Заборона на експорт українського продовольства закінчиться поверненням квот та мита, – експерт Володимир Коруд
Польським фермерам навряд чи вдасться добитись продовження заборони на експорт з України, але швидше за все ЄС поверне умови, які діяли для українських товарів до війни
Про це у коментарі "Еспресо.Захід" заявив віцепрезидент Львівської торгово-промислової палати Володимир Коруд.
Польські фермери продовжують протести протестувати проти українських продуктів. Зокрема, Агроунія – спілка польських фермерів – вимагає, аби заборону на експорт продовольства з України продовжили і після 30 червня.
"За нормального розвитку подій, експорт з України повернеться до тих правил, що були до війни: тобто квоти, вирівнювання цін. Звичайно, була можливість поставляти товари поза квотами, але тоді уже з митами, – каже Володимир Коруд. – Україна стала глобальним гравцем на агроринку, тому повністю заборонити експорт з України поляками не вдасться. Зрештою, їм і самим це не вигідно".
Читайте також: Які продукти подешевшають через заборону на експорт до Польщі
За словами Володимира Коруда, угорські компанії розкритикували рішення уряду і заявили, що їм насправді потрібна українська продукція, а заборона на експорт з України – це ігри на ринку регіональних трейдерів. "Виглядає на те, що торік, коли почали зростати ціни на агропродукцію, трейдери, зокрема польські, вирішили притримати товар до того моменту, коли ціна ще виросте ще більше. Натомість вона почала обвалюватись, – каже Володимир Коруд. – Вийшло так, що, по-перше, української продукції накопичили багато, місця для неї не вистачало. По-друге, ціна стала падати. Відтак, з запасами, які трейдери встигли накопичити, стало незрозуміло що робити. Тому ціни й обвалились".
- 15 квітня офіційна Варшава затвердила заборону не лише на ввезення українського збіжжя та інших харчових продуктів до Польщі, а й на транзит через територію Польщі. Речник Європейської комісії заявив, що односторонні дії країн-членів Європейського Союзу щодо торгівлі є неприйнятними.
- 18 квітня стало відомо, що в підсумку переговорів, які тривали два дні, ухвалено рішення розблокувати для української агропродукції транзит через Польщу до портів Європи. Відновлення транзиту заплановано з 21 квітня.
- Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик вважає, що Україна несе відповідальність за перенасичення аграрною продукцією ринку Східної Європи.
- 21 квітня Польща розблокувала рух української агропродукції транзитом до польських морпортів, Нідерландів та інших країн ЄС.
- 26 квітня стало відомо, що водії українських фур змушені жити в пункті пропуску Ягодин, бо польській стороні бракує конвоїв для супроводу транзитного вантажу.
- Актуальне
- Важливе