День розвантаження від їжі: 10 порад здорового харчування
Сьогодні, 5 січня, у світі відзначають Міжнародний розвантажувальний день.
Це свято придумали прибічники здорового харчування, щоб нагадати людям, наскільки важливо часом стримувати себе у їжі та давати шлунку перепочинок, переключитися на корисні овочі та фрукти.
Читайте також: Харчування – це 80% спортивного тіла: лайфхаки чемпіонки з фітнес-бікіні
Цю дату обрали не випадково. Адже в перші дні Нового року всім ми часом стикаємося з проблемою переїдання. Це особливо чутлива тема для людей, які святкують Різдво за Юліанським календарем, адже наші пампухи, вареники і так далі вже завтра, 6 січня, на Святвечір стануть окрасою столу. А у Різдво, українці будуть масово споживати м’ясні страви, ще не відійшовши сповна від "Олів’є" та інших новорічних салатів. Однак, вживання великої кількості їжі разом з алкоголем не несуть здоров’я людському організму.
"Еспресо.Захід" пропонує вам дізнатися 10 корисних порад здорового харчування:
Фото: pixabay
1. Харчуйтеся регулярно
Наш організм потребує постійного надходження поживних речовин: білків, вуглеводів і якісних жирів, а також мікроелементів. Якщо дотримуватися режиму харчування – не пропускати основні прийоми їжі та їсти приблизно в один і той самий час щодня, внутрішні процеси відбуватимуться правильно, метаболізм працюватиме без відхилень, а ви почуватиметеся енергійними та бадьорими.
2. Контролюйте розмір порції
Скільки ви їсте, так само важливо, як і те, що ви їсте. Щоби зменшити ризики переїдання – слідкуйте за розміром порцій різних продуктів. Щодня бажано їсти не менше 3-5 разів, але в маленьких пропорціях і в один той самий час.
3. Сніданок обов'язковий
Ваш сніданок – це сила на весь день. Він повинен бути повноцінним і різноманітним. Найкращий варіант повернутися в дитинство до вівсянки. Якщо з ранку часу немає, та й нікому готувати, можна перекусити яблуком, бананом або йогуртом.
4. Менше мучних виробів
Надавайте перевагу цільнозерновому борошну, хлібу із цільного зерна, цільним крупам з високим вмістом клітковини, макаронним виробам з борошна грубого помолу.
5. Забудьте про цукор
Обирайте продуктами зі зниженим вмістом солі та мінімізуйте вживання цукру, якого і так у всіх штучних продуктах багато. Краще купуйте фрукти! Вчені радять споживати щонайменше 200-300 грамів фруктів на день. Натомість більшість людей виконує лише третину норми — 94 грами.
6. Обирайте ненасичені жири
Жири можна розділити на два типи: природного походження і штучні (у їхню структуру втрутилася людина). А також за типом хімічного зв’язку жири бувають насичені й ненасичені. До раціону варто включати ненасичені жири природного походження. Вони містяться в неочищених рослинних оліях першого віджиму, насінні, горіхах, авокадо, оливках, жирній рибі.
7. Пийте чим більше води
Звичайна чиста вода – найкращий напій як для дорослих, так і для дітей. Також хорошим варіантом для втамування спраги є трав’яні чаї, вода з м’ятою або шматочками фруктів чи ягід.
8. Десерт лише після повноцінного прийому їжі
Десерт замість обіду чи сніданку – це далеко не найкраща ідея. Якщо хочете чогось солодкого, з’їжте його після повноцінного прийому їжі. Найкращий варіант – солодощі, приготовані власноруч. Так ви зможете контролювати якість інгредієнтів та зменшити кількість цукру.
9. Читайте етикетки
Не забувайте читати склад продуктів на упаковці. Це дієвий спосіб контролювати кількість солі й цукру в раціоні. Коли ви купуєте продукт, ви маєте розуміти, з чого він складається. Якщо якийсь інгредієнт викликає сумніви – залиште товар на полиці.
10. Рухайтеся і займатися спортом
Не забувайте, що ходити пішки – дуже корисно для здоров’я. Якщо маєте вибір між машиною та ходьбою, обирайте другий варіант. Також при можливості варто навантажувати організм спортивними вправами, адже навіть щоденна п’ятихвилинна ранкова зарядка може значно допомогти вашому здоров’ю.
- Нагадаємо, більше овочів, менше хліба: як змінилось харчування львів'ян за десять років.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе