"Я проти знесення пам’ятника Моцарту, але я проти таких методів їх встановлення", – Микола Княжицький
Народний депутат пояснив справжні причини непорозумінь між львів’янами довкола пам'ятника Моцарту-молодшому.
Битва петицій навколо львівського пам’ятника Ксаверу Моцарту не вирішить проблеми. Бо вона не в смаках, а в методах встановлення монументів. Про це у прямому ефірі проекту #ЙОd на Івано-франківському ресурсі КУРС заявив народний обранець Микола Княжицький, передає "Еспресо.Захід".
"Львів збирається голосувати за знесення пам’ятника… Я не втручаюся у справи міста, бо є депутатом Верховної, а не міської ради. Хоча турбуюся про своє рідне місто. Телефонував колезі Антону Борковському, який є депутатом міської ради. Ми разом пробували розібратися. Що зробив Садовий? Не порадившись ні з мешканцями, ні з містянами, видав дозвіл на встановлення пам’ятного знаку. Що таке пам’ятний знак? На стіні повісили табличку. Без всяких дозволів на площі Маланюка, де немає пам’ятника Маланюку, ставлять сучасну скульптуру, яка виділяється серед усього, що встановлено зараз у Львові, і встановлена незаконно. Люди збирають підписи, бо вони проти. Є консервативна частина львів'ян, вони мають на це право. Виявляється, з ними ніхто не радиться. Андрій Іванович піариться і хоче показати, який він сучасний", – пояснив Микола Княжицький.
Читайте також: Моцарт як жертва чиновників і неврегульовані пам'ятники Львова
На його переконання, зносити пам’ятник не варто, адже він є мистецьким твором.
"Наша фракція ("Європейської Солідарності" у Львівській міськраді. – Ред.) не має права на демонтаж пам’ятника. Тому що цей пам’ятник дійсно є мистецьким твором відомого скульптора. Але ми точно не можемо допускати, щоб міста розвивалися без жодної стратегії, з повною зневагою до думки людей, переступаючи закон тільки тому, що їх мери хочуть дешево попіаритися. Це самодурство, бо він хотів попіаритися і повісити собі медальку", – веде далі депутат.
Як приклад, він наводить міста Польщі. Наприклад, у Ґданську з'явився музей солідарності, музей ІІ світової війни. Це місця, які притягують на себе наративи, а відповідно і туристів. Натомість українські міста живуть без стратегії.
Читайте також: Ольга Котик. Пам’ятник Францу Ксаверу Моцарту у Львові – новаторство чи епігонство?
"Наші міста забудовують, а мери на цьому піаряться, міста собі живуть, мери тим часом дають гроші містян на свої комунальні підприємства. Але ніхто не говорить, як міста мають розвиватися творчо. А в наших міст є потенціал для цього. Я хочу, щоб Львів виглядав сучасно. У Львові є такі місця, але цього замало. Немає концепції розвитку Львова. Очевидно, мають бути у ньому і місця, де мають бути сучасні пам'ятники. Треба вшанувати Маланюка, він гідний цього. Але все треба погоджувати з мешканцями, а не робити собі дешевий піар. Тому я проти знесення пам’ятника, але я проти таких методів їх встановлення", – переконаний Микола Княжицький.
Передісторія пам'ятника тут:
- Петицію про демонтаж пам'ятника Моцарту у Львові, яка набрала достатню кількість голосів, розглянуть на засіданні міської ради.
- Голова фракції "Європейської солідарності" у Львівській міськраді Петро Адамик розповів, що комісія культури, молоді, спорту та зовнішніх зв'язків ЛМР прийняла протокольне доручення виконкому ЛМР з проханням не приймати жодних рішень про встановлення пам'ятників, пам'ятних знаків, монументальних споруд, інсталяцій до остаточного прийняття положення, яке регламентуватиме процедуру встановлення.
- Німецьке видання назвало авторів петиції за знесення пам'ятника Ксаверу Моцарту "українським міщанством".
- 26 серпня у Львові відкрили перший в Україні пам'ятник Моцарту-сину.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе