Де відпочити на вихідних у Львові: афіша подій на 12-13 червня

11 червня, 2021 п'ятниця
14:00

Рекомендуємо найкращі родзинки культурної мапи міста.

Театри

Львівська опера

12.06. Опера "Трубадур". Одна з найяскравіших опер Джузеппе Верді, похмура романтична драма, повна фатальних таємниць і любовних пристрастей. Поч. о 18:00.

13.06. Комічна опера "Служниця-пані". Найвідоміший твір італійського композитора Джованні Баттіста Перголезі. Першочергово була написана як комедійна вставка між діями "серйозної" опери для розваги глядачів. У центрі комедії – образ симпатичної розумниці-служниці, яка зуміла закохати в себе хазяїна. Ця невелика одноактна опера сповнена веселощів, чарівних мелодій і дарує слухачам чудовий настрій. Поч. о 12:00.

Концерт "Рахманінов/Сильвестров". Твори видатного композитора ХХ століття Сергія Рахманінова та класика авангарду, сучасного українського композитора Валентина Сильвестрова – це цілий всесвіт романтичних настроїв та глибоких душевних переживань. Виконує Максим Сасько ( фортепіано). Поч. о 12:00.

Балет "Лебедине озеро".  Магією сповнений не лише сюжет цього балету, а й чаруючі танцювальні па і неперевершена музика Петра Чайковського. Саме завдяки поєднанню захоплюючого сюжету, вишуканої хореографії та незабутньої музики цей твір є перлиною світової балетної класики. Поч. о 18:00.

Докладніше – за покликанням.

Театр ім. М. Заньковецької 12.06 – Гопак-опера "Конотопська відьма" від режисера Вадима Сікорського та художниці Наталії Тарасенко. У Конотопі немає дощу, красуня Олена підкинула гарбуза сотнику Микиті Забрьосі, писар Пістряк хоче влади, а конотопська сотня має вирушити в похід. Усі проблеми, як відомо, від жінок, а якщо вони відьми… Вихід тільки один: "Треба топити відьом!… Бо ще наші предки знали: справжня відьма не потоне ніколи". Чи знайдеться козарлюга, якому начхати на відьом і начальство?... Карколомний сюжет, пісні, танці та багато сміху. Поч. о 18:00.

13.06. – Комедія "Віват, Бушон!" Бушон – маленьке містечко, якого немає на жодній мапі. Очолює містечко дуже заповзятливий мер – Жак. З казни Євросоюзу він вміло "викачує" кошти на облаштування щасливого життя довіреної йому громади. За документами, в містечку процвітає "бананова плантація", яку щодня на підвіконні поливає секретарка, активно розвивається школа, в якій навчаються чотири учні, один з яких – сорокасемирічний Ніколя (брат Жака), працює велике сільське господарство, в підтвердження наявності якого чути "бекання" секретарки Одетти... Але раптом – як грім серед ясного неба – до них в Бушон їде "ревізор" з Євросоюзу! Поч. о 18:00.

Докладніше – за покликанням.
 

Театр ім. Л. Курбаса12.06. – Вистава "Так казав Заратустра". "Велич людини в тому, що вона є мостом, а не ціллю; і любові в ній гідне лише те, що вона є переходом і знищенням. Я люблю того, хто не вміє жити інакше, окрім як в ім’я власної загибелі, тому що він іде через міст" (Фрідріх Ніцше). Проєкт "Геть від Заратустри" – спроба драматурга Кліма та режисера Володимира Кучинського театральними засобами осмислити кризу українського суспільства, пропустивши свої думки крізь призму одного з найвідоміших європейських філософських творів "Так казав Заратустра" Фрідріха Ніцше.Поч. о 19:00.
 

6.06. – Вистава "Кабаре Бухенвальд. Вечір І" (Режисер - Володимир Кучинський). "Бухенвальд" – звісно, метафора. Бо концентраційним табором, зрештою, виявляється індивідуальний, настояний на егоїзмі внутрішній світ самої людини, її мстива і вдячна пам’ять, її невитравлені образи та зради, її незримі зв’язки з предками, її кострубаті мрії і вицвілі надії. Власне, всі монологи в цьому "Кабаре" – про те, що зберігаєш, хочеш від цього позбутися, але змушений завжди носити з собою. По суті, дуже трагічна притча. Але вистава натомість виявляється  світлою та навіть оптимістичною. Бо можна виливати на інших свій душевний бруд, як, на жаль, практикується в нашому суспільстві, а можна, як це трапляється з героїн(ями)ею вистави, сповідально цю душу розчахнути. Сподіваючись бути почутою". (Сергій Васильєв). Поч. о 19:00.

Докладніше – за покликанням.
 

Театр "Воскресіння"  12.06. – Вистава "Карпатські візерунки ( прем'єра). Режисер Ярослав Федоришин. Вулична вистава створена на основі карпатських легенд. Це запальна видовищна феєрія, яку виконують актори на ходулях. Будуть представлені танцювальні, хореографічні композиції етнічної Буковини, Гуцульщини та Бойківщини. Таємнича атмосфера вистави  перенесе глядача в певний часовий простір, де царюють духи вогню, води і небес. Підходить для сімейного перегляду. Поч. о 18:00.

13.06  –  "Балаган чесності".  Режисер Ігор Задніпряний.  Комедія за п’єсою Луїджі Піранделло. Вистава з італійським шармом у стилі комедії дель-арте. Поч. о 18:00.

Докладніше – за покликанням.


Театральний центр "Слово і голос".12.06. – Генрі Перселл. "Music for a while". Трагедія, комедія і драма – все це є в музиці Генрі Перселла, коли кожен твір, буквально – маленька вистава. Відома актриса і співачка Наталія Половинка відкриває кулісу і співом веде в ігровий світ образів Перселла. Поч. о 19:00.

13.06 – Земля-пісня. – це дійство, де головною дійовою особою є Українська Пісня.  Воно зіткане з двадцяти найдавніших традиційних пісень. Нагадаємо, що унікальність роботи з народною піснею Театрального центру "Слово і голос" у тому, що тут пісня співається без обробок і музичних інструментів, вона народжується тут і зараз так, як народилася вперше у XІІ-му чи XVІІ-му столітті. Поч. о 19:00.

Докладніше – за покликанням.

Перший театр11.06-12.06 ( через ніч) – Цілодобовий театральний марафон.

11.06.

18:00 – Прем’єра "Король олень"

23:00 – "Ромео і Джульєтта"

12.06

04:00 – "Оскар"

08:00 – "Джалапіта"

12:00 – "О восьмій вечора на Ковчезі"

14:30 – Привітання від учнів театральної студії Школи мистецтв вільних та небайдужих. Керівник студії Олег Пригода.

15:30 – "Крила ангела", художньо-декораційний цех (малярка, 3 поверх).

18:00 – "Два джентльмени з Верони"

Докладніше – за покликанням.
 

Обласний театр ляльок12.06.– "Стук грюк". Поч. об 11:00. "Таємниця Лісовичка". Поч.о 12:00 та 14:00.

"Білі мотилі, плетені ланцюги" ( вистава Театру у кошику). Поч. о 19:00.
 

13.06 – "Мама для мамонтенятка". Поч. о 12:00, 14:00, 16:00.
 

Докладніше – за покликанням.
 

Театр "І люди, і ляльки"


12.06 –"У зайчатка була хатка". Поч. о 12:00.


Львівська національна філармонія ім. М. Скорика12.06. Концерт "Спогад про Флоренцію".  Музичну мандрівку творчістю Франца Шуберта та Петра Чайковського провадитимуть соліст-віолончеліст Назар Джурин (США) та  Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова" під орудою Сергія Бурка.  Поч. о 17:00.

Концерт "Остап Мануляк. Визволення з плаского світу IV". Музичний перформанс для фортепіано, саксофона та електроніки. "Плаский світ", як пише Паскаль Ґілен – рідкий двовимірний простір без опори. "Визволення з плаского світу" це маніфест солідарності із усіма свідомими та творчими людьми що протистоять наступу марновірів, відкидають різомність постійних мережувальних змін, віднаходять ґрунт під ногами і встають з колін визволяючись із пастки "плаского світу" (Ґілена) і "життя в брехні" (Гавела). Матеріал перформансу розвивається від неструктурованої імпровізації до структурованої композиції для фортепіано, саксофону та електроніки. Поч. о 20:00.

13.06 – Концерт з циклу сімейних "Літній бал". Поч. об 11:30.

Концерт "Концертні флейти" у виконанні  молодої  формації  віртуозних виконавців – квартету “Dudalis”. Поч. о 20:00

Докладніше – за покликанням 
 

Львівський органний зал

12.06 – Концерт оркестру "Трембіта" – "Вівальді. Бах". У рамках святкування 130-ї річниці заснування хорового товариства "Боян", на базі якого була створена Заслужена капела України "Трембіта". Поч. о 19:00.

Кінопокази

Львів'ян запрошують у кіно на допрем'єрний показ "Форсаж. Нестримна сага". Фільм є продовженням медіафраншизи, до якої входять дев'ять повнометражних та два короткометражні фільми. Перший "Форсаж" вийшов на екрани 2001 року. Сумарні касові збори усіх частин складають понад $5,8 млрд.
 Для дітей цікавим буде мультфільм "Спіріт: дикий мустанг". Події розгортаються у Техасі, в невеличкому містечку Мірадеро. 12-річна дівчинка Лакі переїхала сюди нещодавно. Вона виросла без мами, хоча дуже добре її пам’ятає. Пам’ятають жінку й жителі містечка. Передусім завдяки тому, як майстерно вона їздила верхи. Дівчинка випадково зустрічає норовливого та швидкого мустанга. Лакі називає його Спірітом. Вона – єдина, кому вдається знайти спільну мову з волелюбною твариною. Дівчинка знайде собі подруг, таких самих вправних вершниць, як і вона сама.
 

Також з дітьми цих вихідних можна переглянути сімейну комедію "Кролик Петрик: Втеча до міста", що є продовженням однойменного фільму, який вийшов на екрани в лютому 2018 року. 

Або ж перегляньте кримінальну комедію «Круелла» – новий проект студії Disney, приквел до фільмів «101 долматинець» (1996) та «102 долматинці» (2000).
 

Музеї та галереї

Національний музей ім. А Шептицького –  Нова виставка  – виставка XII Міжнародного Іконописного Пленеру НОВИЦЯ - 2020 "СЛОВО СТАЛО ТІЛОМ". 

В історичному корпусі Національного музею – "Росте древо".

Львівська галерея мистецтв – Виставка представника течії "нових старих майстрів" Євгена Равського "Від міфу до міфу". Виставка чернівецького художника-абстракціоніста Олега Любківського "Дзеркало".


Музей етнографії та художнього промислу. Виставка творчості знаних восьми художниць "Жіночі примхи літа".


А також "Міні монументи" Анни Атоян у "Зеленій канапі",  виставка живопису Ігора Палія "Гурт прихильників золотої рибки" в арт-салоні "Велес", акварелей Олени Іванишин "Відсвіт" в Органному залі,  творчості Яна Бачинського "Перший львівський квір" у Львівському муніципальному мистецькому центрі.

 

Поетичні та літературні "посиденьки"

13 червня, о 19:00, у мистецькому центрі "Дзиґа" відбудеться вечір відеопоезії "Голоси". Це серія поетичних фільмів про народження та становлення внутрішньої самості, прийняття жіночої сили і вразливості й уміння вистояти перед найстрашнішим, аби жити далі. Крім того, обговорять літературні контексти Львова. 

12 червня в URBAN бібліотеці відбудеться літературник молодої авторки Ірини Герасимчук. На зустрічі планують познайомитись з авторами та авторками, запрошують почитати власні твори, поговорити про сучасні реалії просування молодих авторів. Обов'язкова попередня реєстрація. Всі деталі можна переглянути на сторінці події.

Тих, хто любить читати, запрошують 12 червня на книжковий клуб від "Видавництва Старого Лева". Говоритимуть про книгу Мілана Кундери "Жарт". Усі охочі повинні зареєструватися. Деталі події тут.

 

Танці, фести й інші розваги

12 червня у Львові на велопроменаді "Батяри на роверах" презентуватимуть міську культуру 20 століття. Цьогоріч вперше учасники зможуть приєднатися без велосипедів. Усі деталі за покликанням.
 

Читайте також: Якими цьогоріч будуть "Батяри на роверах" у Львові

11-13 червня в палаці Потоцьких - Ukrainian Wine Festival – перший в історії фестиваль українського вина. Тут можна буден скуштувати вина від кращих виноробів країни, а також у святі беруть участь українські експерти виноробства, власники фермерських господарств і професійні сомельє. Подробиці - за покликанням.

12-13 червня львів'ян кличуть на !FEST Weekend. Обіцяють частування коктейлями, вином біля фонтану, перегляд фільмів, майстер-класи гри на барабанах та гітарі, настільні ігри та виступи музикантів. Усі деталі тут.  13 червня тернопільський фестиваль "Файне місто", о 17:30, організує "КайфайнемоТур". Виступлять O.Torvald, The Unsleeping, Denoi (Чехія) та молоді львівські гурти. Вартість квитків від 400 грн. Деталі тут.

13 червня просто неба на території арт-заводу !FESTrepublic київський симфонічний оркестр GosOrchestra виконає легендарні хіти гурту The Beatles. Організатори зазначають, що приходити можна всією сім'єю. Вартість квитків від 200 грн.

12 червня у Львові доводитимуть, що танцювати про архітектуру можна. Це продемонструє колектив із Литви NUEPIKO у складі Маріуса Пініґіса, Андріуса Стакеле й Адріана Карло Біб’яно – учасники артрезиденції у Львові від проєкту MoFu. Митці разом із запрошеними українськими танцівницями – Юлією Скибою, Христиною Скорубською та Вітою Васьків – створили танець, натхненний історією, стилістикою та атмосферою Будинку профспілок Львівщини під назвою "ДНК будинку". Усі деталі дивіться за покликанням.

12 червня о 18:00 за участю гуртів Khors, Colotyphus, Ezkaton відбудеться концерт блек-метал музики. Усі деталі можна глянути тут. У день концерту квитки коштуватимуть 250 грн. 

У домі культури "Назва" 12 червня можна послухати джазові імпровізації. Для участі необхідна реєстрація.  Організатори пишуть, що для входу потрібна будь-яка паперова купюра.

У неділю, 13 червня, у львівській "Копальні кави" відбудеться вечір музики. Виступить гурт "Файно". Вхід коштує 200 грн.

 

Спортивні події

У суботу, 12 червня, відбудуться щорічні наймасовіші велозмагання у Західній Україні у форматі марафону, що проходять навколо Львова – "Львівська Сотка-2021". Організатор змагань - Львівський велоклуб.

Учасники веломарафону мають подолати 100 км за ліміт у 10 годин. До участі у марафоні допускають учасників на різноманітних велосипедах: шосейних, гірських, міських, гібридах, трекових та інших. Усіх, хто вклався в ліміт, на фініші нагороджують заохочувальними призами. Призи отримає і перша трійка й ті, хто першими пройде проміжний "гірський" фініш. Нагородження відбувається окремо в чоловічій і жіночій категоріях.

"Львівська сотка" почнеться з реєстрації учасників на площі Ринок. Урочистий старт - о 10:20. Спортивний старт – 11.00 год. з села Сокільники.
Більше інформації про маршрут марафону та його деталі – за посиланням.

Читайте також: Євро-2020: біля університету Франка у Львові діятиме фан-зона

Цього вікенду, 12-13 червня, у Львові відбудеться свято спорту – Відкритий кубок Львова з черлідингу. За першість позмагаються спортсмени-черлідери зі Львова, Києва, Боярки, Івано-Франківська та Кам'янського. Деталі тут.З 11 до 13 червня триватиме шаховий турнір. Дивіться за покликанням, хто може взяти участь. 

Безкоштовні бігові тренування від команди Run Ukraine. "Хочеш бігати, але не знаєш, з чого почати? Або ти бігаєш, але не вистачає мотивації? Запрошуємо тебе на серію безкоштовних бігових тренувань!", – пишуть організатори. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.

Читайте також:
школа
22 вересня, 2021 середа
На Львівщині працюватимуть всі школи лише у двох містах
21 вересня, 2021 вiвторок
У Львові врятували чоловіка, діагностувати хворобу якого не могли 20 років
пам'ятники у Львові
Автор Юрій Мартинович
21 вересня, 2021 вiвторок
Обгидити раніше за голубів: топ-5 скандальних пам’ятників Львова
Львів
+10
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.57
  Купівля 26.57
  Продаж 26.78
 • EUR
  Купівля 31.08
  Продаж 31.44
 • Актуальне
 • Важливе
2021, середа
22 вересня
21:00
акценти
Катастрофічний стан бюджету розвитку Львова та умови для педагогів на час карантину, – акценти від "Еспресо.Захід"
20:50
ЛНУ ім. Івана Франка
Львівський національний університет імені Івана Франка йде на дистанційне навчання
20:29
Анастасія Возняк
Видатна львівська гімнастка заявила про завершення кар'єри
20:14
ПЛР-тести
У Львові невакциновані вчителі будуть робити ПЛР-тести власним коштом
19:53
притулок Домажир
Повечеряти з ведмедями: у Домажирі організовують ексклюзивну екскурсію
19:34
Підсумки
"Підсумки з Анною Валевською" на "Еспресо": замах на Шефіра та ризики довкола опалювального сезону
19:13
школа, вчителька
У мерії назвали умови, за яких педагоги зможуть працювати під час карантину у Львові
18:58
злодій
Злодію, який грабував автівки грибників на Львівщині, оголосили підозру
18:39
дівчинка зі СМА
Для дівчинки зі СМА зібрали 2,5 млн гривень у благодійному фонді "Із янголом на плечі"
18:10
Андрій Москаленко
Департамент фінансів ЛМР відкликав лист, яким фактично визнав фінансовий колапс у місті
17:05
лого Сирні плаї
На Прикарпатті створюють перший в Україні унікальний сирний маршрут. Фото
16:35
8 березня-1 травня
8 березня та 1 травня скасують. Мінкульт реанімує законопроєкт В’ятровича
16:25
Вакцинація
Дитсадки і молодша школа працюватимуть у "жовтій" зоні без обмежень
16:05
ведмеді
У ведмежому притулку "Домажир" ведмеді готуються до зимового сну (відео)
15:48
міст між Рясне 1 і Рясне 2
"Міст в Рясне тріщить по швах", – депутат ЛМР б’є на сполох
15:32
390 млн кредитів не вистачило: Олег Іщук повідомив про катастрофічний стан бюджету розвитку Львова
15:14
хабарник-військкомат
У Луцьку на хабарі затримали співробітника військкомату
15:00
Міс Львова-2021
Хто стане "Міс Львова-2021"? За приз боротимуться 12 красунь. Фото  
14:45
Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім.Ю.Липи
На Львівщині розікрали понад 370 тисяч гривень на реконструкції обласного госпіталю ветеранів
14:28
Rapid Trident 2021
На Rapid Trident війська звільняли містечко від гібридних терористичних формувань
14:15
швидкі
Львівщина отримала 15 нових "швидких" у важкодоступні місця області
14:00
Андрій Осадчук
"Це бюджет творчого хаосу Шмигаля", − нардеп Андрій Осадчук про проєкт держбюджету-2022
13:52
дистанційне навчання
Чернівецький університет перейшов на дистанційку
13:40
Без розрізів: львівські лікарі  дістали перстень з дванадцятипалої кишки у 1-річної дівчинки
13:24
школа
У трьох областях Західної України закриють майже всі школи
13:08
площа Коліївщини
Дитячі забавки чи адекватні зміни? Чи доцільно перейменовувати площу Коліївщини у Львові
12:53
проїзд у Тернополі
У Тернополі подорожчає проїзд в громадському транспорті
12:42
таксі
МОЗ обіцяє знижки на таксі українцям, які вакцинуються від COVID-19: домовилися з відомим сервісом
12:37
вистава "Безталанна/ний"
У Першому театрі до нового року вийде аж дві прем’єри
12:20
У Чернівецькій області ліквідували провал ґрунту на коліях
12:03
Артурчик Курило
Львів'янка самотужки виховує сина з важкою формою ДЦП, бо рак забрав життя її чоловіка
11:50
вул. Пекарська
Садовий пропонує продовжити ремонт вулиці Пекарської у Львові
11:35
Володимир В'ятрович
Володимир В'ятрович. Дії влади важко розцінити інакше як політику нищення української культури
11:29
отримати житло
Рада доручила Кабміну проаналізувати забезпечення українців житлом
11:19
Мінфін провів першу зустріч з головою місії МВФ в Україні
11:18
Олексій Курченко
"У новому держбюджеті уряд не відреагував на зростання цін на енергоносії", − Олексій Кучеренко
11:18
На Київщині стріляли в авто першого помічника Зеленського Шефіра
11:02
лисиця
У центрі Львова розгулювала лисиця
10:45
У Карпатах на горі Піп Іван випав сніг і тримається мороз
10:30
Казка у гаю
У Львові відбудеться XVIII Всеукраїнський театральний фестиваль дитячих та юнацьких колективів "Казка у Гаю"
Більше новин