Чиновники Садового ігнорують доручення сесії та депутатів ЛМР. Чи буде за це відповідальність?
Виявляється, це непоодиноке явище з боку посадовців Львівської міської ради.
Як це відбувається "Еспресо.Захід" з'ясовував на прикладі виконання протокольного доручення від 25 березня, яке ось уже два місяці блукає коридорами Ратуші.
Отож, 25 березня депутати ЛМР на пленарному засіданні проголосували за протокольне доручення щодо поліклініки на Мазепи. У ньому йшлося:
"Внести зміни до рішення виконавчого комітету від 17.03.2021 № 175 "Про вирішення питання балансового обліку нежитлових приміщень на вул. Гетьмана І. Мазепи, 25", визначивши у переліку нежитлових приміщень, які передаються з балансу КНП "Львівська 1-а міська клінічна лікарня імені Князя Лева" на баланс КНП "Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова" виключно ті приміщення, які використовуватимуть для облаштування тимчасового шпиталю".
У коментарі для "Еспресо.Захід" депутат ЛМР, голова комісії охорони здоров'я та соціального захисту Валерій Веремчук зазначив:
"Це протокольне доручення було озвучено на сесії, і тепер його мають винести на виконком для розгляду. Тобто Андрій Садовий та члени виконкому знають про чітку позицію медиків, комісії та більшості депутатського корпусу щодо цього питання і мусять відреагувати на неї".
Вже через декілька днів, 1 квітня, Секретаріат Львівської міськради скерував це Протокольне доручення на ім'я керуючої справами виконкому Наталії Алєксєєвої.
А далі почали відбуватись незрозумілі речі, тобто не відбувалось нічого. І це стало зрозуміло, коли кореспондент "Еспресо.Захід" спробував дізнатись, чому доручення досі не виконано.
Це питання пані Алєксєєвій вдалося задати 14 травня після засідання виконкому, на якому укотре не розглядалось згадане доручення. Спочатку керуюча справами переконувала, що взагалі не в курсі про що йдеться:
"Я, на жаль, не маю зараз інформації, щоби вам щось сказати. Але можу запевнити: якщо питання готове, то його виносимо на виконком, а якщо ні – не виносимо. Зараз треба з'ясувати, хто був відповідальним за це питання, і питати виконавця. Тобто воно комусь адресовано і його треба питати.
Я моніторю ці питання, які скеровані безпосередньо мені. Далі я, як керуюча справами, здійснюю підготовку питань, які виносяться на виконком. Виконавчі органи їх готують і далі вони йдуть на виконком. До мене воно не надходило і на цей виконком воно, відповідно, не готове".
Читайте також: Ми пішли в суд через бездіяльність виконкому та чиновників, - лікарі поліклініки на Мазепи
Та виявилось, що керуюча справами вводить громаду в оману, оскільки секретар ради, з яким вдалося також поспілкуватись цього ж дня, надав вичерпну інформацію про те, що він скерував це доручення безпосередньо керуючій справами виконкому і станом на 14 травня воно не виконане.
"Вказане протокольне доручення Львівської міської ради підписано секретарем ради та скеровано до виконання керуючому справами виконавчого комітету.
Станом на 14.05.2021 інформація щодо виконання протокольного доручення в управління "Секретаріат ради" не надходила", - йдеться у листі з Управління "Секретаріат ради".
Після з'ясування цієї важливої обставини, довелося ще раз поставити це питання пані Алєксєєвій. Вона знову почала з того, що на виконком йдуть лише готові рішення, а це мав би хтось підготувати. Ці хтось – це або управління комунальної власності, або охорони здоров'я. Та ніяк не наважувалась визнати, що саме вона мала б скерувати це доручення до виконавців, натомість запевняла, що не має таких повноважень:
"Хоч лист і надійшов на моє ім'я, але мене не уповноважували його скеровувати на виконання! Це не моє доручення, а доручення сесії. Я не скеровувала його на виконавця".
Згодом до цієї розмови приєднався Маркіян Лопачак, який підтвердив, що листа вони надіслали саме на ім'я керуючої справами, а вона вже мала б віддати його на виконання.
Тоді пані Алєксєєва змінила риторику і почала запевняти, що можливо листа вже й скеровано виконавцю, але завдання ще не виконане і тому не виноситься на виконком.
Почекавши ще два засідання виконкому "Еспресо.Захід" знову порушив це питання перед сторонами, залученими у процесі.
Маркіян Лопачак повідомив, - "Секретаріат ради" повторно скерував листа до міського голови і тепер він мав би розписати його на виконавців, а ті підготувати на розгляд виконкому.
Читайте також: Розгляд питання про медичні об'єднання у Львові перенесли
Керівник фракції "Європейська солідарність", від імені якої готувалось протокольне доручення, Петро Адамик зазначив, що депутати дають підлеглим Андрія Садового час до наступного пленарного засідання сесії. У разі невиконання доручення, вони вимагатимуть покарання для тих, хто затягував процес:
"Ми звернулись до пані Алєксєєвої щодо виконання цього доручення. Вона стверджує, що воно до неї не надходило. Я думаю, що вона може його просто не побачила. Хоч знаю, що Секретаріат його до неї скеровував. Зараз вона ще має час вирішити це питання, а якщо не зробить цього, то ми на сесії 17 червня піднімемо це питання перед міським головою, нехай він внормує свою підлеглу, щоби вона виконувала свої обов'язки. Санкцією за це може бути позбавлення премії, або догана".
Голова депутатської комісії законності, депутатської діяльності, свободи слова та безпеки Уляна Пак додала:
"Прямого наслідку, яка санкція наступає, у разі невиконання протокольного доручення, немає. Але рада має право вимагати певних дій від чиновників і у разі саботування виконання своїх повноважень, вимагати покарання. В ідеалі, у депутатському дорученні має зазначатись, хто є його виконавцем та у який термін воно має бути виконане. Якщо ж цього не вказано, то це мала б зробити керуюча справами, тобто скерувати лист на виконання у певний підрозділ мерії. І тоді на наступний виконком мав би виноситись проєкт рішення, який просили скорегувати депутати".
Також Уляна Пак, яка є депутатом ЛМР вже другого скликання, відзначила, що це вже не перший випадок, коли виконавчі органи ігнорують рішення сесії. До того ж, непоодинокими є випадки, коли в процесі підготовки рішень губляться документи. Але, на жаль, дуже важко знайти того, хто винен у цьому, адже у чиновників є можливість вказувати на інших і знімати з себе відповідальність.
Відзначимо, що у пресслужбі Львівської міської ради поки не вдалося домовитись про коментар пані Алєксєєвої, хоч запит на це надіслано ще зранку у понеділок.
Нагадаємо, виконкому 17 березня передав усі приміщення поліклініки на Мазепи у підпорядкування Лікарні швидкої допомоги (ЛШМД), начебто під ковідне відділення. Насправді тимчасовий шпиталь було організовано лише в одному корпусі, а у ще двох, як згодом з'ясувалось, має розташуватись поліклініка для ЛШМД. Значна частина медиків поти такого рішення, відтак депутати підтримали їх і скерували протокольне доручення, щоби усі приміщення, за винятком того, де буде резервний шпиталь, повернули в підпорядкування попереднього власника, а саме Першої міської лікарні.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе