізники розпочали страйк на польсько-українському кордоні. У Мінінфраструктури заявили, що польські перевізники не передали Києву жодних офіційних вимог.
Станом на вечір 7 листопада польські перевізники повністю заблокували проїзд вантажного автотранспорту на двох пунктах пропуску на кордоні з Україною.
9 листопада у Польщі відбулася зустріч урядовців і перевізників, які блокують кордон з Україною, однак вона завершилася нічим. Водночас черги з вантажних транспортних засобів стають все довшими. Відтак Україна запропонувала польській владі запустити смуги для порожніх вантажівок і очікує на відповідь з їхньої сторони.
15 листопада відбулися тристоронні перемовини з Польщею та Єврокомісією щодо розблокування пунктів пропуску, однак вони не принесли результатів. Натомість Європейська комісія може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не вирішить питання з блокуванням перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.
16 листопада словацькі перевізники провели попереджувальну акцію і на годину заблокували перетин кордону українським колегам, приєднавшись до аналогічної польскої блокади. Перевізники заявили, що чекатимуть на реакцію упродовж семи днів, а в разі її відсутності погрожують повністю перекрити пункт пропуску "Вишнє Нємецьке - Ужгород".
Згодом польські перевізники пообіцяли посилити блокаду на кордоні з Україною. Крім того, митники почали фіксувати збільшення черг вантажівок на словацькому напрямку.
Україна та Польща готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску через мітинг перевізників. Крім того, стало відомо, що польські перевізники не пропускають гумдопомогу і небезпечені вантажі.
За словами віце-президента Асоціації міжнародних автоперевізників Володимира Баліна, польські перевізники порушують умови страйку, що може допомогти добитися його скасування. Водночас українська економіка за цей час зазнала збитків вже на понад €400 млн.
Аграрний експерт розповів, які продукти можуть зникнути з полиць українських магазинів через блокаду кордонів.
Тим часом в уряді Польщі закликали Україну скасувати реєстрацію в е-черзі для порожніх вантажівок. Також польська міністерка зустрілася з протестувальниками і запропонувала їм компромісне вирішення питання.
1 грудня заблоковані українські водії на польському кордоні провели перемовини з консулом. Про що домовились читайте тут.
У понеділок, 4 грудня, в пункті пропуску "Угринів-Долгобичув", що на українсько-польському кордоні, відкрили проїзд для порожніх вантажівок.
- Актуальне
- Важливе