З усіх зниклих безвісти близько 70% перебувають у полоні, решта, на жаль, загиблі, – Марія Петришин
До команди пошуківців щодня звертаються та телефонують родини, у яких військові зникли безвісти
Про це координатор Уповноваженого з питань зниклих безвісти Марія Петришин розповіла у програмі "Війна і волонтери", журналістки "Еспресо.Захід".
"Зараз єдиний доступ до камер наших полонених має Міжнародний червоний хрест, - каже Марія Петришин. - На сьогодні це єдина організація, яка може мати доступ до наших людей. Також сьогодні у процесі пошуку важливо, що нам допомагає Всеукраїнська рада церков. Ми повинні допомогти родинам, бо розуміємо, як важко перебувати у цій невідомості. До нас щодня приходять люди, щодня лунають телефонні дзвінки, щодня відкриваються і у кожного своя історія, ми повинні чути людей. Ми часто чуємо, що ворог не надає жодної інформації. І тут ще важче, коли ми говоримо не про людей, котрі у полоні, а загиблих. Нашим завданням є повернути ці тіла і гідно вшанувати пам’ять людей, які загинули за нашу країну. Є ситуації, якщо територія окупована, немає жодної звістки, на жаль, не завжди ми можемо отримати звідти інформацію. Тому цей процес затягується".
Нині серед зниклих безвісти близько 70% перебувають у полоні, а решта, на жаль, загиблі. Інколи трапляються щасливі історії.
"Я в кінці серпня почала працювати координатором Уповноваженого. Тоді активно долучилися психологи, юристи і люди, котрі готові на волонтерських засадах підтримувати родини, - розповідає Марія Петришин. - Була історія, коли звернулася до нас родина, знаючи, що їхній син загиблий. Через два місяці цю людину повернули з полону. Відверто скажу, ми плакали цілою командою, такі речі дуже розчулюють. Ми ж розуміємо, що інколи з полону виходять люди, про яких не було жодної звістки, про них зовсім ніхто нічого не знав. І це очікування, коли людина вважалася зниклою безвісти і вийшла живою – це велике щастя".
- Нагадаємо, Марія Петришин розповіла про пошук зниклих безвісти.
- Актуальне
- Важливе