Чернівецькі програмісти створили розширення для браузера, яке блокує російський контент
Програмісти з Чернівців створили розширення для браузера Google Chrome, що блокує доступ до всіх сайтів та програм, що стосуються Росії
Про це пише Молодий Буковинець, передає "Еспресо.Захід".
Керівник проєкту Сергій Янушевський та волонтер-програміст Максим Ставчанський розповіли виданню, як виникла ідея створити розширення веббраузера, про його актуальність та коли він буде доступний для українців.
"Наш проєкт називається No russia content. Ідея створити його виникла в травні цього року. За чотири тижні ми розробили програмне забезпечення для вебпереглядача Google Chrome. Почали саме з нього, адже Google Chrome сьогодні є найпопулярнішим та найпоширенішим у світі браузером", – каже керівник проєкту Сергій Янушевський.
Нове розширення блокує російський контент та не дозволяє йому розповсюджуватися в інформаційному просторі.
"Під час введення запиту у пошуковик (ред. – онлайн-служба, що дає можливість шукати інформацію в інтернеті) наше нове розширення не дозволяє Google підтягувати інформацію з російських джерел. Сьогодні більшість людей користується технологіями VPN (ред. – технологія анонімного підключення до мережі), проте вони не блокують російське наповнення в інтернеті. Створене розширення відрізняється тим, що його можна використовувати за кордоном. Оскільки за кордоном є доступ до російського контенту, то завдяки встановленню цього розширення на комп’ютер припиниться монетизація для користувачів Росії", – розповідає С. Янушевський.
Над розробкою нового проєкту No russia content працює також студент Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Максим Ставчанський. За словами волонтера-програміста, нове розширення можна буде завантажити на спеціальній платформі після того, як його удосконалять.
"Під час написання програмного забезпечення, звичайно ж, траплялися певні виклики для нас. Деякі сайти у мережі були зареєстровані за межами Росії, через що алгоритм блокування російського контенту міг не спрацювати. Проте ми розробили інші варіанти, які, попри іноземний регіон, можуть відрізнити, де оприлюднений російський контент", – зазначає М. Ставчанський.
Надалі у планах розробників – підключення до розширення штучного інтелекту (ред. – це метод змусити комп'ютер чи програмне забезпечення "мислити" як людський мозок), який допомагатиме точніше виявляти російське наповнення у мережі.
"Плануємо працювати над оновленням розширення, у планах додати до нього – штучний інтелект для покращення роботи. Це для того, щоб він розпізнавав російський контент більш точно", – каже Максим Ставчанський.
Наразі розробка нового розширення триває. За словами Максима, українці зможуть його завантажити на свої пристрої через місяць.
- Нагадаємо, у Чернівцях оголосили переможців Одеського кінофестивалю
- Актуальне
- Важливе