Кіт, храм і дорога. Блог Ярини Коваль
Мандрівки Львівщиною: чи з оберегами, чи без – ранок буде.
І штовхну я дерев'яного човника. І побіжить він між туго натягнутих ниток основи, залишаючи по собі тоненький барвистий слід. То вліво, то вправо, ниточка за ниточкою –творячи власний візерунок. І вкладу я у той візерунок радість, щастя та добробут для моєї країни. А головне – мир. Витчу могутні знаки-обереги, щоб відваджували всі лиха з усіх мордорів світу. І на мить відчую себе справжньою посередницею між Всесвітом та людьми.
Чи треба то? Буває, що так. А зараз – особливо. І хай то витчу не я, а котрась майстриня – у Львові, Косові чи Глинянах. А може, десь на Поділлі. Чи на Слобожанщині. Головне в іншому. У загальному розумінні: хоч якою темною не здавалася б ніч -- ранок буде.
Віддзеркалення.
Сумовиті пейзажі у селах легко розвеселити))).
Кажуть старовинний костел із 18 століття у селі Чорнушовичі стрімко доживає віку. Хай би помилились…
У музеї килимарства і ткацтва в Глинянах є що побачити і що почути.
У спорудженій за проектом Івана Левинського церкві Архистратига Михаїла у Підберізцях найцікавіше – це розписи авторства Модеста Сосенка. Окремі дослідники вважають, що Бога-Отця художник створив з образу Митрополита Андрея, який опікувався цим храмом.
Живі сільські "статуетки"
Дерев’яна церква Успення Пресвятої Богородиці (1749) була би чудесна, коли б не цей жовто-золотий блиск. Принаймні, на мій смак. Ну чому люди так люблять усе блискуче?
Живописна графічність.
Сільське обійстя без кота мертве.
Церква св. Миколая у Глинянах (1894), куди із місцевої дерев’яної церкви перенесли чудотворний образ Розп’яття Ісуса Христа (15 ст.)
Дивовижна ікона розп’яття Ісуса Христа, яка у 1936 році опинилася в епіцентрі усіх розмов на різних рівнях. Річ у тім, що вона спочатку на сам Святвечір несподівано засяяла і сяяла кілька днів, а за три тижні самовідновилася. Розмаїті комісії, які приїжджали її обстежувати, дійшли одностайного висновку "Людська рука ікони не торкалася, це Чудо Боже".
Розповідають, що біля цих дубів в Підгірному зупинявся Богдан Хмельницький відпочити, коли йшов штурмувати Львів.
Унівська Лавра як місце сили.
Костел св. Миколая у Вижнянах бере початки ще в 15 столітті. Але, зрештою, не про це – скоро весна.
Акценти.
Дорога…
Фото Ярини Коваль
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку- Актуальне
- Важливе