Чому важливо регулярно обстежуватись: історія 24-річної львів’янки, яка має онкозахворювання щитоподібної залози
Ультразвукове дослідження щитоподібної залози є безпечним для здоров’я. Водночас саме воно дозволяє побачити зміни у роботі щитоподібної залози та вчасно виявити захворювання
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру, передає "Еспресо.Захід".
25 травня – Всесвітній День щитоподібної залози. Це важливий ендокринний орган, який відповідає за роботу та функціонування наших органів.
Ультразвукове дослідження щитоподібної залози є абсолютно безпечним для здоров’я
Медики закликають відповідально ставитися до свого здоров’я та регулярно проходити медичні обстеження, аби переконатись, що ви здорові.
"Потрібно робити ультразвукове дослідження щитоподібної залози, щоб знати чи не маєте ви вузлових утворень. Якщо там є вузлики, то лікар пояснить вам як діяти далі, чи потрібно за ними спостерігати, чи видаляти. Адже кожен випадок унікальний і потрібно враховувати дуже багато факторів", – пояснив в. о. генерального директора Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Олег Дуда.
Лікарі наголошують, що ультразвукове дослідження щитоподібної залози є абсолютно безпечним для здоров’я. Водночас саме воно дозволяє побачити зміни у роботі щитоподібної залози та вчасно виявити захворювання.
Відтак у центрі розповіли історію 24-річної львів’янки, яка має онкозахворювання щитоподібної залози.
Ольга проходила огляди щороку
Ольга – музикантка, учасниця Національного академічного духового оркестру України та музичного дівочого гурту Freedom Jazz. Репетиції, концерти, щільний графік – усе це поставила на паузу недуга, яка увірвалась в життя дівчини дуже неочікувано.
"Я завжди була прихильницею регулярних медичних обстежень і проходила огляди щороку. Я знала, що у мене є маленькі вузлики щитоподібної залози. Але лікарі, до яких я зверталась пояснювали мені, що за ними потрібно лише спостерігати і вони не несуть мені загрози. Тож я постійно робила ультразвукову діагностику щитоподібної залози, і під час однієї з них спеціаліст сказав, що з моїми вузликами щось не так", – розповіла Ольга.
Вона дуже налякалась і одразу звернулась до Львівського онкологічного регіонального-лікувального діагностичного центру, де раніше вилікували її тата.
"У мого батька був медулярний рак щитоподібної залози у першій стадії. Його успішно прооперували у цьому закладі. І саме тому, коли я дізналась, що в мене також може бути онкологічне захворювання, я одразу вирішила звернутись саме сюди", – розповіла Ольга.
У Львівському онкоцентрі дівчину почали ретельно обстежувати і, як виявилось, не даремно.
Недуга Ольги – складний випадок
"Ми запідозрили сімейну форму медулярного онкологічного процесу щитоподібної залози, адже рак щитоподібної залози був у батька дівчини та у її тітки. Тому, незважаючи на те, що вузли у неї були досить маленькими, ми почали більш прицільно її обстежувати. Дівчина здала такий маркер медулярного раку – кальцитонін, який був підвищений", – розповів в. о. генерального директора Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Олег Дуда.
Він зазначив, що недуга Ольги – це складний випадок, коли вузли самої пухлини були розміром 5 мм і 3 мм. Водночас, незважаючи на такий маленький розмір самої первинної пухлини, вони вже метастазували в лімфатичні вузли на шиї.
"Для мене це було шоком. Я багато плакала і дуже винила себе. Я не могла зрозуміти як так могло статись, адже я щорічно проходила обстеження, а виявила захворювання у такій пізній стадії. Але потім я перестала себе звинувачувати і налаштувалась на боротьбу", – пригадала Ольга.
Після ретельних обстежень у нашому онкоцентрі лікарі разом з Ольгою почали боротьбу за її здоров’я та життя. Два оперативні втручання, курс променевої терапії – лікування Ольги було тривалим та складним, але хворобу таки вдалось приборкати.
Дівчина відновлюється та збирається повернутися до музичної роботи
Сьогодні дівчина відновлюється та збирається повернутися до музичної роботи, бо хоч недуга поставила її творчість на паузу, вона не змогла забрати бажання працювати та жити повноцінним життям.
Львівʼянка розповіла, що тепер постійно закликає усіх знайомих регулярно обстежуватись та не боятись боротись за своє здоров’я.
"Багато людей бояться жити без щитоподібної залози, але це не так страшно, як може здатись. Краще жити без неї, ніж з раком! Головне – знайти свою комфортну дозу гормону і не забувати зранку її приймати", – підсумовує Ольга.
- У Львові врятували 8-річну дівчинку з аномально великим шлунком.
- Актуальне
- Важливе