Закарпатські митники передали конфісковані церковні раритети в Національний музей історії України
Вилучені на кордоні експонати відносять до першої половини ХХ століття.
Про це повідомляє Закарпатська митниця, передає "Еспресо.Захід".
На митному посту "Тиса", що на українсько-угорському кордоні, у 2018 році митники затримали італійця, який у незаконний спосіб намагався вивезти з України церковне начиння: Хрест-Розп'яття, монстрацію та чотиристулковий складень, виготовлені у першій половині ХХ століття.
Проти іноземця склали протокол про порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, наклали адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100% вартості конфіскованих товарів. Церковні раритети вилучили.
Згідно з наказом Міністерства культури та інформаційної політики України "Про передачу вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, для постійного зберігання в державну частину музейного, бібліотечного та архівного фондів", Закарпатська митниця Держмитслужби передала конфісковані раритети до Національного музею історії України.
Що стосується самих церковних конфіскатів, то фахівці описують їх так:
- виносний Хрест-Розп'яття кустарно виготовлений невідомим майстром у першій половині ХХ ст., ймовірно в Україні (мідний сплав, литво, олійні фарби, розпис; розмір 32,5x20,7 см);
- монстрація - виготовлений також у першій половині ХХ століття, ймовірно в Україні (білий та жовтий метал, штампування, фарбування, скло; розмір - 34,5х29 х 4 см), фахівці уточнюють, що монстрація - різновид дароносиці у католицькій церкві;
- складень чотиристулковий - виготовлений у першій половині ХХ століття в Росії (мідний сплав, литво, розмір 18,2х40,9 см). Складень у вигляді чотирьох металевих іконок, які за допомогою втулок складаються-розкладаються. У розкладеному стані є похідним (переносним) вівтарем для молитов.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе