Майже всіх котів із Херсонщини розібрали, проте родину шукають ще багато чотирилапих: як живе львівська Домівка врятованих тварин
Багатьох тварин витягали просто із води, когось люди просили забрати із затоплених багатоповерхівок Херсона, а зараз евакуйовані чотирилапі адаптовуються у львівській Домівці врятованих тварин та потребують підтримки
У Домівці побувала журналістка "Еспресо.Захід".
Зараз тут увесь день активний рух. Люди приносять необхідні речі та смаколики для тварин, дехто приходить вигуляти песиків, яких тут справді багато, а хтось вже й забирає свого друга додому. Працівники та волонтери доглядають за тваринами та розповідають про них відвідувачам. Після останніх подій відвідувачів додалося.
У нещодавню евакуаційну подорож на Херсонщину із Домівки їхали кілька бусів. Поїздка видалася непростою, адже тварин доводилося рятувати у різних ситуаціях. Окрім того, під час роботи ставалися й інші неприємності – транспорт ламався через велику кількість води. Але попри усі складнощі евакуйованих тварин вдалося доставити до Львова і почати адаптовувати до нового життя, когось лікувати, когось заспокоювати та шукати їм нові сім’ї. Проте всі автівки тепер, на жаль, потребують ремонту.
"Ще перед поїздкою ми у сторіз повідомили, що потрібно багато корму для тварин і води для людей у Херсоні, то за пару годин приїхало близько 50 машин із допомогою. Ми дуже вдячні львів’янам, вони відгукнулися і в перший день, коли ми тільки оголосили, і в наступні дні відгукувалися, і коли привезли із Херсонщини котиків – одразу ж майже всіх розібрали, – розповідає працівниця Домівки про підтримку притулку. – Забрали вже дуже багато тваринок. Привезли 96 котів, а залишилося всього до 20. У перші ж дні дуже швидко усіх розбирали, ми навіть не встигали відійти чи вийти поїсти, так багато людей приїздило. На щастя, були волонтери, які приходили й нам допомагали".
Залишились зокрема ті коти, які потребують адаптації, оскільки перебувають у сильному стресі. Проте одна із таких кішок вже також знайшла дім і до нової сім’ї звикає успішно, тож у Домівці сподіваються, що вдасться прилаштувати і решту евакуйованих пухнастиків.
Тож, зазираємо до тих, хто ще залишився. Ось уважно вивчає новоприбулих рудий красунчик – доволі молодий кіт, спокійний та не надто великий, який стане чудовим компаньйоном до веселих домашніх пригод.
Окрім нього, ген поруч біла кішечка з іменем Україночка, вона отримала своє ім’я завдяки незвичному кольору очей: одне – жовте, а інше – блакитне. Трохи засмучена, проте дуже лагідна та муркітлива, Україночка теж шукає свою родину, адже дуже потребує турботи та піклування
Трохи окремо тримаються кілька котів, які ще не адаптувалися і ставляться з осторогою до усіх, хто навколо них, виразним поглядом проводжають руку, що змінює їм лоток та мисочки. Поки що ці звірята залишаються у Домівці, аби прийти до тями й бути готовими до змін. На жаль, їхня власниця була вимушена відправити чотирилапих на евакуацію.
"Нам подзвонила бабуся і попросила їх евакуювати, бо вони живуть на четвертому поверсі, а вода затопила повністю перші два. Вони не могли ні вийти з хати, ні кудись подіти всі ті фекалії", – каже дівчина.
Серед інших тут мешкають і кішки-мами, як от Еліс із Херсонщини, та четверо малят – Ріо, Іриска, Данте й Ада. Доки трохи не підростуть, вони залишатимуться у Домівці, а згодом кожному також шукатимуть люблячу родину. Скоро малюків вчитимуть їсти корм для наймолодших, тому він тут завжди потрібен. Адже кошенята у притулку є не лише із Херсонщини, а й ті, які потрапили сюди раніше з інших українських міст.
Читайте також: Де є небезпека паводків на Львівщині та як зменшити масштаби стихійного лиха
Попри те, що котиків активно розбирають у нові сім'ї, у притулку залишаються дуже багато собак, які були і до підриву Каховської ГЕС, і приїхали з евакуаційної місії із Херсона та області.
"Собак беруть менше, особливо дорослих собак, проте сім’я потрібна всім. Тим паче, що до нас скоро привезуть нових мешканців", – відзначає працівниця Домівки Вікторія Стасів.
Як відомо, багато господарів із постраждалого півдня, трохи оговтавшись від лиха, починають розшукувати своїх втрачених чотирилапих друзів, проте серед котів і собак, які прибули до Домівки, таких випадків не траплялося. Хоча працівники про всяк випадок постійно переглядають запити у різних спеціалізованих групах.
"Здебільшого ми евакуювали тварин, які діляться на дві категорії: це або вуличні, і по їхній поведінці це дуже помітно, або домашні, яких люди віддавали власноруч, щоб врятувати. Хлопці запливали в будинки і люди віддавали, бо розуміли, що зараз вони без житла та ресурсів, тому не можуть далі доглядати за тією твариною і краще буде її сюди транспортувати. І з притулків віддавали також", – пояснює Вікторія Стасів.
А поки ми розмовляємо ще один пес знаходить свою родину – додому їде Лорд. Лише кілька днів тому він був шалено закудланий та змучений, проте після дбайливих рук волонтерів-грумерів та перепочинку став справжнім красунчиком.
Разом із тим багато песиків залишаються, а тому дуже радіють, коли хтось приходить із ними погуляти, почухати за вухом і приносить смаколика, звісно.
Варто відзначити, що не лише чотирилапі із Херсонщини шукають сім'ю, наразі у Домівці також мешкають багато собак із Бахмута, яких люди приносили, або ж вони самі прибивалися, до місця дислокації військових.
"Військові їх годували, і тварин там стало настільки багато в один момент, котів, собак, цуценят, що вони попросили нас їх евакуювати. Ми поїхали туди, забрали їх, а дорогою знайшли ще багатьох, теж забрали", – говорить Вікторія Стасів.
А ще із Харкова, Миколаєва, Авдіївки – дорослі та ще зовсім малюки, різного вигляду й розміру, зі своїми характерами, тут вживаються поряд десятки псів, що потребують дому. До того ж, зазначають у Домівці, скоро можливе поповнення команди чотирилапих.
Окрім того, у Домівки врятованих тварин також залишається низка постійних потреб. Як от корм для цуценят та кошенят (найліпше – Royal Canin або Чотири лапи, проте вдячні будуть і за будь-який інший). Завжди є потреба в обробках для котів і собак, йдеться зокрема про Сімпаріку та Бравекту.
Можна також приносити пеленки, рукавички та миски. Або ж приходити вигуляти собак чи допомогти в інший спосіб – на місці завжди підкажуть, що доброго тут зараз необхідно було б зробити.
Читайте також: Львівська "Домівка" показала, як рятує тварин на Херсонщині
- Актуальне
- Важливе