Єлісєєв: Дзвінок Байдена до Зеленського – це заслуга Путіна
Україна стала більш токсичною для наших західних партнерів після дзвінка Зеленського до Трампа, під час якого він негативно висловився про керівників Франції і Німеччини.
Таку думку висловив дипломат, ексзаступник голови Адміністрації президента, Костянтин Єлісєєв, в ефірі каналу "Еспресо.tv" "Вечір з Миколою Княжицьким" повідомляє "Еспресо.Захід".
"Мене трохи вразило, коли під час телефонної розмови президент Зеленський почав негативно висловлюватись по відношенню до лідерів Франції і Німеччини, до тих лідерів, які багато робили, роблять, і, я думаю, будуть ще робити для того, щоб підтримати наш суверенітет і територіальну цілісність. І я думаю, що саме з цієї розмови почалися всі наші негаразди", - відзначив дипломат.
Він нагадав, що після цього дзвінка почався імпічмент президента США і ім’я України лунало у не дуже позитивному контексті. Я думаю, що із цим пов’язано, що була певна часова затримка телефонної розмови Байдена з Зеленським після обрання Байдена президентом. І звичайно, з цим пов’язано те, що після цієї розмови, коли дійсно негативно говорили про Меркель і Макрона, наші партнери у Берліні і в Парижі це запам’ятали. Я думаю, навіть із цим пов’язано, що Меркель і Макрон, особливо Меркель, з певною такою стриманістю ставились, не було такого пієтету до президента Зеленського, на жаль, тому що позначалося і на підтримці України в цілому.
Читайте також: Доля безпеки в Європі сьогодні вирішується в Україні, – Єлісєєв"Звичайно, те, що відбулася телефонна бесіда з Байденом, я вважаю, що заслуги по її організації може собі записати Путін, завдяки тому, що він почав ескалацію напруженості і концентрації військ, певною мірою прискорив цей телефонний дзвінок", - розповів Єлісєєв. За його словами, всі відчули, що цей дзвінок був більше не до президента Зеленського-друга, а була бесіда президента Сполучених Штатів з президентом 42-мільйонної нації, якій він хотів передати меседж підтримки і меседж того, що Україна не залишається сам на сам з російською агресією. "Я б не став поділяти той оптимізм або ейфорію, які лунали після розмови з Банкової, що, мовляв, контакт відбувся і тепер вони друзі навіки і так далі. Тому що для того, щоб бути друзями, треба мати довіру, а до довіри ще дуже далеко і її ще дуже довго вибудовувати", - наголосив дипломат.
Він також відзначив, особливо довірчим відносинам не сприяє факт того, що ДБР продовжує розслідувати справу щодо так званих плівок Байдена і Порошенка. Нещодавно були опубліковані документи, де чітко засвідчено, що ДБР продовжує експертизу плівок Байдена-Порошенка, що ще раз свідчить про те, що це або провокація, або це просто нерозуміння того, що на сьогодні відбувається.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе