Втратив ногу, але не жагу до гри у футбол: у Львові реабілітують 27-річного захисника
Після важкого поранення Олександр Чинчлей, який проходить реабілітацію у центрі "Незламні", продовжує займатися футболом та незабаром візьме участь у турнірі в Польщі
Про це повідомляє Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід".
Олександру – 27 років, він з Одещини. До війни працював у будівельній сфері, а улюбленим заняттям поза роботою завжди був футболом. Грає з 7 років, а дорослим навіть брав участь в Одеській Лізі Співдружності – першості для місцевих аматорських команд.
Військовий шлях Олександра
До війська Олександр долучився добровільно вже на третій день повномасштабного вторгнення. До поранення встиг повоювати майже на всіх гарячих напрямках. Зокрема, брав участь в обороні та штурмах на Херсонщині, Запоріжжі, Донеччині та Харківщині.
У листопаді 2023 року, під час виконання бойового завдання в селі Роботине Запорізької області, захисник втратив ногу. Тоді ворог щільно накривав їх вогнем. Потім виник ближній бій і в Олександра поцілили гранатою.
Після низки медзакладів, на протезування і реабілітацію Олександра скерували до центру UNBROKEN у Львові.
Читайте також: Як проєкт "Місто лікує" у Львові допомагає реабілітувати військових
Реабілітація бійця у Львові
"Кукса була ще незагоєна, тож спершу за пацієнта взялися хірурги. Виконали кілька втручань: забрали вакуумний апарат із рани та викачали гематому. Після загоєння до роботи приступили протезисти та виготовили для Олександра штучну кінцівку", – зазначають у повідомленні.
Нині, аби опанувати протез, пацієнт активно тренується, і одночасно продовжує грати у футбол. Олександр зрозумів, що відсутність кінцівки – не привід розпрощатися зі своєю пристрастю, і відкрив для себе адаптивні види спорту та змагання для осіб з інвалідністю. Уже за кілька днів захисник гратиме у футбол на турнірі в Польщі.
Довідково про центр UNBROKEN
Національний реабілітаційний центр "Незламні" (UNBROKEN) – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. Також у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Мета центру – аби люди з воєнними травмами не змушені були їхати на лікування за кордон, а рятувати, протезувати, реабілітувати їх можна було в Україні.
- До слова, 21 червня у Львові презентували оновлений реабілітаційний центр Superhumans.
- Актуальне
- Важливе