Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові з 29 липня по 4 серпня: "Вихід з тіні" і Faine Misto

3 серпня, 2024 субота
14:21

Із 29 липня по 4 серпня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, літературних подій, вистав, зустрічей та презентацій

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Фестивалі

Faine Misto: Земля Майбутніх Легенд

Із 2 по 4 серпня львів'ян та гостей міста запрошують відвідати благодійний фестиваль Faine Misto 2024, який відбудеться на території !FESTrepublic.

На гостей чекатиме чимало знаних музикантів, цікаві дискусії та яскрава фестивальна атмосфера. У продажі в день фестивалю будуть лише пільгові квитки, а також квитки окремо:

  • на Reggae Stagе за адресою вул. Промислова 21
  • у Порохову Вежу, де відбудуться змагання гітаристів "Гітарні Батли" та дитячо-юнацький фестиваль "Крок до Рок-Зірок".

Також на локації мсє’25 в парку Знесіння (то за 5 хвилин ходьби від основної території фестивалю на !FESTrepublic) на відвідувачів чекатиме лев молодіжної столиці.

Детальна програма за посиланням. Під час фестивалю проводитиметься загальний збір коштів на забезпечення логістичних та гуманітарних потреб бригади НГУ "Азов".

афіша

Презентації, майстер-класи, зустрічі та екскурсії

Авторська екскурсія "Родинний сад Грушевських"

У середу, 31 липня, Музей Грушевського (вул. Івана Франка, 154) запрошує на авторську екскурсію старшої наукової співробітниці Ольги Тернавської "Родинний сад Грушевських".

Як розповідають у музеї, під час екскурсії відвідувачі дізнаються історію родинного саду, закладеного Михайлом Грушевським понад сто літ тому, відомості про який Господар Дому занотовував у своєму щоденнику та, зрештою, оповідки про який передавали з покоління в покоління нащадки Галицької родини Грушевських, щоб сьогодні повідати їх нам, а також історію Президентського саду, висадженого на садибі музею у 1999 році під час зустрічі Президентів країн Центральної Європи.

Окрім того, відвідувачів пригощатимуть запашними яблуками садиби Грушевських, а за донат на потреби ЗСУ ще й можна буде забрати яблуко із собою.

Початок о 17:00. Вартість екскурсії – 50 гривень.

афіша

Презентація книжки "Мова: Таємниці відьом" Наталі Місюк

У четвер, 1 серпня, Книгарня "Є" (пр. Свободи, 7) і видавництво "Маміно" запрошують на презентацію книжки "Мова: Таємниці відьом" Наталі Місюк.

"Мова: таємниці відьом" – це різнопланова книга: і підручник, і пригодницька оповідь, оформлена великими кольоровими ілюстраціями. Головний герой – харизматичний котик Мурмура́ре – подорожує світом, де живуть відьми. Пані Множина та її чоловік Іменник, крамар Числівник та художник Прикметник – це все персонажі історії. Від кожного з них котик дізнається таємниці: найважливіші закономірності мови, які потрібно знайти кожному, хто після російської починає говорити українською.

Початок о 18:30.

афіша

Лекція "Повернення культу львівського ліхтаря"

У п'ятницю, 2 липня, "Кава на професорській" (вул. Професорська, 1) запрошує на лекцію "Повернення культу львівського ліхтаря".

Як розповідають організатори, у своїй лекції дослідник вуличного освітлення Дмитро Мойсеєнко, студент 4 курсу Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки Львівської політехніки презентуватиме унікальні авторські дослідження історичних вуличних ліхтарів, аби розкрити найтемніші сторінки найяскравіших об'єктів міста. Лекція-дискусія охопить ліхтарі з другої половини XIX століття до початку відновлення Незалежності і покликана актуалізувати проблеми цієї сфери та винести на обговорення стратегічне бачення їхнього майбутнього у Львові.

Початок о 17:30. Вхід вільний.

Львівські ліхтарі

Презентація книжки "Якщо не тепер?"

У п'ятнцю, 2 серпня, Книгарня-кав'ярня Старого Лева (вул. Галицька, 17) запрошує на презентацію нової поетичної збірки Ольги Ольхової із символічною назвою "Якщо не тепер?".

Нова поетична збірка Ольги Ольхової охоплює тексти, написані протягом кількох попередніх років. У притаманній авторці інтелектуальній метафоричності відчитуються головні мотиви – плинності часу й невідворотності почуттів – любові, розпачу, страху. Перед лицем найбільшої загрози найголовнішим орієнтиром стає вчасність. Вірші сповнені передчуттям загроз війни, її проживанням, етюдними замальовками з життя, гострою спостережливістю.

Початок о 18:30.

афіша

День народження Книгарні-кав'ярні Старого Лева на Стрийській

У суботу та неділю, 3 і 4 серпня, Книгарня-кав'ярн Старого Лева на Стрийській, 200А святкує свій перший день народження.

На гостей чекають книжкові та кавові події, святкові знижки, розіграш подарунків, тематичні фотозони та різноманітні розваги для дітей.

У суботу, 3 серпня відбудеться капінг кави наосліп від 3Champs Coffee Roastery (деталі за посиланням) та наукові досліди для дітей з Музеєм Науки, які розпонуться о 16:30.

У неділю, 4 серпня, о 14:00 розпочнеться лев’яча майстерка для дітей, а о 17:00 – літературний вечір (відкритий мікрофон).

Також на відвідувачів чекають аквагрим для дітей (субота та неділя з 12:00 до 16:00),  фотозона від MasterZoo та шоу мильних бульбашок від Музею науки.

Окрім того, у книгарні підготували 20% знижки на все, окрім книг інших видавництв, а також розіграш подарунків за чек від 500 гривень.

Благодійна складова: під час святкування триватиме збір на 2 станції енергоживлення JACKERY EXPLORER 1000 PRO для 77 батальйону 102-ї бригад ТрО. Ціль: 85 тисяч гривень. Задонатити можна за посиланням. Збір відбуватиметься вільними донатами, продажем вина від партнерів, винного бару "Плав" за донат, а також продажем книг за донат.

афіша

Презентація книги "Вогневий вал. Роботине" Олега Бородая

У неділю, 4 серпня, Бібліотека Іваничука запрошує на презентацію книги "Вогневий вал. Роботине" військовослужбовця, поета, письменника, барда Олега Бородая.

Модеруватиме зустріч Тетяна Пилипець.

Олег Бородай добровольцем пішов на фронт ще 2014 року. За фахом вчитель, на війні він почав писати вірші та спогади, які згодом надрукував. Письменник став лауреатом фестивалю-конкурсу "Слобожанський Спас" та конкурсу "Від слова до слова". Друкувався в альманахах "Нива", "Миргородські обрії", "Склянка часу", "У пошуку альтернативи", "Пісні нескорених війною", "Слово єднає", "Суголосся", "І життя, наче танець над прірвою". Автор збірки віршів "Відлуння окопів", "Релаксація душі".

Початок о 17:00. Вхід вільний.

афіша

Перформанс-вистава "Вихід з тіні"

У неділю, 4 серпня, Дім Франка запрошує на перформанс "Вихід з тіні", створений у співпраці з художником Віктором Проданчуком, режисеркою Яною Титаренко та майстернею "Наші мрії".

Як розповідають у Домі Франка, це подорож у світ українських художників, що захопили світ своїм талантом і геніяльністю. Вистава присвячена їхньому творчому зростанню, натхненню та пристрасті. Митці, попри перешкоди, гоніння, зневагу, створили незабутні шедеври, при тому ніколи не забували про своє коріння та ідентичність. Місце, де водночас зберуться світові генії різних часів: Малевич, Бурлюк, Рипін, Ворхол, Дровняк, Архипенко, Гніздовський та багато інших постатей. Вони оживуть серед захопливих візуальних ефектів, умілої акторської гри та живої музики, щоб утвердити дух українського мистецтва та довести, що навіть у найтемніші часи божа іскра не згасає.

Початок о 17:00. Вхід на виставу – донат на ЗСУ. Усі отримані кошти передадуть на потреби розвідувальної роти 5-ї окремої штурмової бригади.

афіша

Концерти

Бах при свічках

У понеділок, 29 липня, Львівський органний зал запрошує на концерт "Бах при свічках".

"Ви зможете насолодитися неймовірною атмосферою, коли в залі засяє сотня свічок, а у темряві лунатимуть найкрасивіші твори великого майстра у виконанні Олени Мацелюх Це буде неповторний вечір, коли ви зможете насолодитися органною музикою одного з найвизначніших композиторів у світі", – розповідають організатори.

Початок о 21:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Придбати квитки можна за посиланням.

афіша

Європейська органна музика

У вівторок, 30 липня, поціновувачі класики зможуть насолодитися концертом європейської органної музики у Львівському органному залі.

Органна музика композиторів Європи трьох століть, різних стилів, настроїв, але однаково високого ґатунку прозвучить у виконанні Ольги Стрілецької. До нової програми органістки увійшли твори європейських композиторів, які здатні продемонструвати всю красу та багатогранність львівського органа в одному концерті: від розмірено-урочистого "Великого хору" Теодора Дюбуа – до космічних прелюдій Сергія Леонтьєва, від емоційної глибини Адажіо "Альбіноні" до фестивальної токати Флетчера.

Початок о 19:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Придбати квитки можна за посиланням.

афіша

Freddie Hubbard Tribute

У п'ятницю, артцентр "Дзиґа" запрошує на концерт Freddie Hubbard Tribute.

Як розповідають у Дзизі, трубач Фредді Хаббард увірвався на сцену Blue Note у грудні 1960 року зі своїм вдалим дебютним альбомом "Open Sesame".

"Цей трубач у час розквіту епохи постбопу грав з найкращими музикантами свого часу, і найпопулярніші твори з його доробку ми і будемо виконувати на сцені Дзиґи в цей вечір", – кажуть в артцентрі.

Склад: Ярослав Казмірчук – труба, Андрій Водолазов – тенор саксофон, Віталій Ємельяненко – фортепіано, Андрій Арнаутов – бас, Ігор Пожидаєв – ударні.

Початок о 20:00. Вартість входу – 250 гривень.

афіша

Мистецтво

"Domowroty / Поверннення / Homing. Влодзімєж Пухальскі"

Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на відкриття виставки "Domowroty / Поверннення / Homing. Влодзімєж Пухальскі" куратора Андрія Боярова.

Виставка запрошує у світ фотографії та експериментів Влодзімєжа Пухальского – харизматичного митця й натураліста, чиє життя поділила війна на до і після. Образи дому та втрати, війни та повернення є тими темами виставки, довкола яких розгорнуться розмови у галереї, неподалік парку, звідки чутно спів птахів.

Усі роботи Пухальского та архівні матеріали походять зі збірки Королівського музею у Нєполоміцах. Вперше ця експозиція під куруванням Андрія Боярова відкрилась у Міжнародному Центрі Культури у Кракові у 2022 році, згодом – в Галереї Фотографії міста Жешува. А сьогодні куратор презентує її львів’янам та гостям міста у співпраці з Львівським муніципальним мистецьким центром та Центром міської історії.

афіша

Нацпром. Підгірці Олег Тістол та Микола Маценко

Виставка цього проєкту двох знаних друзів-художників розгорнулася у Підгорецькому замку, вдало поєднуючи історію та сучасність.

"Нацпром" – творче об’єднання відомих українських митців Олега Тістола та Миколи Маценка, яке виникло на початку 90-х років. У межах спільних проєктів художники досліджують українську ідентичність, висвітлюють стереотипність поглядів на українську культуру та переосмислюють історичний досвід, інтегруючи його в сучасні культурні процеси, іронізують над масовими стереотипами та міфами сучасності.

Експоновані у Підгорецькому замку роботи репрезентують характерні риси творчого тандему – поєднання національних символів та постмодерної естетики, гру з історичними стереотипами та міфами, монументальні образи в індустріальних контекстах.

Експозиція триватиме до 15 вересня. Виставковий проєкт має на меті допомогти зі збором коштів на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі". Доєднатися до збору можна за посиланням.

афіша

Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис

У п'ятницю, 19 липня, Нацмузей (просп. Свободи, 20) запрошує відвідати відкриття виставки "Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис".

Олександр Сухоліт є видатним представником українського мистецтва кінця XX – початку XXI століття. Як зазначають у музеї, можливо, художник є менш знаним у Львові, проте його вплив на творче середовище Києва сьогодні важко переоцінити. Митець є представником "Нової хвилі" та засновником групи "Азбука", однак сповідує естетику модернізму, з його масштабністю універсальних тем та монументальною узагальненістю форм.

Виставка репрезентує доробок останніх років, у якому представлено чимало жіночих образів: через них митець розкриває своє трактування взаємодії сакрального і профанного. Художник запрошує глядача до роздумів над універсальними темами, суть яких не змінилась від створення світу.

Початок відкриття о 16:00. Експозиція триватиме до 24 вересня.

афіша

Бог є світло. Відкриття виставки Глафіри Щербак

Галерея Icon Art запрошує оглянути виставки Глафіри Щербак "Бог є світло".

"Рай – місце, де перебуває Бог, простір вічного блаженства та спокою, де зникають поневолюючі ланцюги земного життя. Рай і світло є взаємопов'язаними, вони символізують духовне відродження, спасіння та єднання з Богом. Це точка відліку і кінцевий пункт призначення. Промінь світла у результаті дисперсії утворює кольоровий спектр. У творах я втілила через кольоровість ідею єдиного райського світла, яким пронизані шляхи буремного життя душі на землі. Барвистість підкреслює багатство взаємодій людини і Бога. Але людина може і загубитись в кольорі, забути біле, не впізнати Бога й істинне. І все ж на місці тернини зросте кипарис, а замість кропиви появиться мирт", – розповідає про виставку авторка.

Триватиме експозиція до 11 серпня.

афіша

Виставка "Ad Astra Infinita"

У Львівському палаці мистецтв відкрилася виставка художника Володимира Буденкевича "Ad Astra Infinita".

Головною темою творів є космос і кожен елемент, чи то зірка, планета чи галактика, яка взаємодіє з іншими, створюючи динамічний взаємозв'язок.

"Спостерігаючи безмежність зірок на нічному чи ранковому небі – я часто заглиблююсь у філософські роздуми про наше місце у Всесвіті, про взаємодію людини з усім живим й неживим, що оточує її", – каже автор.

афіша

"Крим" Олега Тістола

У Палаці культури імені Гната Хоткевича експонується персональна виставка відомого українського художника, представника нової української хвилі Олега Тістола "Крим".

Експозиція складається з серії авторських малюнків найвідомішої гори Криму – Ай-Петрі. Це роботи з циклу, який налічує майже 300 полотен, створених художником від початку повномасштабного вторгнення. Кожен малюнок унікальний та неповторний. За словами митця, ця серія картин стала для нього своєрідною арттерапією.

Під час виставки триватиме збір на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі".

афіша

Виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”

У Львівському скансені відкрилася виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”.

Стас Жалобнюк - художник з фронтиру, з першої лінії, а такою, особливо останніх два роки, є українська Одеса… І своє мистецтво, яке він робить у цей час, називає пропагандою, бо іншого робити зараз не може… Ми це означимо як актуальне мистецтво, що реагує на страшну дійсність… Тут і про пам’ять родини, і про понівечені людські долі, про те, що ми є цілями для ворога, про втрати і біль…

"Випромінювання" Стаса Жалобнюка поєднує декілька циклів художника, створених упродовж останніх десяти років: "Випромінювання", "Садок діда Сави", "Портрети" та інші. Проєкт організований спільно з Одеським національним художнім музеєм.

Виставка розташувалася у костелі зі с. Язлівчик.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.45
    Купівля 41.45
    Продаж 41.93
  • EUR
    Купівля 43.56
    Продаж 44.22
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
15 грудня
12:22
ДТП на трасі "Тернопіль - Львів - Рава-Руська"
Медики розповіли про стан постраждалих у масштабній ДТП на трасі "Тернопіль – Львів – Рава-Руська"
11:45
Скільки людей перетнули західний кордон України 14 грудня
11:31
Воїни 33-ї бригади з Ужгорода показали відео знищення на фронті російського дрона 
11:20
Оновлено
На трасі "Тернопіль - Львів - Рава-Руська" у ДТП загинули сім людей
10:58
У Львові в підвалі будинку вибухнув акумулятор, зайнялась пожежа
10:30
Ексклюзив
Насильницька мобілізація неефективна, але були можливості оновити дані іншим шляхом, – ОК "Захід"
10:00
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 15 грудня
09:53
сили ППО
У небі над Хмельниччиною вночі 15 грудня збили російський "шахед"
09:30
На Львівщині прощаються з полеглим бійцем Василем Боднаром
09:15
Ексклюзив
Що відомо про смерті пацієнтів "Доктора Пі" (частина третя)
09:03
світло
Львівобленерго оновило графіки вимкнень світла на 15 грудня
08:36
сніг, мокрий сніг
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 15 грудня
07:30
Огляд
Таємниці руїн Бронецького замку: легенди, історія та сховані скарби Карпат
2024, субота
14 грудня
22:03
Юні танцюристи із Тернополя здобули три нагороди на Чемпіонаті світу та Європи
20:30
кіт
"Негайно відчиніть!": чому коти ненавидять закриті двері
20:01
Вертеп на Схід: зі Львова на деокуповану Харківщину
У Рівному відбудеться шкільний фестиваль вертепів
19:30
робота військових у місті Часів Яр
Зустрічають ворога "квітами": воїни 24 ОМБр показали кадри роботи на Донеччині
18:53
ДТП у Львові
У Львові під трамвай потрапив чоловік, він у важкому стані у лікарні
18:35
контрабанда на кордоні
На кордоні зі Словаччиною митники виявили контрабандних електронних сигарет на 1,5 млн грн
18:05
пожежа у Луцькому районі
На Волині у пожежі загинув чоловік, імовірно через необережне куріння
17:26
Єгері 71-ї бригади знищили ворожу бронетехніку разом із десантом всередині
Єгері 71-ї бригади знищили ворожу бронетехніку разом із десантом всередині
16:44
Оновлено
сніг, мокрий сніг
Ожеледиця та сніг: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 15 грудня
16:17
Колекціонер з Тернопільщини створив музейний комплекс у дідовій хаті
Колекціонер з Тернопільщини створив музейний комплекс у дідовій хаті
15:39
Геннадій Васьків
Суд дозволив затримати підозрюваного у привласненні благодійних коштів ексзаступника Садового Геннадія Васьківа
14:51
У Воловецькій лікарні на Закарпатті виявили порушення прав військових та дітей
У Воловецькій лікарні на Закарпатті виявили порушення прав військових та дітей: що відомо
14:01
Захиснику зі Львівщини Василю Яремку посмертно надали звання "Герой України"
Захиснику зі Львівщини Василю Яремку посмертно надали звання "Герой України"
13:29
Вулицю в Тернополі перейменують на честь полеглого Героя України Сергія Короля
12:59
На Франківщині шукають родину для 16-річного Сергія
12:32
Вісім чоловіків у бусі з овочами: на Закарпатті поблизу кордону з Угорщиною затримали ухилянтів
11:59
У Львові в Гарнізонному храмі відкрили виставку "Молитва за Україну"
11:33
На Закарпатті вибухотехніки показали, як знешкодили залишки російської ракети
10:41
На Львівщині шукають водія, який на смерть збив 64-річного чоловіка і втік
09:51
Ексклюзив
Що важливо знати під час рекрутингу до війська, пояснюють в ОК "Захід"
09:30
прощання
Львівщина 14 грудня прощається з трьома полеглими військовими
09:11
"За 2 місяці ми знищили близько 30 російських причіпних гармат", — воїн Закарпатської бригади
08:46
Ексклюзив
Аркуш
"Більшість випадків СЗЧ мають аргументовані причини": розмова з Аркушем, начальником рекрутингу 47-ї бригади
08:39
Ексклюзив
Доктор Пі - видатний науковець чи агент ФСБ (частина друга)
2024, п'ятниця
13 грудня
22:30
На Рівненщині поліцейські врятували собаку, який лежав на дорозі й не міг пересуватися
22:08
тюрма
Не хотів йти до війська через релігію: на Хмельниччині до 3 років засудили 35-річного чоловіка
21:44
На міжнародному фестивалі юна тернополянка здобула срібло в номінації "Модель світу"
Більше новин