Львівщина отримає понад 10 млн на навчально-практичні центри у профтехах
Гроші надійдуть з державного і міського бюджету Львівської громади.
Кабінет Міністрів спрямував 150 млн грн на створення навчально-практичних центрів та оновлення обладнання в тих, що вже існують. Відповідне рішення ухвалили 1 вересня під час засідання уряду. Очікується, що виділені кошти розподілять між 62 закладами професійної освіти. Про це інформує Міносвіти, передає "Еспресо.Захід".
Львівщина отримає 7 мільйонів 823 тисячі гривень субвенції на навчально-практичні центри у профтехах. Ще 2 млн 507 тис. гривень скерує Львівська міська територіальна громада з власного бюджету.
У Міністерстві освіти і науки кажуть, що цьогоріч посилять оновлення інфраструктури у закладах професійної освіти, продовжать оновлювати її зміст та напрацюють регіональні плани розвитку сфери. Пріоритетним напрямом залишається оновлення освітнього простору, зокрема майстерень для практичних занять.
У державному бюджеті 2021 року на створення центрів закладено 150 млн гривень. Зараз МОН завершило прийом заявок від областей і вже найближчим часом визначить заклади, які отримають кошти на створення центрів. Найбільше грошей отримають заклади професійної освіти в Київській, Дніпропетровській, Львівській, Миколаївській і Черкаській областях.
"Створення центрів відбувається у такий спосіб, що заклади пишуть проєкти. Вони мають бути прив’язані до роботодавця, це реальні професії, які є затребувані на ринку праці. МИ отримували креативні й дуже сучасні проєкти, заклади змагалися між собою за створення таких центрів. Відтак вони отримають необхідне обладнання. До цього докладається і місто, і область, і самі роботодавці. Якщо раніше всі отримували потроху грошей на обладнання, то зараз буде повне оновлення для створення чітких і реальних проєктів. Тобто якщо коледж хоче обладнати в себе навчальну кравецьку майстерню, він повинен дуже чітко аргументувати цілі, стратегію, а не просто попросити гроші на швейні машини. Від цього має бути ефект, роботодавець має підключитися", – пояснила "Еспресо.Захід" Наталія Рибак, заступниця директора Навчально-методичного центру ПТО.
Нагадаємо, понад п’ять років поспіль уряд інвестує у створення навчально-практичних центрів: осередків з новим обладнанням та технікою, де учням проводять практичні заняття, а дорослим – підвищення кваліфікації або перенавчання.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе