Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові з 19 по 25 серпня: події до Дня Незалежності та "Дім духів" від Богдана Тихолоза

24 серпня, 2024 субота
17:27

Із 19 по 25 серпня на львів'ян та гостей міста очікує низка відкриттів виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей та презентацій, а також відзначення Дня Незалежності та Дня прапора України

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Події до Дня Незалежності України

"Спектр нації" наживо до Дня Незалежності з Андрієм Дахнієм

У вівторок, 20 серпня, Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на проєкт "Спектр нації" наживо до Дня Незалежності з Андрієм Дахнієм.

Гостям пропонують відрефлексувати теперішнє та майбутнє нашої країни, провести місток між тим, що було і тим, що буде, а також дати відповіді на ключові питання української гуманітаристики і викликів сьогодення разом з істориком філософії, доктором філософських наук Андрієм Дахнієм.

"Що чекає Україну після війни? Яка проблематика постає перед нашою гуманітаристикою? Якою є українська демократія? Чого Україна може навчити світ? На ці та багато інших запитань спробуємо відповісти на події в рамках "Спектру нації"", – кажуть у центрі.

Початок о 18:00. Вхід за попередньою реєстрацією за посиланням.

афіша

Виступ військового оркестру до Дня Незалежності

У суботу, 24 серпня, на площі Ринок виступить оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. 

Початок о 15:00.

День Державного прапора у Львові

Спеціальний показ "Яремчук: Незрівнянний світ краси" до Дня Незалежності в Гаю

У суботу, 24 серпня, Львівський скансен запрошує на спеціальний показ "Яремчук: Незрівнянний світ краси" до Дня Незалежності.

Також в музеї звучатиме український фанк, лунатимуть знайомі усім пісні, які співатимуть всі разом, це буде час, щоб набутись у колі однодумців. Пригощатимуть крафтові виробники, а також традиційно під час події буде благодійний збір.

Початок заходу о 16:00, а початок показу о 19:00. Квитки на показ можна буде придбати у касі музею в день події або за посиланням. Вартість: 150 грн – повний, 70 грн – пільговий та 350 грн – сімейний.

афіша

Вулична містерія "Per aspera ad astra"

У суботу, 24 серпня, до Дня Незалежності України у Львові на площі Ринок покажуть вуличну виставу "Per aspera ad astra", яка об'єднає поезію, музику та ліхтарі з лози та паперу.

Під час вистави засновник мистецького об’єднання "Хвиля" актор і театральний діяч із Харкова Микола Набока читатиме вірші харківського поета, музиканта та військового Олега Каданова у музичній взаємодії із бандуристом Володимиром Войтом.

Початок о 20:45. 

вулична містерія

Лекція Незалежності "Незалежність, війна і майбутнє" Віталія Портникова

У неділю, 25 серпня, на території Меморіалу Героїв Небесної Сотні відбудеться лекція Незалежності "Незалежність, війна і майбутнє" Віталія Портникова.

Про те, як війна змінює українську ідентичність і суспільство, які висновки треба зробити з військової небезпеки та ймовірного збереження загрози в майбутньому, які варіанти розвитку держави та як збудувати глобальну Україну, говоритиме публіцист, письменник та журналіст Віталій Портников.

"Це вже четверта Лекція Незалежності, а тому – традиція. Такий формат започаткував Інститут стратегії культури у 2021-му до 24 серпня – дати, що засвідчує відновлення Незалежності України. Разом із запрошеними лекторами ми хочемо зафіксувати настрої та ціннісні орієнтири українського суспільства сьогодні; ознакувати найважливіші події минулого, зокрема сучасного періоду історії; поміркувати про те, яким бачимо майбутнє нашої держави", – розповідають організатори.

Початок о 18:30. Реєстрація для участі за посиланням.

афіша лекції Портникова

Презентації, екскурсії та зустрічі

Дім духів

У неділю, 25 серпня, Дім Франка запрошує на ексклюзивну ексткурсію від директора музею та відомого франкознавця Богдана Тихолоза "Дім духів".

У житті Івана Франка були такі епізоди, коли йому доводилося стикатися з тим, у що він раніше не вірив. Яким воно було, шосте чуття Івана Франка? Про це відвідувачі дізнаються в ексклюзивній містичній екскурсії від директора Дому Франка Богдана Тихолоза "Дім духів".

Задля атмосферності екскурсія відбувається лише у вечірній час доби.

Початок о 21:00.  Вартість – благодійний внесок від 300 гривень. Всі кошти з екскурсії ми перерахуємо на збір для потреб розвідроти 5 ОШБ, в якій служить син колеги музею Марти Волошанської. Детальніше про збір читайте тут. А зареєструватись для участі можна за посиланням.

афіша

Концерти

"Dakh Daughters" з ексклюзивним літнім концертом на даху

У четвер, 22 серпня, на даху !FESTrepublic "Dakh Daughters" виступлять із ексклюзивним літнім концертом.

Вони закохали в себе Париж. Їм аплодують Сіетл і Сан-Франциско, про них пишуть The New York Times і Rolling Stone.

Dakh Daughters – це талановиті красуні, акторки театру “Дах” Влада Троїцького.

Це – п’ятнадцять музичних інструментів, діапазон вокалу від українського плачу до суворого гроулінгу та повний спектр людських емоцій. У них взагалі нема пісень. Кожна композиція – окреме театральне дійство з виром почуттів, зворушливими героями та неймовірними історіями.

Початок о 19:30. Вартість квитків від 790 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

Мистецтво

"Плакати воєнного часу"

У четвер, 22 серпня, у Львові у Меморіальному музеї тоталітарних режимів "Територія Терору" відбудеться відкриття виставки та презентація книги "Плакати воєнного часу".

Як на виставці, так і в книжці будуть представлені графічні твори сучасних українських художників, які документують російські воєнні злочини під час повномасштабного вторгнення.

Сама виставка "Плакати воєнного часу" буде вуличною та розміститься на музейній площі. Тут відвідувачі матимуть можливість ознайомитися із роботами художників, що створювали свої роботи під час активних бойових дій на території України.

Початок о 18:30.

афіша виставки

"Дотик" Ярослава Костка

У Нацмузеї відкрилася перша персональна виставка Ярослава Костка "Дотик…".

Вона представляє 8 скульптурних композицій, створених із різних матеріалів (бетон, гіпс тонований, полістоун, метал).

Експоновані твори репрезентують майстерне володіння скульптора класичними техніками ліплення, які він уміло застосовує у вирішенні оригінальних просторово-композиційних ідей. Виставку присвячено дослідженню та вияву внутрішніх переживань і ментальних процесів людини через скульптуру.

Центральна тема виставки – дотик, одне з п'яти основних відчуттів, якими наділено людину. Автор прагне через скульптуру "доторкнутися" до внутрішньоособистісних процесів, ментальних особливостей, різних емоційних
станів, почуттів і пошуку сенсів. Водночас це – дослідження власних переживань та екзистенційних відкриттів митця. Важливою рисою творчості Ярослава Костка є щирість – і в роботі над скульптурами, й у спілкуванні з аудиторією.

афіша

Заповідаю любов: Марія Примаченко

Нацмузей запрошує побачити виставковий проєкт "Заповідаю любов: Марія Примаченко".

На виставці буде представлено понад 80 творів мисткині зі збірки родини Понамарчуків, Благодійного фонду "Творча спадщина родини Марії Примаченко" та Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Експозиція об’єднує чотири тематичні розділи. Розпочати діалог із творчістю Марії Примаченко пропонуємо в залі "Життя-буття", який присвячено змалюванню її життєвого середовища, праці, побуту, святкових подій в українському селі.

Читайте також: У Львові по-новому представили творчість Марії Примаченко

Це ще один погляд на творчість унікальної художниці: багатогранної, філософської, фантазійної та водночас глибинно традиційної. Це ще одна спроба показати її мистецтво, суголосне історичній добі, яке промовляє на важливі соціальні теми й завжди гармоніює з внутрішнім світом авторки.

Особливою родзинкою експозиції є дитячі книжки, які проілюстровано творами Марії Примаченко. Це добре знані всіма з дитинства приповідки, віршики, казки, представлені у яскравому талановитому художньому оформленні. Поряд показано оригінальні проєкти ілюстрацій авторки до планованого, проте нереалізованого видання.

афіша

СВЯТІ в РАЮ, Наталя Русецька

Галерея IconArt запрошує на оглянути виставку Наталі Русецької "СВЯТІ в РАЮ".

"Я запрошую вас оглянути образи святих і райські пейзажі. У кожній роботі я намагалася передати відчуття спокою та гармонії, – каже авторка. – Я малюю світ, де панує мир і гармонія. Святі – це провідники, вони відкривають двері в іншу реальність, де панують вічність і краса. Святі в раю – це мій особистий рай. У цих роботах я втілила все те, що мене надихає: віра, любов, краса природи. Кожен образ – це частинка моєї душі. Святий Юрій, Арх. Михаїл – герої, що символізують для мене боротьбу зі злом і прагнення до справедливості. Я хочу, щоб глядач, дивлячись на мої роботи, відчував себе частинкою чогось більшого, ніж просто матеріальний світ. Я вірю, що рай – це не тільки місце, а стан душі. І кожна людина, незалежно від віросповідання чи вчинків, заслуговує на те, щоб відчути цей стан".

афіша

"День за днем"

Палац мистецтв презентує виставку українських художників та студентів Української академії друкарства "День за днем".

Це 45 робіт-роздумів про російське вторгнення в Україну, які відображені у графіці живописі та скульптурі. До створення експозиції було запрошено близько 30-ти українських професійних художників (ті, що перебувають у ріхних куточках України та в еміграції), зокрема Сергій Храпов, Олег Дергачов, Михайло Дрімайло, Олександр Микитенко та Єлизавета Єжкова.

"Domowroty / Повернення / Homing. Влодзімєж Пухальскі"

Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на відкриття виставки "Domowroty / Повернення / Homing. Влодзімєж Пухальскі" куратора Андрія Боярова.

Виставка запрошує у світ фотографії та експериментів Влодзімєжа Пухальского – харизматичного митця й натураліста, чиє життя поділила війна на до і після. Образи дому та втрати, війни та повернення є тими темами виставки, довкола яких розгорнуться розмови у галереї, неподалік парку, звідки чутно спів птахів.

Усі роботи Пухальского та архівні матеріали походять зі збірки Королівського музею у Нєполоміцах. Вперше ця експозиція під куруванням Андрія Боярова відкрилась у Міжнародному Центрі Культури у Кракові у 2022 році, згодом – в Галереї Фотографії міста Жешува. А сьогодні куратор презентує її львів’янам та гостям міста у співпраці з Львівським муніципальним мистецьким центром та Центром міської історії.

афіша

Нацпром. Підгірці Олег Тістол та Микола Маценко

Виставка цього проєкту двох знаних друзів-художників розгорнулася у Підгорецькому замку, вдало поєднуючи історію та сучасність.

"Нацпром" – творче об’єднання відомих українських митців Олега Тістола та Миколи Маценка, яке виникло на початку 90-х років. У межах спільних проєктів художники досліджують українську ідентичність, висвітлюють стереотипність поглядів на українську культуру та переосмислюють історичний досвід, інтегруючи його в сучасні культурні процеси, іронізують над масовими стереотипами та міфами сучасності.

Експоновані у Підгорецькому замку роботи репрезентують характерні риси творчого тандему – поєднання національних символів та постмодерної естетики, гру з історичними стереотипами та міфами, монументальні образи в індустріальних контекстах.

Експозиція триватиме до 15 вересня. Виставковий проєкт має на меті допомогти зі збором коштів на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі". Доєднатися до збору можна за посиланням.

афіша

Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис

Нацмузей (просп. Свободи, 20) запрошує відвідати виставку "Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис".

Олександр Сухоліт є видатним представником українського мистецтва кінця XX – початку XXI століття. Як зазначають у музеї, можливо, художник є менш знаним у Львові, проте його вплив на творче середовище Києва сьогодні важко переоцінити. Митець є представником "Нової хвилі" та засновником групи "Азбука", однак сповідує естетику модернізму, з його масштабністю універсальних тем та монументальною узагальненістю форм.

Виставка репрезентує доробок останніх років, у якому представлено чимало жіночих образів: через них митець розкриває своє трактування взаємодії сакрального і профанного. Художник запрошує глядача до роздумів над універсальними темами, суть яких не змінилась від створення світу.

Експозиція триватиме до 24 вересня.

афіша

"Крим" Олега Тістола

У Палаці культури імені Гната Хоткевича експонується персональна виставка відомого українського художника, представника нової української хвилі Олега Тістола "Крим".

Експозиція складається з серії авторських малюнків найвідомішої гори Криму – Ай-Петрі. Це роботи з циклу, який налічує майже 300 полотен, створених художником від початку повномасштабного вторгнення. Кожен малюнок унікальний та неповторний. За словами митця, ця серія картин стала для нього своєрідною арттерапією.

Під час виставки триватиме збір на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі".

афіша

Виставка Стаса Жалобнюка "Випромінювання"

У Львівському скансені відкрилася виставка Стаса Жалобнюка "Випромінювання".

Стас Жалобнюк - художник з фронтиру, з першої лінії, а такою, особливо останніх два роки, є українська Одеса… І своє мистецтво, яке він робить у цей час, називає пропагандою, бо іншого робити зараз не може… Ми це означимо як актуальне мистецтво, що реагує на страшну дійсність… Тут і про пам’ять родини, і про понівечені людські долі, про те, що ми є цілями для ворога, про втрати і біль…

"Випромінювання" Стаса Жалобнюка поєднує декілька циклів художника, створених упродовж останніх десяти років: "Випромінювання", "Садок діда Сави", "Портрети" та інші. Проєкт організований спільно з Одеським національним художнім музеєм.

Виставка розташувалася у костелі зі с. Язлівчик.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.46
    Купівля 41.46
    Продаж 41.97
  • EUR
    Купівля 43.63
    Продаж 44.3
  • Актуальне
  • Важливе
2024, середа
11 грудня
22:28
Підпалили двері квартири військовослужбовця: під варту взяли двох львівʼян
Підпалили двері квартири військовослужбовця: під варту взяли двох львівʼян
21:59
Поблизу Рівного сталась ДТП із потерпілими, рух ускладнений
21:32
Огляд
Фінансова діра на 1,9 млрд грн: що відомо про урізання та пріоритети бюджету Львівської громади на 2025 рік
21:10
На фото: Порноакторка Юлія Сенюк (Джозефіна Джексон)
Порноактриса з Львівщини очолила рейтинг пошуків українців на PornHub
20:50
Огляд
Перший день застосунку ЛеоКарт у Львові: від ентузіазму до розчарування
20:32
Вимкнення по 4-5 годин: графік відключень світла на Львівщині на 12 грудня
20:11
прощання
У Львові 12 грудня попрощаються із трьома загиблими захисниками
19:50
відкриття Алеї слави
У Кельменцях на Буковині відкрили Алею слави на честь загиблих захисників
19:31
Вифлеємський вогонь
У неділю до Львова привезуть Вифлеємський вогонь миру
19:10
На Прикарпатті до 13 років засудили "поліцейську", яка допомагала окупантам виявляти українських військових на Луганщині
18:54
До Львова прибули ще два низькопідлогові трамваї з швейцарського Берна
18:35
На Закарпатті Світовий банк витратить 420 млн грн на будівництво реабілітаційного центру "4.5.0. Recovery Center"
18:25
Оновлено
сніг, мокрий сніг
Вдень невеликий сніг: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 12 грудня
18:09
Ексклюзив
Коли планують завершити будівництво нового корпусу гімназії "Провесінь" у Львові та скільки коштів у нього вже вклали
17:51
Кордон надійно укріплений, - очільник Рівненської ОВА після інспекції рубежу країни
17:40
У Львові Музей міста запрошує на тиждень подій MuMeet
17:25
У Львові шукають 15-річну дівчину, яка не повернулася додому
17:06
реставрація палацу Корнякта у Львові
У Львові на палац Корнякта після реставрації повернуть не всі оригінальні скульптури
16:53
псевдоподружжя на кордоні
Одружилися, щоб виїхати до Польщі: прикордонники виявили псевдоподружжя хмельничан
16:39
Ексклюзив
Молитися без бар'єрів: у Гарнізонному храмі Львова встановлять пандус-трансформер із Данії
16:35
Оновлено
Рідкісна хвороба насправді не рідкісна: медики прокоментували поширення вірусу герпесу на Львівщині
16:24
На Тернопільщині директорку школи підозрюють у крадіжці піаніно з навчального закладу
16:10
На Рівненщині понад 500 студентів отримали гранти на навчання
16:10
Оновлено
У Львові запрацював мобільний застосунок ЛеоКарт. Як ним користуватися
15:52
На Закарпатті прикордонники затримали вісьмох чоловіків та жінку, які хотіли незаконно потрапити до Угорщини
15:37
реставрація палацу Корнякта у Львові
Реставрація майже 500-річного палацу Корнякта у Львові: які головні зміни очікують на кам'яницю
15:26
Школярка зі Львівщини Софія Ліпневич здобула I місце на найбільшій в Азії міжнародній виставці винаходів та дизайну
15:11
Гривня, гривні, гроші
У Рівному жінка, яка створила 2 фіктивні фірми сплатить штраф на понад 130 тис. грн
14:53
У Тернополі врегулювали порядок облаштування Пантеону Героїв
14:30
новий міст через Тису
Новий міст через Тису й майбутній пункт пропуску "Біла Церква" на кордоні з Румунією вдвічі збільшать транспортно-пасажирські потоки
14:08
Держпродспоживслужба Прикарпаття нагадала, що енергетичні напої заборонено продавати у школах
13:53
Академічний симфонічний оркестр Львівської національної
Шведські музиканти надали Львівській філармонії кошти на додаткове енергообладнання
13:38
намети з гумдопомогою у Чернівцях
Підпал наметів з гумдопомогою у центрі Чернівців: поліція затримала 26-річного чоловіка
13:22
Буковинку, яка здавала Росії інформацію про розташування військових об’єктів у Чернівцях, засудили до 5 років тюрми
13:08
бійка в ліцеї у Сваляві
Побили трьох учителів: на Закарпатті судитимуть двох жінок через бійку у ліцеї
12:53
Учасники бойових дій та ветерани війни разом зі священниками Львівського паломницького центру повернулися з Афону 
12:40
Зниклого мешканця Тернопільщини знайшли мертвим у водоймі
12:34
Міжнародний день гір відзначають 11 грудня: історія та цікаві факти
12:15
змерзлий турист в горах
У Карпатах відшукали змерзлого туриста з Києва, який хотів піднятись на Петрос, але не врахував погоду
12:06
часник
Чому ціни на часник за рік зросли майже вдвічі. Пояснення експертки
Більше новин