Страйк на кордоні: польські перевізники не пропускають гумдопомогу і небезпечені вантажі
Польські перевізники, які влаштували протести на кордоні з Україною, попри обіцянки блокують проходження гуманітарної допомоги та цистерн з пальним
Про це заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач, передає "Еспресо.Захід".
"Заяви про пропуск гуманітарної допомоги і небезпечених вантажів не відповідають дійсності. Ми зафіксували численні факти, коли цистерни з паливом та гуманітарка стоять в чергах. Передаємо інформацію про ці випадки польським колегам з Міністерства. Чекаємо відповідь, як це корелюється з заявами про безперешкодний перетин таких вантажів", – зазначив Деркач.
Також за його словами, фатично десяток людей тримають кордон у заручниках. А приїзд команди Мінінфраструктури повпливав на те, скільки транспортних засобів вирішують пропускати відповідні служби та протестувальники.
"Під час поїздки ми зафіксували, що на в’їзд до України пропустили більше транспортних засобів, ніж "зазвичай". Це ж бачать водії", – наголосив посадовець, додавши, що команда кожного дня працює над тим, щоб розблокувати кордон.
"Сьогодні ми заручились підтримкою водіїв – вони розуміють, чому заявлені вимоги не можуть бути виконані та чому поступки у принципових питаннях неможливі. У таких умовах наше завдання – забезпечити їм максимальну підтримку", – підсумував Деркач.
Страйки на кордоні між Польщею та Україною: що відомо
Раніше повідомлялося, що польські перевізники страйкуватимуть на кордоні. Причина – надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС. У зв'язку з цим Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України ініціювало зустріч з Польщею та Єврокомісією.
У ДПСУ прокоментували ймовірне блокування кордону. Крім того, Україна направила Польщі офіційну ноту через наміри польських перевізників розпочати страйк на українсько-польському кордоні.
6 листопада польські перевізники розпочали страйк на польсько-українському кордоні. У Мінінфраструктури заявили, що польські перевізники не передали Києву жодних офіційних вимог.
Станом на вечір 7 листопада польські перевізники повністю заблокували проїзд вантажного автотранспорту на двох пунктах пропуску на кордоні з Україною. Згодом також стало відомо, що вантажівки на в'їзд в Україну очікують до 90 годин.
9 листопада у Польщі відбулася зустріч урядовців і перевізників, які блокують кордон з Україною, однак вона завершилася нічим. Водночас черги з вантажних транспортних засобів стають все довшими.
Відтак Україна запропонувала польській владі запустити смуги для порожніх вантажівок і очікує на відповідь з їхньої сторони.
15 листопада відбулися тристоронні перемовини з Польщею та Єврокомісією щодо розблокування пунктів пропуску, однак вони не принесли результатів. Натомість Європейська комісія може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не вирішить питання з блокуванням перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.
Водночас польські перевізники пообіцяли посилити блокаду на кордоні з Україною. Крім того, митники почали фіксувати збільшення черг вантажівок на словацькому напрямку.
Україна та Польща готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску через мітинг польських перевізників.
- Актуальне
- Важливе