Вул. Шевченка та вул. Пилипа Орлика можуть доробити у час війни, але є "але"
У Львові на вул. Шевченка та вул. Пилипа Орлика розпочали реконструкцію ще минулого року, однак з запровадженням воєнного стану всі роботи призупинилися, місто веде переговори з підрядником, щоб той доробив почате, оскільки це стратегічно важливі вулиці, та є юридичні проблеми
Як повідомив "Еспресо.Захід" голова комісії транспорту, зв'язку та міської мобільності Львівської міської ради Ігор Зінкевич, на вул. Шевченка вже почали певні роботи з доопрацьовування до відкриття вулиці до перших поворотів, щоб дати розгрузку з вул. Ярошенка.
"Льівавтодор звернувся до Онур на можливість технічного забезпечення. Можливості оплати, у нас є гарантійні зобов’язання. За словами Садового, співпраця з Онуром є великоформатною і в міського голови є можливість домовитися, я не думаю, що це проблема. Якщо йому не вдасться, тоді прийдеться депутатом включатися. На вул. Шевченка пріоритетність роботи можна максимально швидко виконати, там немає проблем з цим, бо основні роботи зроблені. Натомість, на вул. Пилипа Орлика дещо інша ситуація, бо там ще Львівводоканал не все зробив, але теж треба максимально швидко все доробляти. Обидві вулиці є пріоритетними, бо мають важливе значення у логістиці до відповідних важливих об’єктів", - сказав Зінкевич і додав, що на цю тему мав розмову з директором департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олегом Забарило і той в усній формі запевнив, що з наступного тижня роботи мали би інтенсивніше розпочатися і вони разом проінспектують об’єкти.
Читайте також: 100 днів без ремонту. Як виглядає вулиця Пилипа Орлика. Фото
Наразі, за словами Зінкевича, сам Олег Забарило у відпустці.
Депутат Львівської міської ради та член комісії транспорту, зв'язку та міської мобільності Володимир Лесик розповів "Еспресо.Захід", що ситуація з відновленням ремонтів є складною саме з юридичної сторони. Адже через воєнний стан повноваження сесії передані у компетенцію виконкому, а у час війни на реконструкцію вулиць є заборона на державному рівні, тому основне юридичне питання, чи продовження реконструкції, яку почали до війни, вважається реконструкцію, чи це можна вважати поточним ремонтом, який дозволений?
"Ситуація двояка і все у підвішеному стані. Бо є заборона витрачати кошти на реконструкцію на урядовому рівні. Можна робити тільки поточні ремонти, підтримувати стан доріг. Але, як вважати розпочатий ремонт, це реконструкція, чи продовження? Тому треба радитися з Києвом. Треба двинитися на наявність коштів, у нас є великі борги перед підрядними організаціями за попередні ремонти. Чи готові вони приступати до продовження робіт безоплатно? Третє питання, а чи є у нас кошти, які можна використовувати на реконструкцію? Все це треба досліджувати в кожному конкретному випадку", - розповів Володимир Лесик.
- Нагадаємо, Львівавтодор звернувся до Онур, щоб ті в умовах війни завершили ремонт вул. Шевченка
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе