В одній зі старовинних будівель Кам’янця-Подільського облаштовують чоловічий монастир
Таке рішення прийняв Священний Синод Православної церкви України
Про це повідомляє Суспільне.
Чоловічий монастир з’явиться у Кам’янці-Подільському, що на Хмельниччині. Таке рішення прийняв Священний Синод Православної церкви України. Облаштують його в одній зі старовинних будівель Кам’янця, колишній Консисторії, єпархіальне управління, де наразі проводять ремонтні роботи.
Перший чоловічий монастир у Кам’янець-Подільській єпархії
Архієпископ Кам’янець-Подільський і Новоушицький Православної Церкви України, Герман розповів, що це перший чоловічий монастир у Кам’янець-Подільській єпархії.
Двоповерховій будівлі колишньої консисторії, єпархіальному управлінню, понад сто років, каже архієпископ Герман:
"Ще 100 років тому тут було єпархіальне управління, Консисторія при архієреєві Подільської Єпархії. Після Жовтневої революції 1917 року Радянська влада відібрала і тут було розташовано НКВД. Після другої світової війни було розміщено радянські установи й гуртожитки. І говорити про те, що зберігся історичний інтер’єр, на жаль ми не можемо. Зберігся фасад будівлі такий, який ми можемо бачити на старих нечисленних фотографіях".
Читайте також: Які церковні свята відзначатимемо у серпні за новим календарем
Нове життя старої будівлі
Церква хоче дати нове життя цьому приміщенню, сказав архієпископ: "Тут є домовий храм, єпархіальний храм, буде розмішена канцелярія єпархіального управління, тобто резиденція правлячого архієрея і буде розміщено чоловічий монастир".
Рішення утворити монастир, розповів його намісник, Архімандрит Лука Грубняк, синод прийняв у травні 2024 року: "10 травня 2024 року рішенням Священного Синоду ПЦУ було утворено Іоанно-Предтечинський чоловічий монастир в Кам’янець-Подільській єпархії".
Зараз, зі слів архімандрита Луки, проводяться першочергові ремонтні роботи в приміщенні храму, який розташовується в середині будівлі.
Представник підрядника, Сергій Кльоц сказав, що наразі робітники демонтують стару підлогу: "Тут була дерев'яна підлога, а під нею всяке сміття. І для того, щоб збільшити акустику цього приміщення ми вирішили спуститися до першого рівня".
Будівля мала різних господарів, розповів архієпископ Герман, і кожен залишив свій відбиток у тому числі й радянський. На другому поверсі пошкоджені стеля і дах: "Церква дуже обережно буде це відновлювати. Нам допомагають будівельними матеріалами".
Архієпископ розповів, які роботи планують виконати найближчим часом: "Зараз стоїть завдання зробити так, щоби дах не протікав. Ми плануємо встановити новий іконостас в храмі після ремонту, вже його замовили. Думаємо, що до Різдва нам майстри виготовлять його, щоб ми повноцінно могли звершувати богослужіння в нашій святині".
- 25 липня у селі Лішня на Тернопільщині глава ПЦУ Митрополит Епіфаній в храмі-пантеоні на честь полеглих захисників очолив соборне богослужіння, щоби молитвою вшанувати пам'ять воїнів, які поклали життя за волю і незалежність України.
- Актуальне
- Важливе