Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові із 8 по 14 січня: розколяда та ікони з колекції Остапа Лозинського

13 січня, 2024 субота
13:07

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Цей тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.

Зустрічі, презентації, майстер-класи та лекції

Благодійна майстерня коляди і щедрівок із Діаною Горбань

У четвер, 11 січня, Дім Франка запрошує на благодійну майстерню коляди і щедрівок, яку проведе працівниця дому Франка та акторка театру УКУ “На Симонових стовпах” Діана Горбань.

Колядуємо і щедруємо, аби побажати всім сил і добра на наступний рік, садимо зерна сили, аби вони могли прорости впродовж року. А коляди і щедрівки – це найкраща можливість спільно звучати, об’єднуватись і заряджатись силою перед довгим шляхом.

Майстерня колядок і щедрівок є подякою за благодійні внески на збір для бригади "Азов" на бронетранспоретри в межах ініціативи Тиловики 2.0. Якщо ви вже задонатили раніше, то скріншот благовнеску потрібно надіслати у телеграм @DiankaHorban. Для тих, хто хотів би також долучитися, внесок від 200 гривень модна надіслати на Монобанку

Опісля зареєструйтеся за посиланням. Початок майстерки о 17:00.

Презентація "Як українці зруйнували імперію зла"

У суботу, 13 січня, у бібліотеці імені Іваничука (площа Ринок, 9) відвідувачі матимуть нагоду почути історію творення нашої незалежності з уст Олександра Зінченка та Ольги Лень під час презентації книжки "Як українці зруйнували імперію зла".

"Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани", – вислів Максима Рильського, який є невідʼємною частиною життя кожного громадянина України. 

"На правду, без знання минулого, ми забуваємо, як опинились там, де ми є зараз, – переконані організатори. – Дізнайтесь на чиїх плечах стоїть творення нашої державності та хто брав участь у знищенні "Імперії Зла". Почуйте правдиву історію, яку ми маємо передавати наступним поколінням".

Початок о 15:00.

афіша

Концерти

Розколяда від арт-вертепу "Авантюра"

У суботу, 13 січня, арт-вертеп "Авантюра" запрошує на розколяду до Національного музею у Львові (пр. Свободи, 20).

"Друзі, будемо безмежно раді бачити вас з родинами, дітками! Приходьте! Поколядуємо, подонатимо, пофотографуємося! Там ще неймовірна виставка з ангелами", – закликають учасники арт-вертепу.

Початок о 16:00. Вхід вільний.

арт-вертеп "Авантюра"

Дударик: колядки та щедрівки X-XXI століть задля наших прикордонників на Луганщині

У суботу, 13 січня, у Гарнізонному храмі Свв. Петра і Павла Національна хорова капела "Дударик" заспіває колядки та щедрівки X-XXI століть задля наших прикордонників на Луганщині.

Програму концерту складуть хорові твори золотої скарбниці української різдвяної музики X-ХХІ століть: ірмос і фрагменти "Навечір’я Різдва", колядки півдня, сходу, центру і заходу України, українські коляди і щедрівки,  якими пишається увесь світ, ті, які співає тільки Львів, і такі, які знає уся Україна.

Початок події о 16:00. Вхід вільний, а усі охочі зможуть підтримати збір.

Фото: фб-сторінка "Дударика"

Концерт Leonid Petkun Jazz Group

У суботу, 13 січня, артцентр Дзиґа запрошує на концерт Leonid Petkun Jazz Group.

Це чудова нагода насолодитися живою джазовою музикою у виконанні досвідчених музикантів. Група складається з талановитих виконавців, кожен з яких має свій власний музичний стиль та професійні навички. Під час концерту гості почують широкий спектр джазових напрямків – починаючи від класичних імпровізацій до авторських композицій групи. 

Початок о 19:00. Вхід 250 гривень.

афіша

Фестивалі

Розколяда в Театрі Ляльок 2024

У пʼятниця, 12 січня, стартує "Розколяда в Театрі Ляльок 2024", яка триватиме упродовж трьох днів.

А розпочнуть коляду о 18:00 на Великій сцені Львівського театру ляльок виставою "Коло". Це тіньова фольк-містерія, яка поєднує живий план та театр тіней і розповідає про коло року. Невідʼємною частиною вистави є традиційні українські пісні з різних регіонів України.

У Нижньому залі Львівського театру ляльок можна почути і побачити о 19:00 колектив з с. Вовче Турківського району Львівської області та Любов Федьків із колядою та розповіддю про традиції. А о 20:00 – ансамбль української аутентичної музики "Божичі" з Києва. Цей легендарний ансамбль відтворює справжню старовинну музику, яка ще збереглась у селах та хуторах України. У Львові вони матимуть концерт вперше за 5 років.

Програму наступних днів шукайте на сторінках театру.

Вартість квитків на 1 день (тільки концерти в Нижньому залі) 450 – гривень, а абонемент на всі дні – 1000 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

Мистецтво

Відкриття виставки Василя Бедея "Сколи"

У вівторок, 9 січня, артцентр "Дзиґа" запрошує на відкриття виставки серії робі Василя Бедея "Сколи", які є оригінальним поглядом на звичайні предмети та їхню приховану красу.

""Сколи" – це не просто виставка, а медитація на тему природи, відношення людини до неї та вічного прагнення знайти красу в повсякденному. Василь Бедей запрошує глядачів не просто спостерігати, а й глибоко відчути і переосмислити звичайні речі, які насправді можуть бути надзвичайно складними та красивими", – розповідають організатори.

Початок о 17:00. Експозиція триватиме до 30 січня. Вхід безкоштовний.

афіша

Виставка світлин Романа Гериновича "Людина і фотокамера"

У Львівському палаці мистецтв триває виставка світлин Романа Гериновича "Людина і фотокамера".

Роман Геринович народився 25 липня 1959 року у Львові. Після закінчення Львівського політехнічного інституту працював інженером у Львівському фізико-механічному інституті. На день нинішній – завідувач фотолабораторії у "Львівському історичному музеї". Він є членом Національної спілки фотохудожників України, а також міжнародний фотохудожник Fédération Internationale de l'Art Photographique при ЮНЕСКО із званням AFIAP. Учасник понад 25 українських та міжнародних колективних фотовиставок. Нагороджений медалями та спеціальними відзнаками FIAP. Автор 12 персональних виставок.

афіша

"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського

Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".

"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.

Читайте також: Найцінніша колекція: у Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським

Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.

Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.

Триватиме виставка до 26 травня.

афіша

"Під крилом Янгола"

У головній будівлі Нацмузею представлена експозиція проєкту Романа Опалинського "Під крилом Янгола".

Мова про мистецьку спробу показати і шлях до збереження культурної спадщини, і мистецтво перетворення народних та релігійних міфів на висвітлення сучасних взаємин. Представлені твори покликані розкрити глибину та красу давніх легенд, які віддзеркалюються в сучасному світі через міжособистісні стосунки.

афіша

Відкриття виставки Зірки Савки "Зіткані з попелу"

У готелі Асторія на відвідувачів чекає виставка Зірки Савки "Зіткані з попелу".

Проєкт "Зіткані з попелу" – це ніжна та витончена графіка, що показує глядачеві іншу Зірку Савку. Це естетичні, тонкі роботи, що є рефлексією художниці на процес внутрішньої трансформації. Через свої роботи, художниця розкриває важливість мистецтва як способу подолати труднощі та перетворити негативні враження у джерело позитивних переживань. Спалений папір – це ключовий матеріал, який втілює в собі процес відновлення та перетворення.

афіша

Відкриття виставки "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ"

Національний музей Львова запрошує переглянути виставку "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ", яка представить роботи дев’яти українських митців.

На виставці будуть представлені твори живопису та скульптури авторства Оксани Андрущенко, Лілії Бабяк, Мирослава Дедишина, Ігоря Іваніва, Ігоря Колісника, Володимира Луцика, Петра Старуха, Оксани Романів-Тріски та Іринея Юрчука. Митці живуть і працюють у Львові, Римі (Італія) та Лівінгстоні (шт. Нью-Джерсі, США). Кожен має свою творчу біографію, проте усіоб’єднані спільним задумом – "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ".

Триватиме виставка до 25 лютого 2024 року.

афіша

Різдвяна виставка

Традиційно щороку в галереї Зелена канапа відбувається Різдвяна виставка. Вже 17 років поспіль українські митці створюють особливий настрій в ці темні короткі дні. З війною дні стали ще темнішими. Але світло віри, надії та любові показує шлях через чудо духовного життя вираженого в мистецтві.

Тут представлені найновіші живопис, сакральне мистецтво, художнє скло, керамічну скульптуру, арттекстиль. А об’єднане це мистецьке різноманіття однією темою – циклом Різдвяно-новорічних свят.

Виставка працює з вівторка до неділі із 12:00 до 19:00. Вхід вільний. Триватиме до 14 січня.

афіша

Виставка "Малюю серцем"

У Львівському палаці мистецтв дружини полеглих українських захисників презентують виставку свого живопису "Малюю серцем".

У палаці експонують 20 мистецьких полотен, створених у межах всеукраїнського проєкту "Жива. Справжні історії кохання".

Тут представлені роботи учасниць арттерапевтичних майстер-класів зі Львова, Луцька, Нововолинська та Києва. Усі жінки вперше взяли в руки пензлі і під керівництвом професійних художників створити свої живописні полотна. Поруч із кожною представленою роботою розмістять тексти з історіями любові, які написали самі авторки картин.

Виставка триватиме місяць.

афіша

Виставка сучасних українських мисткинь "Fenix Reborn"

На платформі "Mariupol Reborn" (вул. Ференца Ліста, 6) триває виставка "Fenix Reborn".

У виставці беруть участь 14 мисткинь з різних міст України, які представлять глядачам 26 авторських робіт. Кароліна Бундаш, Катерина Бухвалова, Юліанна Верба, Ірина Власюк, Катерина Ганецька, Лала Лотос, Олександра Глущенко, Каріна Данильчук, Вероніка Кириченко, Анастасія Короляк, Аліна Монастирська, Олена Муравко, Ольга Муравко, Ольга Яценко – усі вони використовують різну техніку та матеріали, демонструючи, як одну й ту саму глибоку ідею можна виразити в різний спосіб. У листопаді роботи виставлялися у Києві, тепер оновлена експозиція буде презентована на платформі "Mariupol Reborn" у Львові.

Виставка триватиме місяць. 

афіша

Теги:
Читайте також:
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 40.45
  Купівля 40.45
  Продаж 40.96
 • EUR
  Купівля 43.43
  Продаж 44.18
 • Актуальне
 • Важливе
2024, середа
19 червня
22:51
У Львові переобладнують трамваї з Берліна, щоб ті могли курсувати містом
22:13
новини Львівщини
Впливали на справи у виправній колонії: на Хмельниччині судитимуть представників криміналітету
21:49
військовий квиток, мобілізація
Двоє тернополян отримали $14 тис. за організацію незаконного перетину ухилянта за кордон
21:30
Олег Куцин
В Ужгороді з'явилася вулиця Олега Куцина — загиблого комбата "Карпатської Січі"
21:13
Хотіла стрибнути з багатоповерхівки: у Львові велопатрульні врятували жінку від самогубства
21:03
Оновлено
У Львові виховательку звинувачують у побитті дитини, дирекція школи вже відреагувала
20:55
зерновоз українського виробництва
На Львівщині почали виробництво зерновозів української комплектації
20:38
Світло
У Львівобленерго пояснили, як розібратися з графіками вимкнень світла
20:20
На Хмельниччині чоловік переробляв зброю та продавав її. Як його покарали
20:03
Рівнянка заплатила 0,5 млн грн за посилку: аферист Джеймс обдурив уже третю жінку
19:45
Наталія Жуковська
Чернівчанка встановила світовий рекорд з тяги в паверліфтингу
19:28
газова труба
На Львівщині у четвер та п’ятницю понад 20 сіл будуть без газу: причина й адреси
19:10
Луцьк передав для військових квадрокоптери та акумулятори
18:52
Оновлено
У центрі Львова водій маршрутки з 20-літнім стажем виїхав на тротуар і збив дитину: хлопчик у реанімації
18:50
свічка
Львів 20 червня прощатиметься з військовими Андрієм Попиком і Любомиром Хемієм
18:35
На Закарпатті затримали чоловіка, який увірвався в будинок пенсіонерів та пограбував його
18:22
Мама всю вагітність провела під звуки вибухів: у Львові прооперували немовля з Одеси з вродженою вадою обличчя
18:21
Анонс
Афіша концерту Радіо FM Галичина та артцентр Дзиґа
Радіо FM Галичина та артцентр Дзиґа запрошують на спільну локацію Свята музики
18:18
Хмарно з проясненнями: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 20 червня
18:04
У Львові під час реставрації виявили фрагмент газети 1929 року. Фото
17:45
На Рівненщині запрацювали мобільні аптеки
17:36
У Львові повернуть на маршрут два автобусні рейси: №48 та №30
17:18
На Буковині не дали здійснити ризикову тендерну закупівлю на понад 900 млн грн 
17:05
Владислав Лупашко
Юнацьку команду львівських "Карпат" тренуватиме Владислав Лупашко
16:55
У суд передали справу двох мешканців Луганщини, які воювали на боці окупантів
16:41
Ексклюзив
військовий квиток, мобілізація
Восени можуть прийняти закон про демобілізацію, якщо збережеться позитивна динаміка мобілізації, - нардепка Фріз
16:34
новини Тернопільщини
Можлива змова під час закупівлі робіт з ремонту художньої школи у Коломиї: розпочато справу
16:20
Прикарпатець хотів допомогти ЗСУ і втратив 105 тис. грн 
16:16
Огляд
Прем’єра вистави "Візьми зараз із собою"
Куди піти у Львові із 17 по 23 червня: прем’єра вистави "Візьми зараз із собою"
16:08
На Львівщині запрацював "Навігатор ветерана": як скористатися
15:55
Хмельничанина взяли під варту за організацію незаконного переправлення чоловіків за кордон
15:44
Боржава
Україна судиться з турецькою компанією за 54 земельні ділянки в Карпатах на Боржаві
15:39
евакуація на закарпаття
На Закарпаття евакуювали підопічних психоневрологічного інтернату та геріатричного пансіонату Харківщини
15:23
Новини Заходу України
Укрзалізниця призначила додаткові потяги з Києва та Львова до Одеси
15:10
Львів виплатить компенсації мешканцям, чиї будинки постраждали через атаки шахедів 19 червня
14:57
Ексклюзив
Максим Фещук
Поразка у матчі з Румунією є чистим програшем тренерського штабу збірної України, – футбольний тренер та експерт Максим Фещук
14:51
У Львові у ліцеї імені Короля Данила встановили меморіальні дошки полеглим воїнам-випускникам
14:42
Водій таксі за 4 тис. євро підшукував "клієнтів" для поїздки до Румунії в обхід пунктів пропуску
Водій таксі за 4 тис. євро підшукував "клієнтів" для поїздки до Румунії в обхід пунктів пропуску
14:29
Завербував для ФСБ агента для шпигунства на Закарпатті: псевдоочільника громади на Херсонщині засудили до 15 років
14:11
російська пропагандистка
Оселилась на Тернопільщині після повномасштабного вторгення: до суду передали справу росіянки, яка поширювала пропаганду
Більше новин