Завод ЛОРТА хочуть виключити з переліку підприємств, які звільнять від сплати земельного податку
Депутати ЛМР перенесли питання щодо звільнення підприємств оборонного комплексу від сплати земельного податку.
Про це інформує "Еспресо.Захід".
Під час розгляду питання депутат від фракції "ЄС" Назар Бербека попросив виключити питання заводу ЛОРТА з переліку підприємств оборонного комплексу, які потрібно звільнити від сплати земельного податку. "До мене надійшло звернення трудового колективу, які стверджують про постійні порушення їхніх прав. Їм ситуативно обмежують доступ до робочих місць. Не інформується про зміну роботи підприємства. Здійснюється порушення чинного законодавства і жодної реакції з боку влади на це немає. Окрім того, як ми уже говорили, є Палац культури ЛОРТА – споруда, яка занепадає. Ми хотіли почати діалог з цим підприємством. Тому що кожен місяць простоювання цієї споруди призводить до збільшення вартості її відновлення. З огляду на це прошу виключити питання ЛОРТА з переліку підприємств", - заявив він.
За словами депутатки (фракція ЄС) Львівської міськради Уляни Пак, зараз депутати мали би звільнити завод ЛОРТА на понад як 6 млн грн земельного податку. Однак, "зважаючи на аналіз електронних декларацій, можна побачити, що заробітна плата директора заводу ЛОРТА за минулий рік становила більше 6 млн грн. Тобто це керівник, в якого непроплачені енергоносії, відімкнене світло, працівники не виходять на роботу", - зазначила депутатка. Вона додала, що Укроборонпром має можливість забезпечити зарплату цьому керівнику у розмірі 6 млн грн, але місто разом з тим має звільнити підприємство на цю суму. "Нехай все-таки спочатку скерує ці доходи на зарплату працівникам, бо працівники заводу отримують зарплату в місяць близько 750 грн. Люди не мають можливості забезпечити свої сім’ї, а ми з бюджету міста дозволяємо таким чином керівникові отримувати надхмарні доходи", - каже вона.
Читайте також: Директор – мільйонер, підприємство – жебрак. Що відбувається на ЛОРТА
Уляна Пак вважає, що це безвідповідально стосовно мешканців Львова. Тому вона попросила колег зняти питання заводу ЛОРТА із переліку підприємств оборонного комплексу, які потрібно звільнити від сплати земельного податку. "Доки ми не з’ясуємо усі ці обставини і не вийдемо на якийсь консенсус у прийнятті цього рішення", - додала вона.
Своєю чергою, міський голова Андрій Садовий запропонував перенести це питання на наступне засідання сесії.
Зазначимо, що у порядку денного сьогоднішньої сесії було питання "Про звільнення у 2021 році від сплати земельного податку підприємств військово-промислового комплексу, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави".
- Нагадаємо, що директор заводу ЛОРТА – абсолютний рекордсмен відповідно до задекларованих зарплат за минулий рік.
- Такому достатку керівника державного підприємства, що входить до складу "Укроборонпрому", можна було б лише позаздрити, якби не той факт, що саме підприємство у жалюгідному стані. На початку цього року завод ЛОРТА пікетували його ж працівники, яких не пускали на роботу. Підприємству за борги відключили електроенергію, а людей перевели на скорочений графік, аби економити кошти.
- У Міністерстві оборони України у відповідь на інформаційний запит журналістів "Еспресо" повідомили, що жодних боргів перед ЛОРТА це відомство не має. Однак у листі зазначили, що "нові замовлення у 2021 році не передбачаються у зв’язку з незадовільним фінансово-економічним станом підприємства та обмеженими спроможностями підприємства".
- Додамо, що до підприємств військово-промислового комплексу, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, які звільняються у 2021 році від сплати, належать Державне підприємство "Львівський бронетанковий завод", державне підприємство "Львівський державний завод ЛОРТА" та державне підприємство Міністерства оборони України "Львівський завод збірних конструкцій".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе