Водії українських фур змушені жити в пункті пропуску Ягодин: полякам бракує конвою для вантажівок
За минулу добу польська сторона повернула у Ягодин 24 вантажівки з олією та крохмалем, які уже були оформлені у пункті пропуску на експорт
Про це повідомляє Волинська митниця.
"Питання черг на виїзд з України в Ягодині справді лише загострилось після прийняття Польщею рішення про заборону експорту та процедуру пропуску товарів сільськогосподарського походження у транзиті. Такого не очікували ні митниця, ні прикордонники, ні розробники експериментального проєкту електронної черги", – повідомляє Волинська митниця.
Пункт пропуску Ягодин бере участь у пілотному проєкті е-Черга. Електронна черга враховувала необхідність ветеринарного контролю для окремого переліку агропродукції. Однак нині черга вантажівок на ветконтроль лише зростає, оскільки за добу його проходять не більше десятка авто.
Читайте також: Зернова криза. Чому найближчі сусіди вдарили по українському агросектору
Натомість під спеціальну процедуру транзиту потрапили вантажі з товарами продовольчої групи із загальної черги. Вони не потребують ветеринарного контролю, оскільки пройшли промислову переробку, однак потрапили до переліку заборонених для імпорту у Польщу.
"Аргументуючи обмеженим ресурсом для конвоювання цих вантажів на польських дорогах, суміжна сторона повертає у Ягодин уже оформлений у ньому експорт. У такому випадку водій змушений чекати на формування нової колони, фактично живучи в непристосованому для цього пункті пропуску. За минулу добу налічили 24 таких повернутих з Дорогуська авто, завантажених олією чи крохмалем", – повідомляє Волинська митниця та додає, що робить усе можливе, аби якомога скоріше знову відправити їх на польську сторону та сприяє водіям у розв'язання питань побуту.
На митниці сподіваються, що процедуру конвоювання вантажів переглянуть уже найближчим часом.
- Починаючи з лютого цього року польські фермери неодноразово блокували пункти пропуску на кордоні з Україною. Вони заявляли, що українське зерно, яке мало б іти територією Польщі лише транзитом, потрапляє на польський ринок, через що ціни різко впали.
- 7 квітня стало відомо, що Україна погодилася припинити експорт зерна до Польщі, залишивши лише транзит. Однак 15 квітня офіційна Варшава затвердила заборону не лише на ввезення українського збіжжя та інших харчових продуктів до Польщі, а й на транзит через територію Польщі. Речник Європейської комісії заявив, що односторонні дії країн-членів Європейського Союзу щодо торгівлі є неприйнятними.
- 18 квітня стало відомо, що в підсумку переговорів, які тривали два дні, ухвалено рішення розблокувати для української агропродукції транзит через Польщу до портів Європи.
- Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик вважає, що Україна несе відповідальність за перенасичення аграрною продукцією ринку Східної Європи.
- 21 квітня Польща розблокувала рух української агропродукції транзитом до польських морпортів, Нідерландів та інших країн ЄС. Пізніше польська сторона уточнила, що транзитом пропускатимуть лише ті вантажівки з аграрною продукцією, які мають запас пального в баку, щоб перетнути територію Польщі без зупинок на АЗС.
- Актуальне
- Важливе