Здавати чи не здавати: чим забезпечені школи Львова, а до чого можуть долучитись батьки
Мило, паперові рушники й дезінфекційні засоби у школах і садочках купують за кошти міського бюджету. Батькам на це здавати кошти не потрібно.
Про це у коментарі для "Еспресо.Захід" розповіла начальниця управління освіти Зоряна Довганик.
"Рушнички, туалетний папір і дезінфікуючі засоби купують за кошти з міського бюджету, як і минулого року. Школи й садочки отримали на це кошти, щоб могли придбати всі необхідні миючі засоби.
Упродовж минулого року ми профінансували 225 мільйонів гривень на придбання диззасобів. Їх було достатньо. Кожна школа в кошторисі має передбачені кошти, з батьків ми кошти за це не беремо. Також додам, що, окрім того, диззасоби отримали ще й від держави. Керівники закладів освіти мали від 80 до 100 літрів, і того є цілком достатньо", - наголосила чиновниця.
Зоряна Довганик зокрема нагадала про те, що у Львові виданий наказ про заборону обігу готівкових коштів. А тому, якщо в батьківських чатах є ініціатори збору грошей на потреби класу не через розрахунковий рахунок школи, то на такі речі можна писати скарги в управління освіти.
"Якщо батьки мають бажання долучитися до ремонтних робіт чи придбання чогось у класі, то вони ці кошти мають перерахувати на спецрахунок закладу освіти та написати призначення. В такому випадку ці кошти стають бюджетними. Директор школи може їх використати виключно на придбання устаткування для школи".
Чиновниця каже, що благодійні внески є суто добровільними, адже в школах вже є все необхідне. Виняток - дрібні ремонти.
"Коли відбулась децентралізація і багато коштів залишається в міському бюджеті, місто в першу чергу ремонтує те, що дуже дороге - система опалення, дахи, котельні, басейни, спортивні майданчики, санвузли. Але всього охопити звичайно нереально.
Читайте також: В управлінні освіти Львова розповіли, у якому форматі навчатимуться учні
Зазначу, що кількість скарг про збирання коштів зменшилась на 90 відсотків, тепер трапляються хіба що поодинокі випадки. Хто має бажання купувати щось для школи - робить це виключно через рахунок. Всі батьки є в різних умовах. Хтось на ці речі не має змоги давати гроші й це - його особиста справа. Якщо вони не мають бажання долучатись, то ніхто не має права їх зобов'язати".
Якщо батьків якимось чином примушують здавати кошти, каже Зоряна Довганик, можна вважати булінгом. Чиновниця радить писати заяву і звертатися у відділ освіти, до якого належить навчальний заклад з відповідною скаргою.
Нагадаємо, на Львівщині першою дозою вже провакциновано 73 відсотки працівників освіти, а це 67 539 освітян. Другу дозу отримали 30 відсотків педагогів (29 273 особи).
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе