Атовці почали розчищати від чагарнику свої ділянки біля Брюховичів
Найперше взялися за землі учасників російсько-української війни, які нині на фронті.
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
"Почали розчищати крайні ділянки. Ми вирізаємо чагарник, а великі дерева не рухаємо. Наразі взялися за ділянки, що належать хлопцям, які нині на Сході, адже вони захищають нас, а ми допомагаємо їм. Потім буде ротація, і вони дбатимуть за наші ділянки, поки ми воюватимемо", – каже учасник російсько-української війни, боєць 24-ї Окремої механізованої бригади Юрій Калинич.
Чоловік розчищає ділянку свого побратима Костянтина Дєругіна, який нині у 24-ці воює у зоні ООС. Наводити лад на своїй землі разом із Юрієм приїхали ще з десяток "атовців" із сім’ями.
З донькою та двома синами приїхав Тарас Прусак. Нині теж розчищає ділянку, побратима, оскільки власна земля розташована далі. Наразі чоловіки, згідно з паперовим планом, відмітили шість ділянок і на них наводять лад.
"Ми чистимо чагарники, – каже пан Тарас. – Якщо цього не робити, за кілька років тут справді виростуть дерева. Нам вказують на те, що вирубуємо ліс. Ні, подивіться, ми чистимо чагарник. Якщо ще кілька років цього не чистити, тут справді буде ліс і навіть будиночка дачного тут не зможемо поставити. А я дуже хочу тут дачу, щоб жити із сім’єю".
Читайте також: "Хлопці отримали землі законно, їх неодноразово перевіряли", – Олександр Поронюк про ділянки для АТОвців у Брюховичах
Поки батько порається із чагарниками, п’ятирічна Софійка біля татка теж мріє про будинок, де житиме з батьками. І доки у мріях власний будинок, майструє хатинку з підручних матеріалів.
"Я роблю хатку тут. Поки що для зайчиків, – каже Софійка. – Якби в нас тут був будинок, хотіла б жити тут з батьками і братиками. Бавитися тут".
Читайте також: "Міська влада з нас робить аферистів": учасники АТО про землі у Брюховичах
Наразі всі учасники війни мають ділянки по сім соток. Переконують: будинки мають бути не вище за дванадцять метрів, а вищих збудувати тут не дозволять.
Читайте також: Земля "обраним": чому атовцям не дозволяють будуватися? − розслідування
"Для чого мені в лісі квартира у багатоповерхівці, – дивується Юрій Калинич. – Ні, тут ми не дозволимо вище будувати. Не можна, закон не дозволяє. Ми не підемо проти закону. Адже нам ще підписувати містобудівні умови в місті, і розуміємо, якщо тут буде висотка більш ніж 12 метрів, нам їх не підпишуть".
- Нагадаємо, одне зі львівських видань опублікувало інформацію, що на північній околиці Львова планують забудувати житлом частину лісу площею близько 20 га. Цю землю ще у 2017 році Олег Синютка віддав атовцям під дачне будівництво. Журналісти видання зазначали, начебто цією землею скористаються зовсім не атовці. Замість будиночків, де мали б мешкати ветерани російсько-української війни, за їхніми даними, мали збудувати багатоквартирне житло.
- Тоді у фракції "Європейська Солідарність" зазначили, що не дадуть жодного голосу в підтримку афери з будівництвом багатоповерхівок у Брюховицькому лісі. Висотної забудови там не буде.
- Нагадаємо, що історія з ділянками для учасників АТО тягнеться ще з 2017 року. Тоді на території колишнього військового містечка №230, будівлі якого лежать у руїнах, та поросли чагарниками, голова Львівської ОДА Олег Синютка виділив 143 земельні ділянки, а 2019 року – ще 19. Містечко тоді розташовувалося між Львовом і Брюховичами, але після реформи децентралізації увійшло в межі Львівської міської територіальної громади, відтак усі дозволи має надавати Львівська міська рада.
- Тим часом, міські чиновники виступили проти будівництва житла для військових. Так, заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач упевнений, що ці п’ять гектарів, які просять "атовці", насправді забудують. Про це він написав на своїй сторінці у мережі фейсбук. Чиновник нічого не говорить про допомогу атовцям, але переймається тим, що під час будівництва вирубуватимуть ліс, який там виріс, поки військовим містечком ніхто не користувався.
- Тим часом Катерина Сербін зареєструвала петицію, де вимагає "не допустити житлової забудови замість прадавнього лісу по вул. Замарстинівській у напрямку смт. Брюховичі". Петицію підтримали чимало чиновників Львівської міської ради. Петиція набрала необхідну кількість голосів і тепер буде розглянута на сесії ЛМР.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе