Чотири роки угоди про безвіз для українців. Цікаві факти
17 травня 2017 року у Страсбурзі за присутності президента України Петра Порошенка та голови Європейського парламенту Антоніо Таяні відбулося підписання урочистої угоди про безвізовий режим України з ЄС.
"Еспресо.Захід" коротко нагадує історію безвізу та цікаві факти.
Коротка історія безвізу
Безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом – це статус, який дозволяє українцям вільно перетинати міждержавні кордони країн ЄС без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу (візи). Усе, що необхідно мати для безвізової подорожі, – це біометричний паспорт, медичну страховку, зворотні квитки та мати змогу підтвердити місце проживання й наявність певної суми коштів.
Минуло 11 років від часу, коли українська влада вперше почала обговорювати безвіз із керівництвом ЄС, поки це стало реальністю. Цю ідею 2006 року почали втілювати ще за президентства Віктора Ющенка. За два роки, 2008-го, на Паризькому саміті Україна-ЄС Ющенко досяг домовленості з керівництвом ЄС про початок діалогу про умови для безвізового режиму. За президентства Януковича через утиски демократії ЄС призупинив процес обговорення безвізу. Однак уже після Євромайдану та з обранням Порошенка новим президентом знову з’явилася надія на імплементацію цієї угоди.
6 квітня 2017 року Європейський парламент проголосував за надання безвізового режиму з ЄС для громадян України. 17 травня було підписано відповідну угоду. Уже 11 червня 2017 року, через 20 днів після опублікування рішення в офіційному віснику ЄС, безвіз почав діяти.
"Завдяки безвізу ми стали вільними, кращими й отримали можливість обирати, куди нам рухатись. Небесна Сотня загинула за те, щоб ми мали право бути вільними. Слава Героям і всім, хто хоче ці цінності вносити у життя", – зазначила дружина Героя Небесної Сотні Наталія Дигдалович на святкуванні другої річниці безвізу.
Читайте також: Майже як в кращі часи. Коли й куди можна буде полетіти зі Львова
Цікаві факти
-
Понад 20 мільйонів разів українці перетнули кордон з Європейським Союзом за перший рік безвізового режиму і понад 555 тисяч громадян скористалися перевагами безвізового режиму. За перший рік безвізу Державна міграційна служба України оформила понад 5 мільйонів біометричних паспортів.
-
Згідно з даними Державної прикордонної служби, за три роки безвізу українці здійснили майже 49 мільйонів поїздок до країн ЄС, як за біометричними, так і не біометричними паспортами. Найбільш популярним серед українців є кордон з Польщею. За час безвізу зросла популярність авіаперельотів.
-
Згідно з даними опитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, більшість українців назвали введення безвізового режиму з Європейським Союзом головною політичною подією 2017 року.
-
Львівщина декілька років є лідером рейтингу європейської інтеграції областей, який, зокрема, включає використання населенням переваг безвізу.
-
Додамо, що через коронавірус та карантинні обмеження поїздки за безвізовим режимом було тимчасово скасовано. Однак їх обіцяють відновити після успішної кампанії вакцинації.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе