У Львові скульптури Собору св. Юра заросли лишайником: триває перевірка захисного накриття
У п’ятницю, 18 жовтня, експерти обстежили шість скульптур, що на фасаді Собору святого Юра. Там виявили певні недоліки
Як повідомляє ЛМР, старе накриття демонтували та замінили новим спеціальним гідробар’єром, а вже навесні скульптури оброблять спеціальним захисним розчином, передає "Еспресо.Захід".
Як відомо, скульптури на фасаді собору є пам’яткою національного значення та частиною спадщини ЮНЕСКО. Тож на початку повномасштабної війни їх, як і інші цінні пам’ятки, захистили від можливих руйнувань. Захист проводили волонтери без залучення працівників міськради.
"І, як виявилось, це було зроблено не дуже якісно. Ми це побачили, коли перевіряли перші 8 фігур на храмі - на них утворилися певні лишайники. Тож потрібно було перевірити і решту скульптур. Відтак, ми оглянули ще 6 скульптур. Для цього довелось залучати автовишку, оскільки вони розміщені на значній висоті. Тут виявили ті ж самі недоліки – лишайники. Щоб їх знешкодити, скульптури потрібно обробити спеціальною рідиною. Її ми вже закупили. Але зараз погодні умови є несприятливі. Тож разом з фахівцями – Андрієм Салюком та Олегом Рибчинським – ми зійшлись на тому, що будемо це робити навесні. Зараз же, щоб зупинити процес поширення лишайників, ми зняли старий захист і огорнули фігури спеціальним гідробар’єром. Це захистить їх від ультафіолету та відповідно унеможливить розмноження лишайників", - зазначила керівниця управління охорони історичного середовища ЛМР Тетяна Балукова.
Фото: ЛМР
Наступного тижня планують відкрити та перевірити ще дві, останні, закриті скульптури на фасаді собору. Вони розташовані дуже високо і для цього будуть залучати іншу автовишку.
Посадовиця додала, що загалом усі скульптури, що на соборі, потребують реставрації. І було домовлено, що їх безоплатно відновлюватимуть студенти Інституту архітектури НУ "Львівська політехніка" під керівництвом доктора архітектури, доцента Олега Рибчинського.
Нагадаємо, у Львові продовжують перевіряти стан пам’яток культурної спадщини, які разом з реставраторами та волонтерами на початку повномасштабного вторгнення захистили від ймовірних руйнувань
Нагадаємо, раніше у Львові перевірили стан скульптур фонтанів на пл. Ринок – «Адоніса» та «Нептуна». Пошкоджень, які б могли спричинити захисні конструкції, на фігурах не виявили. Загалом з перших днів війни у Львові захистили понад 40 великих об’єктів, десятки менших цінних експонатів демонтували та перенесли до сховищ. Зокрема, 7 жовтня, експерти обстежили скульптуру фонтана "Нептун", що на пл. Ринок. Фахівці виявили певні ураження мохом
- Актуальне
- Важливе