Майже як в кращі часи. Коли й куди можна буде полетіти зі Львова
Про паспорт вакцинації українцям доводиться лише мріяти, як і про вибір вільних подорожей, який мали колись, проте галузі авіації та туризму намагаються виживати і, попри складні умови, готові запропонувати пасажирам розгалужену польотну мережу зі Львова вже починаючи з квітня.
"Еспресо.Захід" провів її аналіз на базі літнього графіку аеропорту "Львів" і пропозицій авіакомпаній, які ті озвучували нещодавно.
Якщо графік польотів на зиму, для якої й так характерний суттєвий спад активності, в аеропорту "Львів" виглядав гнітюче (декілька столиць, Стамбул і чартери на курорти в Єгипет), то з настанням весни авіакомпанії формують багатообіцяючі плани.
Щотижня, вже починаючи з цього, любителі подорожей мають підстави очікувати відкриття все нових і нових напрямків. Подаємо ці дані по авіакомпаніях у порядку, як вони розташовані у розкладі рейсів аеропорту "Львів".
Austrian Airlines
Відновила рейси у Відень з 22 березня. Спочатку заплановано три польоти у тиждень. З 4 травня– ще два, а 2 червня – в усі дні тижня, крім понеділка.
Lufthansa
Один зі світових лідерів авіаперевезень змінив стратегію щодо аеропорту "Львів". Тепер він концентрує усю увагу на виконання рейсу у Франкфурт на Майні, хоч до пандемії львівські пасажири могли про таке хіба мріяти. Річ у тому, що у цьому місці розташований основний хаб цього перевізника, відтак лише з однією пересадкою звідти можна потрапити практично в кожну точку світу. Досі Lufthansa літала зі Львова лише в Мюнхен. Зараз же ж цей напрямок скасовано, проте він не зник з льотного маршруту львівського летовища – туди має намір полетіти авіакомпанія SkyUp.
Рейси у Франкфурт стартують з 30 квітня з одного польоту в тиждень, проте згодом їх кількість дійде до шести, в усі дні, крім суботи.
Turkish Airlines
Стандартно виконує щоденні рейси у Стамбул. До того ж у різний період кількість польотів у тиждень варіюється від восьми до дев'яти, тобто в деякі дні є і по два рейси. Це при тому, що у Стамбул, літатимуть також Pegasus Airlines (щоправда, в інший аеропорт) та SkyUp, яка воює в судовому порядку за це право з іншими українськими перевізниками. З одного боку, сам Стамбул привертає туристів з України, як і Львів – з Туреччини. Також Стамбул є одним з найбільших у Європі транспортним хабом, а після відкриття нового аеропорту взагалі претендує на лідерство, особливо в південно-східному напрямку.
Фото: facebook аеропорт "Львів"
LOT
Схожа стратегія й у флагмана польської авіації. Вони з кінця березня (початку літньої навігації) запустили у Варшаву вісім рейсів на тиждень і поступово мають намір збільшити їх до 14, тобто щоденно виконуватимуть два польоти. Все завдяки хабовій моделі роботи, зокрема найкращим пропозиціям для польотів за океан.
airBaltic
З 4 червня мають намір відновити рейс Львів-Рига, здійснюючи два польоти в тиждень.
Авіакомпанія почала виконання рейсів до Львова у квітні 2019 року. Вони були призупинені у період зимової навігації, з кінця жовтня. 2020 року їх так і не відновили через початок пандемії.
Цьогоріч компанія більш оптимістично дивиться на співпрацю зі Львовом. Відзначимо, що airBaltic цікавий тим, що має дуже розгалужену мережу польотів на Півночі Європи. Проте й конкуренти не сплять, анонсуючи польоти у Вільнюс, Каунас і Таллінн.
Pegasus Airlines
Турецький лоукостер з початку літньої навігації виконує щоденні рейси зі Львова у Стамбул, як і Turkish Airlines, проте в інший аеропорт – більш скромне летовище для бюджетних перевізників "Сабіха Гекчен".
Також цього року авіакомпанія має намір літати в курортний Бодрум. Рейси стартують із 3 травня, спочатку двічі в тиждень, а згодом їх кількість дійде до чотирьох.
Azerbaijan Airlines
У азербайджанського перевізника схожа ситуація, як і у балтійських колег. Вони здійснювали польоти до Львова 2019 року, пропустили карантинний 2020, але вирішили відновити 2021-го.
Проте зараз ситуація змінилась і на цьому напрямку з'явилась конкуренція. Якщо раніше Azal роздумував над тим, щоби ввести у мережу польотів ще й свого лоукостера – Buta, то тепер йому доведеться конкурувати з сильним суперником, українською компанією SkyUp, яка вже отримала дозвіл на польоти у цьому напрямку і, вочевидь, розпочне їх виконання невдовзі.
Azerbaijan Airlines планує розпочати виконання рейсів у Львів з 3 травня з трьох рейсів в тиждень. Згодом має намір довести їх до шести.
Ellinair
Грецький перевізник виконуватиме рейси з два курортних міста давньої Еллади. У Салоніки – з 3 червня, в Іракліон – з 28 травня. У розкладі зазначено, що польоти відбуватимуться двічі на тиждень, проте, якщо глянути на дати, то їх періодичність не така чітка, кожні 10 днів.
Зазначимо, що у Грецію мають намір літати також SkyUp (Іракліон і Родос).
Фото: Ігор Сидін
Ryanair
Запланували на літо відразу 16 рейсів: вісім в Італію (Мілан, Рим, Неаполь, Болонья, Піза, Венеція, Барі, Палермо), чотири в Польщу (Варшава, Краків, Познань, Вроцлав), по одному в Німеччину (Дюссельдорф), Угорщину (Будапешт), Литву (Каунас) та Велику Британію (Лондон). Проте більшість із них поки що не відображені в системі продажу квитків. Польоти, згідно з розкладом аеропорту "Львів", мають стартувати з:
-
2 квітня – Мілан-Бергамо (чотири рази в тиждень);
-
3 квітня – Рим-Ф'юмічіно (чотири рази в тиждень);
-
1 травня – Палермо (перенесено на 3 липня) (двічі на тиждень) та Дюссельдорф (двічі на тиждень);
-
2 травня – Краків (два рази в тиждень), Лондон-Станстед (чотири рази на тиждень) та Барі (двічі на тиждень);
-
3 травня – Болонья (двічі на тиждень);
-
7 травня – Неаполь (тричі на тиждень);
-
2 липня – Вроцлав (один раз в тиждень) та Варшава-Модлін (один раз в тиждень);
-
3 липня – Піза (двічі на тиждень) та Венеція-Тревізо (один раз в тиждень);
-
5 липня – Каунас (один раз в тиждень);
-
6 липні – Будапешт (двічі на тиждень);
-
1 серпня – Познань (двічі на тиждень).
Wizz Air
Ще більше, аж 19 напрямків, пропонує угорський лоукостер. Традиційно насиченим є авіасполучення з Польщею – чотири рейси (Вроцлав, Гданськ, Катовіце, Щецин), Італією – чотири рейси (Мілан, Рим, Верона, Катанія), два з Німеччини (Берлін, Дортмунд), і по одному – Угорщина (Будапешт), Португалія (Лісабон), Чехія (Пардубіце), Словаччина (Братислава), Кіпр (Ларнака), Естонія (Таллінн), Литва (Вільнюс), Англія (Лондон), Данія (Біллунд). Старти польотів заплановано з:
- 29 березня – Дортмунд (двічі на тиждень);
- 30 березня – Берлін-Бранденбург (двічі в тиждень) та Лондон-Лутон (тричі на тиждень);
- 2 квітня – Гданськ (перенесено на 30 квітня) (тричі на тиждень) та Вроцлав (перенесено на 9 квітня) (тричі на тиждень);
- 26 квітня – Пардубіце (на 9 квітня)(двічі в тиждень) та Братіслава (на 31 травня) (двічі в тиждень);
- 27 квітня – Мілан-Мальпенса (чотири рази в тиждень), Ларнака (двічі в тиждень) та Катанія (двічі на тиждень);
- 28 квітня – Рим-Чампіно (двічі в тиждень);
- 29 квітня – Таллінн (один раз в тиждень);
- 1 травня – Вільнюс (двічі на тиждень) та Катовіце (тричі на тиждень);
- 2 травня Біллунд (двічі на тиждень);
- 3 травня – Лісабон (двічі в тиждень), Будапешт (двічі на тиждень), Щецин (двічі на тиждень) та Верона (двічі на тиждень).
Фото: Ігор Сидін
МАУ
Компанія з лідера авіації в Україні перетворилась на перевізника, цілком залежного від бориспільського хабу. Доставку ж пасажирів з регіональних аеропортів у Київ здійснює компанія, яку в МАУ називають партнером – Wind Rose.
Відтак у Львові МАУ на літній сезон представлений лише одним регулярним рейсом, у Тель-Авів (з 2 червня), і двома чартерами: в Анталію (з 29 квітня) та Шарм-Ель-Шейх (з 28 березня).
Belavia
Білоруський перевізник стабільний, як "режим Лукашенка". Навіть у найжорсткіші локдауни аеропорт Мінськ працював, а за найменшої можливості Belavia повернувся в аеропорт Львова. У літній сезон рейс Львів-Мінські відбуватиметься щодня впродовж тижня.
SkyUp
Український лоукостер виступає рекордсменом за кількістю напрямків з/до аеропорту "Львів" – перевізник анонсував їх на це літо аж 25. У SkyUp обрали стратегію вибору мінімум двох аеропортів у кожній з держав, куди вони літають, і надають можливість пасажиру, прилетівши у країну в одне місто, вилетіти з іншого. Також авіакомпанія відкрила рейс у Мюнхен, який припинила виконувати Lufthansa, та отримала дозвіл на Баку, з виконанням якого затягували у Azal. Також компанія виконуватиме два внутрішні рейси: в Одесу та Запоріжжя.
Фото: Ігор Козак
Отож, у компанії анонсували по два рейси зі Львова в: Італію (Неаполь, Мілан), Грузію (Тбілісі, Батумі), Туреччину (Стамбул, Анталія), Єгипет (Хургада, Шарм-Ель-Шейх), Іспанію (Барселона, Аліканте) та Грецію (Родос, Іракліон). По одному – в Ізраїль (Тель-Авів), Францію (Париж), Німеччину (Мюнхен), Кіпр (Ларнака), Албанію (Тірана), Болгарію (Бургас), Польщу (Лодзь), Словаччину (Братислава), Чехію (Прага), Чорногорію (Тіват).
-
29 березня – Стамбул (чотири рази в тиждень), Хургада (чартер);
-
30 березня – Шарм-Ель-Шейх (чартер);
-
6 квітня (перенесено на 11 травня) – Прага (три рази в тиждень);
-
7 квітня (перенесено на 28 квітня) – Неаполь (двічі на тиждень);
-
20 квітня (перенесено на 16 травня) – Тель-Авів (три рази в тиждень);
-
28 квітня – Тбілісі (двічі на тиждень), Анталія (чартер);
-
29 квітня – Батумі (чотири рази в тиждень);
-
30 квітня – Лодзь (двічі в тиждень);
-
12 травня – Париж-Бове (двічі на тиждень);
-
21 травня – Мілан-Бергамо (двічі на тиждень) Аліканте (двічі в тиждень);
-
22 травня – Барселона (двічі на тиждень);
-
23 травня – Мюнхен (двічі на тиждень);
-
25 травня – Родос (один раз в тиждень);
-
27 травня – Ларнака (двічі на тиждень);
-
28 травня – Одеса (п'ять разів в тиждень) Іракліон (двічі на тиждень);
-
29 травня – Запоріжжя (двічі на тиждень);
-
30 травня – Тірана (двічі в тиждень);
-
1 червня – Бургас (двічі на тиждень);
-
4 червня – Братислава (двічі в тиждень);
-
5 червня – Тіват (тричі на тиждень).
Wind Rose
Компанія міцно зайняла нішу розвитку внутрішніх перевезень. Таким чином вона включилася у наповнення авіаційного хабу в Борисполі пасажирами з регіонів України. Це на руку передовсім МАУ, яка вже й не приховує, що компанії працюють у партнерстві. Також перевізник втілює модель внутрішніх перевезень із пересадкою в Києві.
Відтак на напрямку Львів-Київ авіакомпанія витіснила всіх конкурентів (МАУ, SkyUp та Мотор Січ), виконуючи три рейси в день на невеликих регіональних економних літаках ATR.
Решта рейсів авіакомпанії зі Львова – це чартери в Туреччину (Анталія) та Єгипет (Шарм-Ель-Шейх).
Фото: Ігор Сидін
Azur Air
Авіакомпанія виконує лише чартерні рейси у ті ж популярні для пасажирів Єгипет (Шарм-Ель-Шейх) та Туреччину (Бодрум, Даламан, Анталія).
Bees Airline
Молодий український перевізник фактично від початку роботи прийшов у аеропорт "Львів". Видно, що багато в чому Євгеній Хайнацький іде протореними шляхами авіакомпанії SkyUp, у якій працював і для якої львівське летовище стало одним з базових. Поки що "бджілки" зі Львова літатимуть лише в Єгипет: двічі на тиждень у Хургаду (з 31 березня) та Марса Алам – теж двічі на тиждень (з 2 квітня).
Фото: Олег Яцків
Підсумовуючи, зазначимо, що всього з аеропорту "Львів" цього літа літатимуть 16 авіакомпаній. Рейси відкрито у 28 країн і 60 міст. Найбільше напрямків – в Італію (10), Польщу (8) та Німеччину (5). Чотири та три, відповідно, у Туреччину та Єгипет. Також три у Грецію. По два у Грузію, Іспанію, Литву та Чехію. Решту – по одному. Найбільше авіакомпаній, одразу шість, літають у Стамбул:
-
Італія (Неаполь, Мілан, Рим, Верона, Катанія, Болонья, Піза, Венеція, Барі, Палермо) – SkyUp, WizzAir, Ryanair;
-
Польща (Лодзь, Вроцлав, Гданськ, Катовіце, Щецин, Варшава, Краків, Познань) – LOT, SkyUp, WizzAir, Ryanair;
-
Німеччина (Мюнхен, Берлін, Дортмунд, Дюссельдорф, Франкфурт) – SkyUp, WizzAir, Ryanair, Lufthansa;
-
Греція (Родос, Іракліон, Салоніки) – SkyUp, Ellinair;
-
Грузія (Тбілісі, Батумі) – SkyUp;
-
Іспанія (Барселона, Аліканте) – SkyUp;
-
Чехія (Прага, Пардубіце) – SkyUp, WizzAir;
-
Ізраїль (Тель-Авів) – SkyUp, МАУ;
-
Франція (Париж) – SkyUp;
-
Кіпр (Ларнака) – SkyUp, WizzAir;
-
Албанія (Тірана) – SkyUp;
-
Болгарія (Бургас) – SkyUp;
-
Словаччина (Братислава) – SkyUp;
-
Чорногорія (Тіват) – SkyUp;
-
Білорусь (Мінськ) – Belavia;
-
Угорщина (Будапешт) – WizzAir, Ryanair;
-
Португалія (Лісабон) – WizzAir;
-
Словаччина (Братислава) – WizzAir;
-
Латвія (Рига) – airBaltic;
-
Естонія (Таллінн) – WizzAir;
-
Литва (Вільнюс, Каунас) – WizzAir, Ryanair;
-
Англія (Лондон) – WizzAir, Ryanair;
-
Данія (Біллунд) – WizzAir;
-
Австрія (Відень) – Austrian Airlines;
-
Азербайджан (Баку) – Azerbaijan Airlines, SkyUp(?);
-
Туреччина (Стамбул, Анталія, Бодрум, Даламан) – Azur Air, Wind Rose, SkyUp, МАУ, Pegasus, Turkish Airlines;
-
Єгипет (Хургада, Марса Алам) - Bees Airline, Azur Air, SkyUp, МАУ.
Внутрішніх рейсів буде три: Київ (Wind Rose), Запоріжжя та Одеса (SkyUp).
Майже точно відомо, що не всі плани авіакомпаній буде втілено. Чимало рейсів так і не злетять, старт багатьох з них перенесуть. Але все ж, попри продовження епідемії, авіація намагається оживати, даруючи оптимізм пасажирам.
Фото: Ігор Сидін
Позитиву в цьому розвитку подій додає і початок вакцинації. Чимало країн її активно проводять, а на міжнародному рівні адаптується універсальний паспорт вакцинації. І, власне, в контексті пандемії буде важливо, як кожна з країн впорається з черговою хвилею захворювання.
Влада в Україні наразі провалює заходи щодо подолання наслідків коронавірусу. Тішить хіба перевірений метод здачі ПЛР-тесту, який мав би гарантувати українцям змогу подорожувати за кордон, а іноземним туристам хоч якось спокійно відвідувати нашу країну.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.- Актуальне
- Важливе