"Запуск усіх атомних блоків одночасно – це небезпечно", – народний депутат Михайло Бондар
Станом на 31 січня два десятки енергоблоків теплових електростанцій не працювали через відсутність палива, тому екстрено запустили всі 15 блоків АЕС.
Вперше в історії незалежної України одночасно запустили усі енергоблоки атомних АЕС. Про це під час виступу у Верховній раді заявив Володимир Зеленський, чим викликав аплодисменти "Слуг народу" та обурення в енергетиків. Виявляється, досі усі одночасно блоки АЕС не запускали, оскільки це технічно неправильно. Про це "Еспресо.Захід" заявив народний депутат Михайло Бондар.
"Атомні електростанції запустили на максимальну потужність не тому, що атомна енергія дешевша, а тому що вугілля для ТЕС не вистачає. Але проблема у тому, що атомні блоки повинні працювати позмінно. Рано чи пізно кожен блок треба зупиняти для технічного обслуговування. Тому завжди якісь блоки працюють, а якісь проходять технічне обслуговування. Для цього є певна процедура, – каже Михайло Бондар. – Якщо зараз усі блоки запустили, то за якийсь час усіх їх доведеться зупиняти на технічне обслуговування. Після виступу Зеленського фахівці, що є консультантами у паливно-енергетичному комітеті, почали телефонувати та обурюватись. Кажуть, скажіть хоча б його радникам, усім тим "герусам", нехай йому хоч щось нормальне пишуть. Бо це дурня повна. Чого він тішиться?".
Зеленський також заявив, що запаси вугілля в Україні достатні. Утім, за даними диспетчерського центру "Укренерго", станом на ранок 31 січня один блок на тепловій електростанції перебував у аварійному ремонті, а 20 блоків та 1 корпус ТЕС і ТЕЦ не можуть працювати через відсутність палива. Станом на 24 січня через відсутність палива не працювали 16 блоків та 1 корпус ТЕС і ТЕЦ.
"Вони думають, що електроенергія потрібна тільки взимку? Але і навесні, і влітку підприємства працюють, електроенергія потрібна. Але якщо зараз ми не накопичимо вугілля, а атомні блоки, які зараз усі працюють зупиняться, нам доведеться купувати електроенергію за кордоном. Ми уже і так звертаємось по аварійну допомогу до Білорусі. А якщо доведеться, не дай Боже, купувати у Росії? Так, РФ може навіть кілька днів поставити нам електроенергію за демпінговими цінами. А потім поставлять нам ультиматум і триматимуть руку на рубильнику і диктуватимуть нам умови, – каже Михайло Бондар. – Окрім того, небезпека є ще й тому, що через вказівку терміново могли запустити якийсь з блоків, технічне обслуговування якого відповідно до регламенту не завершилось. Це може призвести й до аварійних ситуацій".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе