Львівські волонтери створили Цифровий архів Майдану до Революції гідності
На сайті зібрали найважливішу інформація про події Революції гідності, аби зберегти пам’ять про Майдан 2013–2014 років.
Усіх небайдужих волнтери у Фейсбук просять доєднатися, поділитися своїми спогадами та зафільмованими матеріалами, передає "Еспресо.Захід".
На сайті "Цифровий архів Майдану" є три головні розділи: Історія Майдану, Відео та Фото.
У першому – публікуються матеріали історичного характеру: статті про майданівців, біографії Героїв Небесної Сотні, спогади, фільми, матеріали про розслідування, список загиблих на Майдані.
У другому та третьому розділах у хронології викладені і описані найважливіші матеріали, які є основними джерелами, що дозволяють відтворити і проаналізувати події Майдану. Опубліковано посекундну відеореконструкцію подій силового розгону Майдану 30 листопада 2013 року.
Після цієї ночі Євромайдан перетворився на Революцію гідності. Вже визначені місце і час смерті 45 з 47 вбитих 20 лютого 2014 року Героїв Небесної сотні.
Читайте також: Коли Україна стала іншою: сьогодні – 8-ма річниця "Вогнехреща"
Роботу над архівом не припиняють та додаватимуть нові матеріали. Автори проєкту просять усіх учасників Майдану поділитися своїми спогадами.
Довідково. Цифровий архів Майдану – історичний волонтерський проєкт, покликаний зберегти пам'ять про Майдан 2013-2014. Мета – створити ґрунтовну електронну базу, у якій будуть зібрані найважливіші джерела та матеріали про події Революції Гідності.
Ініціаторами створення і авторами "Цифрового архіву Майдану" є історики-волонтери зі Львова Олена Шевелюк і Ярослав Рап. Олена також є науковою співробітницею Музею Гідності у Львові та співавторкою відомої фб-спільноти "Майдан 18-20 лютого. Як усе було".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе