Львівські лікарі понад місяць боролися за життя дівчинки, яка народилася із вадою діафрагми
У Львові понад місяць боролися за життя дівчинки, яка народилася із вадою діафрагми, що посунула внутрішні органи, перетисла легеню та не давала дихати
Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова, передає "Еспресо.Захід".
На третю донечку – Єлизаветку – родина Митків із міста Стрий, що на Львівщині, чекала з нетерпінням. Мама Оксана, з огляду на досвід попередніх вагітностей, на 29-му тижні відчула, що з її крихіткою щось не так. Жінка записалася на позапланове обстеження і дізналася, що в донечки діафрагмальна грижа. Це вроджена патологія, за якої органи черевної порожнини – через дефект діафрагми, себто отвір у ній – переміщаються в грудний простір. Так, у Єлизаветки на місце лівої легені перемістилися кишківник, шлунок та ліва доля печінки.
Для подальшого спостереження Оксану скерували до Львова – у Дитячу лікарню Святого Миколая. Тут лікарі ухвалили рішення, що дівчинка з’явиться на світ одразу після формування легень – шляхом кесарського розтину. Та за місяць під час чергового огляду лікарі виявили ще одну патологію – кісту, що стрімко росте в черевній порожнині крихітки і яку необхідно буде видаляти одразу після народження.
Народження дівчинки та її лікування
Єлизавета з’явилася на світ 14 березня – на 37-му тижні вагітності. Попри потребу негайно оперувати, лікарі не змогли виконати втручання, позаяк маля не дихало самостійно. Неонатологи відділення інтенсивної терапії новонароджених підключили Єлизаветку до апарату високочастотної вентиляції легень. Операцію довелося відкласти.
За тиждень після народження наші хірурги взялися оперувати дитину просто в реанімації – в кювезі, який забезпечував життєдіяльність немовляти.
"Спершу – видалили кісту, яка займала вже половину черевної порожнини. Потім – органи із грудного простору, а це кишківник, ліву долю печінки та шлунок, повернули на місце – у черевну порожнину. Під час третього етапу операції хірурги скорегували саму ваду – відновили м’язеву перетинку діафрагми. Тож, ліва легеня змогла повернутися на своє місце, розправилася та наповнилася повітрям", – розповіли медики.
Виходжували дівчинку ще близько трьох тижнів. Нині одномісячна Єлизавета впевнено одужує.
Львівські медики рятують життя дітей
Львівські дитячі нейрохірурги видалили частину півкулі мозку 4-річній пацієнтці з Північної Ірландії, аби позбавити її важких судомних нападів. Родина з Британських островів здолала 3000 км, аби звернутися за допомогою до спеціалістів найбільшого у західних областях України Центру нейрохірургії та хірургічного лікування епілепсії, що працює у Дитячій лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.
Також львівські лікарі виявили у шестирічної Аделі із Запоріжжя пухлину, діаметром до 10 см. Медики видалили утвір, і тепер здоров'ю дитини нічого не загрожує
Львівські хірурги зробили хлопчику-сироті операцію, на яку він чекав 13 років. Однолітки називали його кривоносий через вроджену ваду обличчя – розщілину губи і піднебіння, яка вплинула на все обличчя.
- Актуальне
- Важливе