Як пацієнтам з туберкульозом отримати медичну допомогу під час війни. Поради НСЗУ
У червні лікування від цієї хвороби пройшло майже 13 тисяч українців
Такі цифри озвучили в Національній службі здоров'я України, передає "Еспресо.Захід".
Понад 1,3 тисячі – це нові випадки, 320 – рецидиви захворювання.
Пацієнт, який не змінював місця проживання, має симптоми туберкульозу і хоче обстежитися, може звернутися за консультацією до свого сімейного лікаря або лікаря-фтизіатра найближчого протитуберкульозного закладу. При цьому мати направлення від лікаря первинної ланки не потрібно.
При зміні місця проживання можна звернутися до сімейного лікаря. Укладати декларацію не обов'язково – під час воєнних дій лікарі "первинки" зобов'язані вести облік переміщених пацієнтів за спеціально визначеною формою. Також можна самостійно звернутися до найближчого фтизіопульмонологічного центру. Зі собою необхідно взяти паспорт або посвідчення внутрішньо переміщеної особи.
У разі якщо людина проходила лікування від туберкульозу, але змушена була переїхати в інший, більш безпечний регіон, їй також необхідно звернутися до найближчого протитуберкульозного закладу. За можливості слід тримати зв'язок зі своїм лікарем — телефоном, в месенджерах або поштою, адже він може допомогти у розв'язанні багатьох питань.
Адреси та контакти найближчих медзакладів можна дізнатися, зателефонувавши до оператора контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Детальніше про роботу контакт-центрів можна прочитати тут. З переліком закладів, які продовжують працювати в умовах воєнного стану, – ознайомитися на сайті Центру громадського здоров'я. Контактні номери, за якими можуть телефонувати жителі Львівщини та внутрішньо переміщені особи, які знайшли тут тимчасовий прихисток: (032)236-89-81 або (032)236-89-94.
- Нагадаємо, рецепти на ліки для пацієнтів з розладами психіки виписуватимуть сімейні лікарі
- Актуальне
- Важливе