Львівським сміттям завалюють заповідник у Білогорщі
Окрім того, непотріб зі Львова надалі тероризує Червоноград та села довкола обласного центру.
Такі дані отримали журналісти програми "Вечір з Миколою Княжицьким", провівши власне розслідування маршрутів руху сміттєвозів передає "Еспресо.Захід". Журналісти розмістили GPS-трекери у сміттєвих контейнерах Львова, щоб визначити, куди вивозять побутові відходи зі Львова.
Перший GPS-трекер привів на околиці Львова у біосферний заповідник, який влада Львова створила ще в 2019 році. Тепер із 120 га заповідника понад 20 га – це сміттєзвалище організоване сміттєвою мафією, за мовчазної згоди тієї ж влади. Довкола стихійного сміттєзвалища – торфи, і вони часто горять. Якщо ділянку не розчистити від сміття – пожежа неминуча, тому історія з Грибовичами може повторитись.
Поруч із цим місцем - територія колишнього заводу "Львівсільмаш", де міський голова Андрій Садовий раніше планував розмістити лінію із пресування сміття. Попри заяви Садового, що на згаданій ділянці не буде ніякої "сміттєвої діяльності" - вона й далі ведеться, тільки під покровом ночі.
"Щодня бюджет міста платить компаніям, які вивозять сміття понад 900 тис. грн. За ці гроші сміття повинне потрапляти на сміттєві полігони як на Львівщині так і в інших областях", – розповіла голова бюджетної комісії Львівської міської ради Наталя Шелестак. Однак сміттєперевізники декларують одне, а насправді возять куди ближче і на цьому заробляють шалені кошти.
Фото: 4sudio.com.ua.
Ще одним пунктом, куди GPS-трекер надсилав координати, були хащі неподалік Червонограда. Про принцип роботи тамтешнього стихійного сміттєзвалища розповів Олександр Клімов, депутат Червоноградської райради.
"За дзвінком приїжджають кілька автомобілів зі сміттям з міста Львова. Відтак деякі особи виривають котловани, одразу сміття засипають в котловани й трактори це все загортають. Наступного разу з'являються нові котловани, і такою ж процедурою висипають туди сміття. Не даремно вириті ті величезні ями, це зробили, щоб швидко зсипати й засипати, щоб приховати сам факт розвантаження", – розповів Олександр Клімов.
За його словами, львівське сміття – проблема для Червоноградського району не нова. Рік тому приватну будівлю на території полігону ТПВ заповнили сміттям, і залишили там гнити. Сюди завезли не один десяток вантажівок, можливо, і п’ятдесят. Він наголосив, що товарно-транспортні накладні, які вилучили в одній із вантажівок, були виписані на місто Коростишів Житомирської області. Тобто сміття мало прямувати саме туди.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе