Еспресо. Захід

Зі Львова відкрився перший туристичний сезон у Грузії. Чому варто полетіти

22 червня, 2021 вiвторок
12:01

Рейси у Батумі на регулярній основі, які відкрила авіакомпанія SkyUp, виконуються вперше в новітній історії аеропорту "Львів".

Зміст

Зважаючи на те, що раніше польоти у Грузію ніяк не вдавалось запустити на постійно – це велике досягнення для летовища та справжній подарунок для пасажирів, особливо у період суттєвих карантинних обмежень, повідомляє кореспондент "Еспресо.Захід".

Хоча, здавалося б, що може бути простішим, аніж відкрити рейс у фактично сусідню країну, де відсутній мовний бар'єр, а культура та звичаї якої вже стали практично рідними для нас. Згадати хоча б десятки хінкалень та сотні магазинчиків швидкої їжі по-грузинськи. Вже не кажучи про чисельну грузинську громаду та аншлаги на концертах балету "Сухішвілі", які бувають у Львові, напевне, частіше, від ансамблю Вірського.


Пам'ятник засновникам балету Сухішвілі

Та щось постійно не складалося і спроби відкрити регулярне сполучення завжди зазнавали краху. Допомогла, як не дивно, пандемія, яка різко змінила ринок авіарейсів та вподобань туристів. Звісно ж, для прихильників "all inclusive" все стабільно, а от для тих, хто любить активний відпочинок, відкрилися нові світи. І ключовими напрямками для туристів зі Львова зараз стали Грузія, Албанія та Чорногорія. І цей сегмент майже повністю зайняла авіакомпанія SkyUp.

Чому варто відпочивати в Грузії

Як би це банально не звучало, але чи не в першу чергу через наявність прямого авіасполучення.


В аеропорту Батумі водночас перебували відразу два літаки авіакомпанії

Коли в аеропорт "Львів" заходили лоукостери, то їхні представники, як мантру, твердили, що тепер для значно ширшого кола пасажирів стане нормою поснідати вдома, а обідати вже в іншій країні. Тоді це виглядало фантастикою, а зараз – стало реальністю.

Адже ті ж квитки у Батумі можна придбати за вартістю від 2,4 тис грн. А два рейси у тиждень з вильотом о 9.50 та приземленням через близько 2,5 годин – яскраве цьому підтвердження. Снідаємо вдома варениками, а обідаємо – хачапурі по-аджарськи!

Далі, окрім вибору страв, які хочеться скуштувати, перед відпочивальниками постає проблема вибору місця для відпочинку та його формату. Насправді у Батумі дуже багато готелів, а ще більше їх у навколишніх містечках. Місцеві не купаються у морі у самому місті, тому і радять усім або поселятись в околицях, або у Батумі, але обирати собі для відпочинку щодня інший пляж.

Сприяє цьому і те, що дороги у Грузії чудові, їздить комунальний транспорт та можна орендувати авто. А корки і вузькі вулички – та ми звикли до них у Львові! Несподіванкою можу бути хіба корови, які гуляють дорогами, чи навіть дрімають на них – та до того швидко можна призвичаїтись.

Іншу частину відпочинку можна (навіть треба!) присвятити мандрівкам у гори. В районі Батумі вони майже, як Карпати))), але з елементами субтропіків. Тому частина туристів стверджує, що у них, як в Сколівських Бескидах, а інша – як на Танзанії чи Канарах. І справді тут і непрохідні ліси, і стрімкі гори, і водоспади. А ще бамбук, евкаліпт, десятки різновидів соснових дерев та неймовірна кількість екзотів.

Хто хоче побачити цю красу у концентрованому вигляді, може відвідати у Батумі величезний (близько 100 га) ботанічний сад, а в околицях – унікальний дендрологічний парк, заснований одіозним грузинським олігархом Бідзіна Іванішвілі.

Про їжу, вино, традиції застілля, тости – годі розповідати, а краще самому спробувати. Ні тревел-блогери, ні музичні записи, ні кращі алкомаркети у нас не здатні передати вражень, отриманих від цих, відточених століттями, шедеврів.

Та головною несподіванкою для українців стане відчуття того моменту, який доводиться пережити кожному, хто приїжджає в іншу країні – перехід на розрахунок місцевою валютою. Якщо при переході на євро завжди відчувається певний стрес, то з ларі – суцільне задоволення. Вартість ларі близько 8,5 грн, а ціни дуже адекватні (ціна одного хінкалі 0,6-1 ларі), що робить процес адаптації безболісним, а розрахунок приємним. Якщо додати до цього наявність обмінників на кожному кроці та майже повсюдну можливість платити з картки, то це дозволяє уникнути проблем і отримувати задоволення від перебування.

То ж навіть якщо ви приїхали з іншими намірами, вам не вийде мало їсти і пити – усе смачне і ситне, а голова йде обертом вже від переліку вин та їх поетичних назв. Не вийде вам і не закохатись у цю країну – тут щирі люди, яскраві традиції, запальні музика і танці. Не вийде і позбутися бажання повернутися сюди ще раз - бо тут, як вдома.

Чому Ви у Грузії будете, як вдома?

На це є багато причин, але головною, певне, є та, що Україна, і Львів зокрема, стали другою батьківщиною для великої грузинської діаспори, а українців на Кавказі зустрічають з особливою теплотою та щирістю.

Звісно ж, також можна говорити про спільні православні корені, про наше пострадянське минуле, про схожу олігархічну систему (хоч у Грузії стверджують, що подолали корупцію), про напрацьовані зв'язки політичних еліт. Але усього цього не було б без спорідненості культури та менталітету.

І тут у Львова та Батумі є особливий контекст. Обидва міста розташовані на межі рівнини та гір. І обидва – у свій час відіграли особливу роль у розвитку нафтового промислу свого регіону. У Львові вперше у світі відбулася рафінація нафти і Дрогобич став центром промислу, а Батумі став ключовим пунктом для транспортування "чорного золота" з каспійського регіону.

А ще у Батумі більше 200 днів на рік іде дощ! І символом міста є дельфін, який ховається від нього під пальмовою гілкою. Ну чим не Львів!

Якщо говорити загальніше, то наші цивілізації сягають сивої давнини, і обидва народи можуть похвалитись тисячолітньою традицією державності. Як гарно кажуть у Грузії, давні греки припливали до них та засновували свої міста-колонії, щоби вчитись, обмінюватись здобутками прогресу та торгувати на рівних.

Також обидва наші народи постійно мусили берегти свою землю та боронити її від ворогів. Грузини і зараз кажуть, що найспокійнішим та найбезпечнішим сусідом у них завжди було море.

І досі у нас залишається спільний ворог і спільні проблеми, пов'язані з ним: анексовані Росією території, досвід гібридної війни та постійна загроза ескалації конфлікту.

Але звідти і формується схоже прагнення до розвитку та бачення майбутнього: розбудувати державу, увійти у ЄС та НАТО. А особливо – здобути перемогу у війні за свої землі. Адже Крим та Донбас – це Україна, а Абхазія та Осетія – це Грузія.

І це формує ще одну схожість – грузини багато говорять про політику, про те, як вони перемагали ворогів і про те, як вижили, як народ, завдяки традиціям.

Та, водночас з усіма спільними рисами, Грузія є дуже особливою країною на межі двох світів та двох релігій - вона захоплює глибиною історичного коріння, заворожує традиціями та закохує простотою і щирістю людей.

Нагадаємо, авіакомпанія SkyUp відкрила рейс Львів-Батумі 29 квітня. Він відбувається двічі на тиждень: у вівторок та суботу. Вартість квитків – від 2391 грн.

Окрім цього, перевізник виконує зі Львова регулярні рейси у Стамбул, Бодрум, Одесу, Тіват та Тирану, а з 4 липня ще й Баку. Також чартери у Анталію, Шарм ель Шейх, Марса Алам, Хургаду та Ель-Касим.

У кожній країні зараз діють окремі правила перетину кордону, які слід актуалізовувати перед виїздом, переглянувши їх на офіційному сайті МЗС. У випадку з Грузією, потрібно обов'язково пройти ПЛР-тест за 72 години до поїздки. Другого тесту перед поверненням в Україну, який був необхідний ще нещодавно, тепер не вимагають. Також для перетину кордону з Грузією слід заповнити спеціальну форму, яка підтягується при замовленні квитка на сайті перевізника. Безпосередньо у Грузії, як і в Україні, носити маски на вулиці не вимагають – її слід одягати лише у громадських місцях.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.13
    Купівля 41.13
    Продаж 41.63
  • EUR
    Купівля 43.13
    Продаж 43.89
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
15:28
У Львові ветерани й захисники можуть відвідувати міські заклади культури безкоштовно
15:06
Судовий вирок
Буковинця судитимуть за переправлення військовозобов'язаних до Румунії
14:52
Переховували чоловіків у кількох будинках: на Рівненщині оголосили підозру двом жителям за організацію незаконних переправлень
14:33
На Закарпатті зіткнулися рейсовий автобус та Audi, загинула 22-річна водійка
14:32
Керецьківська сільрада
Депутату, який підірвав гранати на сесії сільради на Закарпатті, винесли вирок
14:13
На Хмельниччині 70% іноземців, які проживають в області, є росіянами
14:02
затримані біля Білоруського кордону
Волині викрили двох жителів прикордоння, які переправляли чоловіків до Білорусі
13:45
парк Знесіння у Львові
У Львові в парку "Знесіння" облаштують інклюзивний спортмайданчик та доріжку для прогулянок
13:32
Оновлено
У Львові розпочинають ремонт частини вулиці Сяйво, тролейбус на Левандівку не курсуватиме
13:27
кайданки
У Луцьку затримали 15-річного хлопця, який вимагав 1 млн грн викупу після фейкових замінувань
13:05
земля, земельна ділянка
Депутата зі Львівщини оштрафували на пів мільйона за корупцію
12:59
Оновлено
На Закарпатті викрили чергову схему ухилення від мобілізації
На Закарпатті посадовиця ТЦК, лікарка ВЛК і психіатри торгували діагнозами про психічні розлади
12:50
На Львівщині викрили підпільний склад сировини для виробництва сигарет
12:39
На Львівщині погіршилась ситуація з захворюваністю на кашлюк та правець
12:25
На кордоні затримали угорця, який на авто намагався "прорвати" пункт пропуску в Україну
12:20
Ексклюзив
міст на Ковча
Навіщо будувати трамвайну колію на Миколайчука, якщо у нас може впасти міст на Ковча, – Ігор Зінкевич
12:10
чадний газ
На Львівщині чадним газом отруїлася ціла сім'я
11:52
затримання
У Львові 38-річний чоловік вдарив ножем свого брата-близнюка
11:39
Німецькі школярі передали понад 430 подарунків дітям у львівських лікарнях
11:25
Нового очільника Рівненського району полковника Юрія Колоса представили головам громад
Нового очільника Рівненського району полковника Юрія Колоса представили головам громад
11:23
блокування кордону, Польща
Польські фермери до кінця року заблокують рух вантажівок через ПП "Медика - Шегині", – митниця
10:56
паспортний контроль кордон
Скільки людей перетнули західний кордон України 21 листопада
10:46
ППО
На Хмельниччині сили ППО вранці збили чотири "шахеди": є пошкодження будинку
10:39
Злочин Росії, який не перестає повторюватися. У Львові покажуть документальний фільм-терапію "Перемоги 118"
10:20
Неподалік Дрогобича на Львівщині у річці знайшли тіло чоловіка
Неподалік Дрогобича на Львівщині у річці знайшли тіло чоловіка
09:59
Закарпатську обласну службу зайнятості очолив ексголова Мукачівської райадміністрації Едгар Токар
09:43
свічка_скорбота
Львівщина сьогодні прощатиметься з трьома захисниками
09:27
зона прикордонного контролю, перетин кордону
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 22 листопада
09:18
На Львівщині на пункті перетину кордону у мікроавтобусі виявили контрабанду екшн-камер та навушників на 400 тис. грн
09:02
кільцевання лелек
Лелека Світязь, який два місяці тому зник у долині Нілу, вийшов на зв'язок
08:29
У селищі Торчин на Волині відкрили Алею пам'яті загиблим на війні захисникам
У селищі Торчин на Волині відкрили Алею пам'яті загиблим на війні захисникам
08:00
Інтерв’ю
Олег Дуда
Олег Дуда - про масштабні ремонти у Львівському онкоцентрі, введення платних послуг та вплив війни на кількість онкохворих
07:56
хмари
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 22 листопада
07:40
Оновлено
світло
Світла буде більше: графіки та групи відключень електроенергії на Львівщині 22 листопада
07:30
Ексклюзив
Нова транспортна мережа та абонементи: що надалі очікувати від е-квитка у Львові
2024, четвер
21 листопада
22:52
зґвалтування
На Волині на 5 років засудили чоловіка, який чинив розпусні дії щодо 10-річної дитини
22:26
На хабарі викрили офіцерку Закарпатського ТЦК
21:53
ватра в пам'ять про Небесну Сотню у Львові
У Львові ватрою з українськими піснями вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Фото
21:30
На Тернопільщині селищна рада сплатить 4,7 млн грн через стихійні сміттєзвалища
21:09
Оновлено
Тетяна Крупа
Суд залишив під вартою очільницю Хмельницької МСЕК Крупу, але зменшив суму застави
Більше новин