Головна епідеміологиня Львівщини розповіла, як отримати сертифікат вакцинації від COVID-19
За сертифікатом доведеться звертатися до сімейного лікаря і завіряти бланк печаткою установи.
Як повідомила на пресбрифінгу в.о. генерального директора Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко, будь-яка людина, яка отримала дві дози вакцини від коронавірусу (CoronaVac китайського виробництва, Covishield, його модифікації AstraZeneca або вакцини Pfizer/BioNTech під назвою "Comirnaty"), може звернутися до свого сімейного лікаря і повідомити, що хоче отримати свідоцтво про вакцинацію, передає "Еспресо.Захід".
Свідоцтво видруковується з медичної інформаційної системи. У документі буде вказуватися прізвище, ім'я і по батькові (латинкою як у паспорті), число, місяць та рік народження, відомості, коли і якою вакциною людина вакцинувалася. Бланк завірятиметься печаткою лікаря і печаткою установи, яка видала цей документ. Його можна буде пред’являти і при перетині кордонів країн, які це вимагають, і якщо людина захоче взяти участь у масових заходах (відповідні зміни були внесені учора, 7 червня до Постанови Кабміну)
Чи зможуть львів'яни отримати міжнародний сертифікат вакцинації? Наразі вирішується питання, як цей документ буде виглядати для всіх країн Євросоюзу. "За станом на сьогодні уніфікованої форми ми не маємо. Відповідно, сімейні лікарі друкуватимуть бланки, які відповідають міжнародним вимогам медико-санітарних правил 2005 року", – повідомила керівниця обласного лабораторного центру.
Вона зазначила, що пересування по Україні не є обмеженим. Якщо ж людина подорожує за межі країни, кожна держава встановлює свої правила щодо перетину кордону. Наприклад, Франція вимагає від громадян України і свідоцтва про двократну вакцинацію, і негативний результат дослідження методом ПЛР. Деякі країни (як, наприклад, Болгарія) вимагає або сертифікат, або від'ємний результат ПЛР-тесту, або ж довідку про те, що людина перенесла коронавірус за останні пів року.
Наталія Іванченко нагадала, що при поверненні з-за кордону залишається вимога, або пройти самоізоляцію, яка триває 14 днів, або ж обстежитися методом ПЛР у будь-якій лабораторії, яка акредитована на проведення таких досліджень, і якщо підтвердиться, що у людини немає коронавірусу, вона може завчасно знятися з додатку "Дія". Проте за таке дослідження потрібно буде заплатити. Держава гарантує безоплатне обстеження на наявність коронавірусу людям, які мають найменші ознаки гострого респіраторного захворювання, або в яких є позитивний швидкий тест на коронавірус, або якщо людина має ознаки запалення легень іншого походження, або на COVID-19 хворіє хтось із домашніх.
За словами медика, в області зменшується кількість людей, які потребують стаціонарного лікування, зокрема станом на сьогоднішній ранок, 8 червня у закладах охорони здоров'я перебуває 556 пацієнтів. Це – 11,6% від усієї кількості ліжок, відведених для лікування таких хворих. Найбільше пацієнтів – у Львівській обласній клінічній інфекційній лікарні (77 осіб). Дещо менше у Центрі легеневого здоров'я та госпіталі ветеранів війни та репресованих у Винниках, у Стрию і Стебнику. З переліку лікарень, в яких раніше надавалася допомога хворим на коронавірус, немає хворих у Старому Самборі, у Буській лікарні та у лікарні на Львівській залізниці. В інших закладах на лікуванні перебуває від двох до 20 хворих.
За останню добу COVID-19 на Львівщині виявили у 54 осіб. Загалом за весь час пандемії в області перехворіло понад 136 тисяч людей.
"Активних випадків – близько 6 тисяч, тобто серед нас є люди, які активно виділяють вірус і можуть наражати оточення на небезпеку. Тож попри таку відносну стабілізацію епідситуації, не забуваймо, що карантин в Україні триває (попередньо – до кінця червня), - підкреслила епідеміологиня. – Маска, соціальна дистанція, гігієна рук і двократна вакцинація – це ті інструменти, завдяки яким ми можемо подолати пандемію".
Вона нагадала, що від учорашнього дня набули чинності зміни до Постанови Кабінету Міністрів, які впроваджують деякі пом’якшення: "Залишається вимога перебування у масках у різноманітних будівлях і спорудах, але дозволяється збільшити кількість відвідувачів у кінотеатрах і будівлях для проведення масових зборів. Якщо раніше заповненість не могла перевищувати 50%, то тепер дозволяється заповнювати приміщення на 2/3. Зняті обмеження для кількості людей, які можуть брати участь у загальних масових заходах, але є один нюанс: ці люди повинні або мати довідку, що впродовж останніх 72 годин вони пройшли обстеження методом ПЛР на коронавірус і мають від'ємний результат, або вони пройшли обстеження за допомогою швидкого тесту на антиген і антиген коронавірусу у них не виявлено, або ж ці люди мають документ про те, що вони отримали дві дози вакцини від коронавірусу".
Як медик, радить всім, у кого є така можливість, вакцинуватися: "Вакцинована людина буде найменш сприйнятливою до вірусу. Але знову ж таки, якщо проводиться масовий захід у закритому приміщенні, то вакцинована людина потенційно може виявитися носієм вірусу, хоча сама при цьому не хворітиме. Для того, щоб не допустити розповсюдження вірусу серед присутніх, обстеження ПЛР є гарантією безпеки для тих, хто прийшов на цей захід і перебуває поряд з людиною, яка потенційно може виділяти вірус".
Наталія Іванченко не виключає четвертої хвилі захворюваності, з огляду на активну міграцію людей (зокрема між країнами). Вона зауважила, що жителі Львівщини вже контактували з британським і навіть бразильським штамом коронавірусу (повідомлення про це надійшло з Центру громадського здоров'я – вірус секвенували у львів’янина в Італії, де у нього з'явилися симптоми хвороби, однак серед осіб, що з ним контактували, вірус не виявили). Проте з індійським штамом вони ще не знайомі.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе