Кількість компаній, які хочуть вивести гроші з України, стрімко росте, – фахівець із залучення інвестицій
Поки президент запевняє, що українська економіка стабілізувалась, власники бізнесу вивчають різні способи швидко та легально вивести гроші з країни, - переконує експерт Роман Матис.
Під час відкриття сесії Верховної Ради президент заявив про зміцнення гривні, стабілізацію економіки й навіть перевиконання бюджету, передає "Еспресо.Захід".
Утім, економічні експерти оцінюють ситуацію в країні не так оптимістично.
"Є номінальна економіка, а є реальна. На будь-яку цифру можна подивитись під кількома кутами й витягти щось позитивне. Але номінальна економіка завжди супроводжується маніпуляціями, – без того ніяк. Зрештою, ці номінальні показники влада у рамках бюджету України сама ж генерує і сама ними маніпулює. На основі тих цифр у них все ок. Але у реальному секторі все не так оптимістично. Починаючи від вартості енергоносіїв та закінчуючи збільшенням кількості російських військ на кордонах України, – каже "Еспресо.Захід" економічний експерт, фахівець з залучення інвестицій Роман Матис. – Ця ситуація абсолютно не сприяє тому, аби Україна була цікавою бізнесу, який би міг сюди інвестувати гроші, яких нам так бракує. Те, що наповнюється бюджет – це наслідок податкової політики уряду. Звісно, піднімаючи податки й намагаючись оподаткувати кожну шпаринку, заганяючи усіх у білий сектор, вони матимуть гарні показники, але лише у короткостроковій перспективі".
За словами Романа Матиса, впродовж останніх кількох тижнів пожвавились консалтингові компанії, які пропонують бізнесу різні варіанти виведення коштів з України. Тобто вони формують пропозицію, розуміючи, що попит буде.
"Є компанії, які не втрачають надію і продовжують вести бізнес в Україні, бо у них немає виходу. Бо вони тут уже почали проєкти, і ці проєкти є більшою чи меншою мірою прибутковими. За останні півтора-два роки інтересу нових інвесторів в Україну немає. Натомість пропозиція різних консалтингових компаній різних рішень для виведення грошей з України, у випадку, якщо щось піде не так, збільшилась у геометричній прогресії, – каже Роман Матис. – Вивести кошти можна через крипту, через офшори, того. Зараз кожен великий бізнесмен отримує по кілька таких пропозицій на тиждень. І бізнес до тих пропозицій приглядається. Усі розуміють, що забрати гроші з України через офіційні українські канали буде складно. І позиція українського бізнесу тут точно така, як в іноземного. Звісно, є персональний патріотизм, але бути голодним патріотом і не могти забезпечувати навіть зарплату своїм працівникам, ніхто не хоче. Тому компанії розглядають виведення заощаджень за межі зони ризику – за межі країни. Щобільше, активізувались компанії, які пропонують українцям оформити громадянство у різних країнах через інвестування певної суми – залежно від країни вона відрізняється. Я сам нещодавно отримав кілька таких пропозицій. Усе це не дає підстав для оптимізму", - підсумовує експерт.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе